• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200 Liter Növényes

DobraPeter

Kertész szaki
Az bemutatott akvárium régebb óta üzemel, de most jött el az idő, mikor a növényes akvarisztikához kellő technika a rendelkezésre áll hozzá.

Adatok,Technika:

Akvárium: 100*40*50 (hossz*szélesség*magasság)
Bútor: az akváriumhoz készíttettem (fekete (erezett))

Világítás: 6 db T8 30W 90cm 865-ös fénycső, Össz.: 180W
Talaj: 5 Liter Sera Floradepot + Fekete Bazalt
Szűrés: 2 db külső szűrő

1. Hydor Prime 30 900 L/h Szűrőtöltet (alulról felfelé): kerámiagyűrű, nagylyukú szivacs, perlonvatta
2. JBL Cristal Profi e1500 1500 L/h Szűrőtőltet (alulról felfelé): kerámiagyűrű, Seachem Matrix 1L, Eheim Substrat Pro 1L, Seachem Purigen, nagylyukú szivacs

Flow: az áramlás javítása érdekében Hydor Koralia 1500L/h vízforgató pumpa

Növénytápozás: komplett nagynyomású Co2 rendszer, 2 kg-os palack. külső reaktorral beoldva. a reaktort a JBL szűrő viszi
Folyékony táp: Ei szerint(Excel tábla), micro tápanyagot mezőgazdasági tápból kevertem ki (Fitohorm Micromax)

Halak:
20 db Neonhal
4 db Fekete Neonhal
1 db Stendhal-hal
2 db Gyrinocheilus aymonieri - Algaevő csíkhal
2 db Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Növények:
Riccia Fluitans, Ludwigia repens, Rotala rutundifolia, Pogostemon helferi, Bacopa monierri, Micranthenum umbrosum, Ludwigia arcuata, Micranthenum micranthemoides, Myriophyllum aquatica, Echinodorus tenellus, Hemianthus micranthemoides, Alternanthera sessilis, Cryptocoryne beckettii, Hemianthus callitrichoide "Cuba"

Képek hamarosan..
 
Naggyon jó lesz, a szűrésed hibátlan, baktériumkultúrát nem láttam hogy mennyit adagolsz és mit ?
A tápanyaghoz sok sikert, nekem bevállt, remélem enyi elég lesz bíztatásnak. :)
 
íme a képek...

11007091_3cfd9a9d24e7e2995509b8e11461b99b_m.jpg


11007087_7e0a7afca68c3c2419742b6be2944130_m.jpg


11007089_c65d765bad68f2c6060c871e22a343a8_m.jpg
 
Nekem tetszik! A fekete bazalt és háttér kiemeli szépen a lényeget. A növények gyorsan befogják nőni, és eleve sokat is ültettél, szépen. Halaknak jó választás a neonhal, szépen mutatnak benne, ajánlom a pillangó tarkasügért is, az is illene ide. Gratula! Csak így tovább. :) Ja és egy tanács: jól mutatna az akváriumodban egy szép nagy tő Microsorium Pteropus "Narrow" (mondjuk a fán). ;)
 
hali! hogy oldottad meg hogy a fitohorm mikromax ne szinezze a vizet? hígítod,vagy töményen adagolod? én 42literbe adagolok 0.5ml-t,de borzasztóan szinez. bocsi ha offoltam....
 
gordias said:
hali! hogy oldottad meg hogy a fitohorm mikromax ne szinezze a vizet? hígítod,vagy töményen adagolod? én 42literbe adagolok 0.5ml-t,de borzasztóan szinez. bocsi ha offoltam....
Azért színez mert sokat adagolsz.... Én 60 literbe adok 0.1 ml töményen, vagy 20 szorosan higítva 2ml, ez utóbbit használom Én is, 2 ml-t könnyebb kimérni.
 
gordias said:
hali! hogy oldottad meg hogy a fitohorm mikromax ne szinezze a vizet? hígítod,vagy töményen adagolod? én 42literbe adagolok 0.5ml-t,de borzasztóan szinez. bocsi ha offoltam....

Hígítom 1:20 arányban és így adok 200 Literhez napi 6-7 ml -t !!!
 
3-4 napja elhatároztam, hogy kiszerelem a világításomból, mindegyik fénycsőből(6db) az elektronikus előtéteket, hogy ne az aki fölött legyen a tetőben, hanem alatta a szekrényben. Gondoltam jobb lesz az aki alatt, és nem is melegít majd annyira az egész világítás.
Amikor elhatároztam, még nem tudtam, hogy ez nem lesz egyszerü mutatvány. :) 3 napig szereltem, kötegeltem, forrasztgattam, furtam, faragtam :):) (Mégegyszer nem vágnék bele a melóba)
Remélem tényleg az előtétek fütöttek inkább, és nem a fénycsövek. Nemsokára le is fényképezem a végeredményt, és láthatjátok.
 
Új képek a mostani állapotról. Észrevétel, hogy mióta külső reaktort használok sokkal jobban bubiznak és nőnek a növényeim, alga sem burjánzik, úgyhogy most örülök hogy úgy érzem egyenesbe álltam.

11394749_afbbbd30df5f9046af21104f570ecbb0_m.jpg


11394761_93605f1a6e2e82c1b7c1b71158ad6dbc_m.jpg


11394775_524c98114a6ad9d21d627688b45e1ada_m.jpg


11394783_4ed13872495095823d6a8e8ec3122eee_m.jpg


Viszont egy kérdésem azért lenne. Van az akim közepén a pirosfonákú tóalma, meg az utolsó képen közvetlen az anubias mellett az aki hátuljában ültetve az élénkzöld növény. Ezeket hogy érdemes visszavágni? Úgy jó ha kb. a 10-15 centi tövet hagyok amit meg levágtam újra elültetem? Vagy ezt hogyan szokták? Úgy szeretném hogy amit tövet hagyok az is új hajtásokat hozzon, meg ugye amit levágok újra el kéne dugni és így szaporítani sűrűsíteni az egészet. Csak mert van meg volt olyan tapasztalatom hogy a meghagyott tő nemhoz új hajtást hanem egyszerűen elrohad. Nos akkor várom a hozzászólásokat. Előre is köszönöm.
 
DobraPeter said:
Viszont egy kérdésem azért lenne. Van az akim közepén a pirosfonákú tóalma, meg az utolsó képen közvetlen az anubias mellett az aki hátuljában ültetve az élénkzöld növény. Ezeket hogy érdemes visszavágni? Úgy jó ha kb. a 10-15 centi tövet hagyok amit meg levágtam újra elültetem? Vagy ezt hogyan szokták? Úgy szeretném hogy amit tövet hagyok az is új hajtásokat hozzon, meg ugye amit levágok újra el kéne dugni és így szaporítani sűrűsíteni az egészet. Csak mert van meg volt olyan tapasztalatom hogy a meghagyott tő nemhoz új hajtást hanem egyszerűen elrohad. Nos akkor várom a hozzászólásokat. Előre is köszönöm.
Ludwigia repens (pirosfonákú tóalma), sajnos nem sokat tudok mondani róla, sajna felszokott kopaszodni, de lehet ugyanúgy nyírnám mint a többi Ludwigia fajtát, hiszen gyorsan növő növények!!
Hygrophila polysperma , remélem erre gondoltál a nagy Anubias mellett, erről itt olvashatsz többet viewforum.php?f=20&start=75, ezt a növény úgy nyírod és úgy formázod ahogy akarod, a lenyírt részt vissza ülteted a talajba és 1 hét alatt újra nyírhatod!! ;)
Itt egy kép a nyírásról:
stemcutting.png
 
Tervezek a közeljövőben egy talajcserét és átrendezést. A Feketebazalt helyett, normális JBL Manado meg Aqua Basic Plus táptalaj lesz. Ryoboku stílust szeretnék. Néhány fát már vettem, Szerintetek melyik a jobb beállítás?

11433025_93a588c9f21001472fa07b9afafeb455_m.jpg


minusz kispárna :)

vagy ez

11433023_f97597b9f718d4eabc2d47e5a29e508a_m.jpg


vagy egyik sem, sakkozzak tovább.

Mögötte látjátok az akváriumot az is lenne a kérdésem hogy nem túl nagy az egész kompozíció az akiba? Esetleg még a nagy fának a végeiből tudok levágni.
 
Ha valahol bele tudnál ölni egy kis zsozsót még ha meg tudnád tekerni pár ezressel csak... akkor válassz amasoniát.(vagy x Ada talajt)
Egy életre hálás lennél nekem ha már használtál korábban manadot.
 
someday said:
Ha valahol bele tudnál ölni egy kis zsozsót még ha meg tudnád tekerni pár ezressel csak... akkor válassz amasoniát.(vagy x Ada talajt)
Egy életre hálás lennél nekem ha már használtál korábban manadot.


Nem használtam soha semmilyen növényes talajt csak ezt a kaka bazaltot.. Azt mondod annyival jobb az Amazonia?
Csak az a baj hogy kell vagy 20 kiló. és a 25 kg-os Manado 8400 Ft, Adából meg 9 liter 9000 Ft ! Mondjuk egy 10 essel kell többet rászánni. Meggondolom..
 
Távol áll tölem a reklám esküszöm, de.. szal az ár talán nem is tükrözi eléggé a különbséget, az viszont igaz hogy ma MO-n elég huzós, de mivel a talaj iszonyat fontos, így mindenképpen azt mondom próbáld meg én most amasoniát használok megmondom őszintén ehhez képest a manado ... sajnos (?) sehol nincs. Igazából az amazonia drága, de ha a minőséget nézzük a manadó is bőven drága. A színe és a túlságosan "repkedősége" miatt.
Na.
 
Back
Oldal tetejére