• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Láttam, hogy valaki ültetőkosárba teszi a jávai mohát és lesújozza a tetejét. A moha kinőtt neki a lyukakon. Lehet ezt megjátszom én is.
Köszönöm, hogy végigolvastad a naplóm.
Vízcsere után jelentkezem.
Zöldüljön!
Saválló dróthálóra kötözheted. (felül legyen a háló, alatta a moha) sima varrócérna(pamut) megteszi. Tűvel oda-vissza varró technikával rögzíted a mohát a hálón.
Nyírni is könnyebb
 
"rozsdamentes acél háló" vagy "rozsdamentes fémszövet" vagy saválló kulcsóval érdemes keresni, sok helyen kapható.
Tudsz valamit mondani az optimális paramétereiről? Milyen vastag huzal és milyen sűrű szövésű a jó erre?
Nekem 1mm vastag a háló drótja, 2mm a lyukbőség. Ilyet kaptam. Szerintem 2-4mm lyukbőségig jól működhet. Az alkotó drót vastagsága lehet vékonyabb is. Az 1mm-es vastagság szerintem a plafon, ezt még el tudod vágni kézi lemezvágó ollóval méretre. (flex nem jó, mert megégeti a szélét és ott elveszti a rozsdamentes voltát) Minél kisebb a lyukbőség, annál kevesebb a háló szétesésének lehetősége. Amikor tavaly vettem, ez a vastagság és lyukméret tűnt alkalmasnak. Van tömege, ami lent tartja a mohát, de még lehet fogóval hajlítani, ha kell. 23Mátyásért adtak 1m2-t, 10 cm-es vágásig lehetett csíkot venni, úgyhogy tavaly 2300ft-ból megúsztam egy 10cm*100cm-es csíkot. IMG_20210802_145707.jpg
 
Sziasztok!
Ma vízcsere, fedőüveg takarítás, növény metszés volt. Kipróbáltam az ambúlia kerámiagyűrűben való ültetését. Eddig mindig feljött pár. Érdekes, hogy a felúszott szál mindkét végén hajtást hozott. El lenne vízfelszínen is?
A fedőüvegen ahol a levegőporlasztó van, alga keletkezik. Elég neki az a kis víz ami a bubiknál keletkezik.
A kvarchomoknál az üvegen barna alga keletkezett, nagyjából lekapartam. Mióta nem megy a Chihiros, jobban jelentkezik. Ma veszek tisztító oldatot. A tömény domesztosz nem segített. Talán a GA-ban árulnak pót fejet is.
A szűrőt hamarosan takarítanom kell. Kicsit tartok tőle. Veszek ma pót rotort hátha elrontom. Még nem takarítottam. Mikor új állapotában vizsgáltam, nem tudtam kivenni csipesszel a rotort. Tetra ex 1200plus.
43520210804_112722.jpg
58720210804_112741.jpg
43720210804_112750.jpg
Aminek örülök, hogy az ambúlia kihajt a bújkáló lyukon. Olyan természetesnek hat. Utat tör a természet!
Teszek fel a cryptokról is képet. Szerintetek jól gondolom, hogy Parva és Wendtii green?
Köszönöm, hogy elolvastál.
Zöldüljön!
 
A szűrőt hamarosan takarítanom kell. Kicsit tartok tőle. Veszek ma pót rotort hátha elrontom.
Elég nehéz elrontani. 🙂 Egy tartalék rotor tengellyel jó ha van, illetve valamilyen hozzá való szilikonzsír hasznos lehet.
Teszek fel a cryptokról is képet. Szerintetek jól gondolom, hogy Parva és Wendtii green
A Parva az tuti. A másikban nem vagyok biztos, pedig nekem is van ilyen mintázatú crypto az akvámban. A jobb sarokban van néhány levele a képen.
 
Kipróbáltam az ambúlia kerámiagyűrűben való ültetését. Eddig mindig feljött pár. Érdekes, hogy a felúszott szál mindkét végén hajtást hozott. El lenne vízfelszínen is?
A fedőüvegen ahol a levegőporlasztó van, alga keletkezik. Elég neki az a kis víz ami a bubiknál keletkezik.
Bár nem reklámozom, de én is kerámiagyűrűben tartom már egy hónapja 🤭 úgysem látszik nálam a töve és ugyanúgy nő. Ha eleget tömsz a gyűrűbe nem jön fel belőle egy sem.
Néha én is hagytam felúszva, nálam is szétágazott. viszont vörösödött ahol sok fényt kapott. bár ez szerintem nem baj neki. lehet hogy ugyanúgy ellenne a felszínen is (ahogy pl a najas és a tócsagaz is elvan).

Hangulatos ez az akva :) Tetszik, hogy ilyen kevés növényfajból ilyen sok van benne. Kicsit irigyellek is, én nem tudok ellenállni, hogy újabb és újabb növényfajokat ültessek be :ROFLMAO:
 
Bár nem reklámozom, de én is kerámiagyűrűben tartom már egy hónapja 🤭 úgysem látszik nálam a töve és ugyanúgy nő. Ha eleget tömsz a gyűrűbe nem jön fel belőle egy sem.
Néha én is hagytam felúszva, nálam is szétágazott. viszont vörösödött ahol sok fényt kapott. bár ez szerintem nem baj neki. lehet hogy ugyanúgy ellenne a felszínen is (ahogy pl a najas és a tócsagaz is elvan).

Hangulatos ez az akva :) Tetszik, hogy ilyen kevés növényfajból ilyen sok van benne. Kicsit irigyellek is, én nem tudok ellenállni, hogy újabb és újabb növényfajokat ültessek be :ROFLMAO:
Mikor válogattam a növényeket, próbáltam olyanokat, amik biztos életben maradnak. A magabiztosság olyan nulla volt, hogy azt hittem még ezek sem maradnak meg. Számomra elsők a halak. Hogy jól érezzék magukat kell a növény.
Valami törpe növésű növény még kellene előre ami gyökérről szaporodik.
 
Back
Oldal tetejére