• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200 Liter Növényes

Az hogy tányérral töltötted fel sajnos nem jelent semmit. Valószínűleg erős volt a vízsugár, vagy a tányérról leömlő víz felkavarta az agyagbogyókat.

Végzetes hibát nem követtél el, csak 1-2 napot várni kell míg letisztul és leülepszik. Ez minden agyagos talajjal így van sajnos ha nem vagyunk elég elővigyázatosak.

A szagot nem nagyon tudom mire vélni. ;) A talajnak friss agyagos, tőzeges szaga van maximum. Ha valami mást érzel az vagy a víz, vagy a szűrőnyag, esetleg egy döglött hal a sarokban stb. ;) A talajnak nincs szaga olyan meg pláne ami zavaró lenne.
 
Úgy fogok tápozni, ahogy egy angol oldalon olvastam. Minden második nap Makro tápokat porból kevertet. Köztes napokon Micro Tropica Plant nutrition, a vízcsere előtti napon semmit, vízcsere napján vízcsere után Macro.
 
Ültetve lett 5 cserép parvula, 2 microsorium narrow, 3-4 tő valisneria spiralis, 3-4 tő ludwigia repens, meg egy kis crypto valami :).. a vizem még most sem tiszta, de már alakul..

11598361_01f57bb657078ed07562e11ab69f2870_m.jpg

11598363_70c644d791c61150f6ecae873d7672a8_m.jpg

11598365_c0bd817de73e68c562d03feaf86dce93_m.jpg
 
Az mennyire nagy baj, hogy 30-31 fok közt mozog az akvárium vizének hőmérséklete? Gondolkozzak valami hütőn, vagy elmegy így is?
JA és egy észrevétel a pogostemon helferi körülbelül 1000 szer jobban szeretett a fekete bazaltban most hogy ADA van alig maradt belöle egyre fogy és nem is terjeszkedik nem is nő. Nem értem.
 
Az mennyire nagy baj, hogy 30-31 fok közt mozog az akvárium vizének hőmérséklete? Gondolkozzak valami hütőn, vagy elmegy így is?
Bajnak baj,jönnek a gondok,ha eddig nem volt.Petpalackban lefagyasztott víz,én most ezzel próbálkozom.Ehhez folyamatosan otthon kell lenni,cserélgetni a palackokat.Vagy PC ventilátor,egyszerre több is.

a pogostemon helferi körülbelül 1000 szer jobban szeretett a fekete bazaltban most hogy ADA van alig maradt belöle egyre fogy és nem is terjeszkedik nem is nő. Nem értem.

Ez csak a látszat.
 
DobraPeter said:
Az mennyire nagy baj, hogy 30-31 fok közt mozog az akvárium vizének hőmérséklete? Gondolkozzak valami hütőn, vagy elmegy így is?
JA és egy észrevétel a pogostemon helferi körülbelül 1000 szer jobban szeretett a fekete bazaltban most hogy ADA van alig maradt belöle egyre fogy és nem is terjeszkedik nem is nő. Nem értem.

A hőmérséklet nem jó. Hogy ez milyen hatással van a növényeidre nem tudom megmondani. Elképzelhető, hogy ez az egyik baja a stagnálásnak.
Túlságosan meleg a vized, általánosságban hűvösebb vízben minden jobban fejlődik.

A talaj problémádra azt tudom mondani, hogy a talajjal 1000x, hogy nincs baj. A baj a többi összetevővel van. Nincs egyensúlyban az akid. Meleg víz, esetleg tápozás, CO2. A növényed nehezen viselte az áttelepítést stb.

A másik, hogy megnéztem és 1 hónapja indítottad az akváriumot. Sokmindent nem várnék még. Türelem, de próbáld visszahűteni az akváriumot 27 körülire.

A Pogo nem kifejezetten igényli a legjobb akváriumi talajt, de természetesen meghálálja a tápanyagdús közeget, mint a legtöbb növény. De ez az a növény, amit, ha a fádra kötöznél ott is remekül ellenne. Hogy megismerd a növényt érdemes megnézni a természetes élőhelyét. És az alapvető igényeit.

A hőmérséketen kívűl, megfelelő tápozással és CO2 adagolással felgyorsítható a növekedése.


http://www.tropica.com/advising/plant-a ... feri-.aspx

PqSW9Xr.jpg
 
Szerintem a Pogostemon-nak inkább a 30-31 fokkal van a gondja mint az ADA talajjal.
Szerintem mindenképpen hűteni kellene. 28 fokig még elmegy, de a fölött már megsínylik a növények.
 
Anubias barterinél tapasztaltam,hogy talán bírja huzamosabb ideig a magas hőmérsékletet,a többi növény rendszeresen megsínylette még akár a csak 2-3 napig tartó 30-31 fokot..úgyhogy szerintem pár ventivel megspékelhetnéd a tankot!
 
A Co2 palackomat el kellett küldeni töltetni. 1 hét mire megérkezik. Addig folyékony Co2 vel próbálom átvészelni. Azt mikor kell adagolni? Mennyivel a lámpafelkapcsolás előtt? Remélem nem lep el az alga. Tápozni tápozok ugyanúgy tovább...
 
Ha Easy Carbora gondolsz, akkor célszerű minél közelebb a lámpa felkapcsolásához, mert 6 óra alatt lebomlik!
 
Neptunos cuccot kaptam itt a helyi boltba, nem Easy Carbo minőség gondolom, de jobb mint a semmi. Amúgy köszi a gyors válaszokat és a fényt is visszaveszem addig.
 
Vettem egy 6 lapátos hütőventillátort, ami 25-26 fokon tartja az akit, viszont mellékhatásaként azt vettem észre, hogy 2-3 nap alatt centikkel megy lentebb a vízszint. Nagyon durván elpárolog ahogy fújja a vizet.
 
DobraPeter said:
... Nagyon durván elpárolog ahogy fújja a vizet.

Ha nem párologna, nem is hűlne az akid. A párolgás jár hőelvonással, a ventillátor csak felgyorsítja a folyamatot.
 
Nem tudom ti hogy vagytok vele, én nem nagyon tudom 28 fok alatt tartani az akit ebben a melegben. Phuh...
 
Back
Oldal tetejére