• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Most nézem, hogy a tfplanter is tartalmaz káliumot. Vajon milyen arányban? Jelenleg 1ml-t adok a 200l-hez. Lehet kevés?
Én is TF tápokat használok. Az régi akiban szintén nem toltam nagyon macrot, ki is fogyott a kálium.
Ezt vettem.
 
Nem gondoltam, hogy ennyire számít. Holnap adok 2ml-t. Aztán elnézek egy halashoz. Hátha találok káliumot.
Viszont ha ilyen kevés plantert adsz, valószínű a vasad is kevés. Ha kevés a vas, vagy egyaltalán nincs, a káliumot sem tudja felvenni.
 
Jók ezek az okfejtések. Megvan miért nem fogy a NO3 se. A planter tartalmaz molibdént is, ami a nitrát felvételt segíti. Most falba verném a fejem az 1ml miatt😀
 
Sziasztok!
Ma Rudi50-től újabb növénycsomagot kaptam. Ezúton is köszönöm!
Rotala rotundifolia, Higrophyla polisperma és difformis, Pogostemon helferi és egy szép bokor anubias.
Csináltam egy nagy nyírást és 3:1ml makró mikró megy naponta. A 4:1 bevált annó.
Talán a fejlődő növények elviszik majd a nitrátot.
Per pillanat jól áll az aksinak a távolság, de holnapra minden fényre fordul majd.
26020210827_131827.jpg
Szerk: NO3 változatlan.
További szép napot!
 
Sziasztok!
Ma Rudi50-től újabb növénycsomagot kaptam. Ezúton is köszönöm!
Rotala rotundifolia, Higrophyla polisperma és difformis, Pogostemon helferi és egy szép bokor anubias.
Csináltam egy nagy nyírást és 3:1ml makró mikró megy naponta. A 4:1 bevált annó.
Talán a fejlődő növények elviszik majd a nitrátot.
Per pillanat jól áll az aksinak a távolság, de holnapra minden fényre fordul majd.
View attachment 153764
Szerk: NO3 változatlan.
További szép napot!
Szép, hangulatos akvárium. Gratulálok hozzá. Szerintem még elférne több növény is benne :)
 
Sziasztok!
Ma vízcsere volt, így szokás szerint jelentkezem. Csináltam pár közeli fotót is.
Változások: A világításon a piros-kéket feljebb vettem 30%-ra, hátha a Polisperma rosanewig meghálálja.
Van itthon Liqui carbo. Tegnap jöttem rá, hogy tartalmaz káliumot is. Így az adagolás 3makró, 1planter, 3carbo.
43820210829_113427.jpg
40720210829_113441.jpg
15620210829_113448.jpg
69320210829_113553.jpg
93720210829_113615.jpg
72320210829_113852.jpg
@Rudi50 a Pogostemon helferinek így kell kinéznie?
Kezd érni egy megrendelés. A lávakövek mögé Echinodorus 'Reni'-t néztem ki. A polisperma elé.
Kiderül mi vár jövő vasárnap. Meglátásokat megköszönöm.
Már 16 féle növényem a mohákkal együtt. Rémlik, hogy valaki említette a minimalizmust. Még az Echinodorus és befejeztem, ha a helferi megmarad.
Zöldüljön!
 
Sziasztok!
Ma vízcsere volt, így szokás szerint jelentkezem. Csináltam pár közeli fotót is.
Változások: A világításon a piros-kéket feljebb vettem 30%-ra, hátha a Polisperma rosanewig meghálálja.
Van itthon Liqui carbo. Tegnap jöttem rá, hogy tartalmaz káliumot is. Így az adagolás 3makró, 1planter, 3carbo.
View attachment 153855
View attachment 153856
View attachment 153857
View attachment 153858
View attachment 153859
View attachment 153860
@Rudi50 a Pogostemon helferinek így kell kinéznie?
Kezd érni egy megrendelés. A lávakövek mögé Echinodorus 'Reni'-t néztem ki. A polisperma elé.
Kiderül mi vár jövő vasárnap. Meglátásokat megköszönöm.
Már 16 féle növényem a mohákkal együtt. Rémlik, hogy valaki említette a minimalizmust. Még az Echinodorus és befejeztem, ha a helferi megmarad.
Zöldüljön!
A Pogostemon helferi nem így fog kinézni, ha begyökeresedik, és megszokja a helyét. Egy kicsit mélyebbre lehetne ültetni, hogy a szára ne látszódjon ki. Meglátod, jó lesz, csak adj neki egy kis időt :)
 
A Pogostemon helferi nem így fog kinézni, ha begyökeresedik, és megszokja a helyét. Egy kicsit mélyebbre lehetne ültetni, hogy a szára ne látszódjon ki. Meglátod, jó lesz, csak adj neki egy kis időt :)
Igazából a pálmafa kinézete bejön. Ha nem teszem lejjebb a szárát nem marad meg? Ha megnő és tartja ezt a formát, beteszek a kókuszdió mögé egyet. Úgy még inkább tengerparti hatás lesz.
 
Igazából a pálmafa kinézete bejön. Ha nem teszem lejjebb a szárát nem marad meg? Ha megnő és tartja ezt a formát, beteszek a kókuszdió mögé egyet. Úgy még inkább tengerparti hatás lesz.
Metszéssel lehet alakítani. Ha nem nyúlsz hozzá, magasra nő, és felkopaszodik a szára. Így tényleg úgy néz ki, mint a pálmafa. A szárvégeket vissza lehet ültetni, így alacsonyan tartható, előtéri növénynek is kiváló. Ha elég hosszú szár van a talajban, hogy gyökeret tudjon ereszteni, akkor nem muszáj mélyebbre ültetni. A gyökértápot meghálálja :)
 
Back
Oldal tetejére