• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 Literes Nano - A garnéla Luxus..

viktorlantos

Alapító
Admin
A Nanomat nem annyira publikáltam korábban ennek több oka is van. De leginkább az, hogy ezt az akváriumot mindig is egy kevesbé "kihegyezett" akinak terveztem. Míg a nagy akvárim minden földi jót megkap, itt majdnem széria felszereléssel üzemel minden.

3485452083_942f2e50b1_b.jpg

Az akvárium leginkább garnéláim kényelmét szolgálja. A növények dekorációnak illetve búvóhelynek lettek telepítve. Mivel nincs állandó CO2 így nem is lehet a növényekre kihegyezni a dolgot. Lehet ezen egyszer még változtatok majd...

3485453919_1552d28a38_b.jpg

Az alap egy Dennerle 20-as Nano akvárium. Gyári táptalaj, és fekete talaj. Gyári Dennerle nano szűrő. Gyári ha jol rémlik 7Wattos világítással.

Az akiba dekorként egy apro Seiryu van bent illetve 3-4 darab Borneo szerű nano fa.

3485542743_ede466149c.jpg

A növények mindenfélék. Korábban erős riccia jelenlét volt amit Nigrotól kapott mohára cseréltem. A nagy akvárium nyírásával pár stemet (rotala, ludwigia g.) Anubiast örökölt az akvárium, illetve Java Fern-t. Pár apró csomó Hemianthus callitrichoides Cuba, egy fejlődésben lévő szintén örökölt Hemianthus micranthemoides díszíti még az akváriumot.

A beüzemelés december 2 körül lehetett múlt évben. Tehát kb. 5 hónapos a jelenlegi állapot.

Volt időszak amikor kapta a CO2-t a nano patronból, de miután elfogyott nem pótóltam. Korábban ablak előtt volt és erősen algásodott minden, kb 1.5 hónapja áthelyeztem az akit és most úgy látom rendeződtek a viszonyok.

Jelenleg vízkezelőt használok a heti 50%-os vízcserékhez. Valamint a Dennerle Crusta-Fit-et. A vízhez adok még a Shirakura Ca+ Ásványi folyadékot a garnélák miatt.

3485452967_2f62e95f92_b.jpg

Tápozásom korábban a gyári Dennerle csepegtetős volt. Jelenleg Tropica TPN és Easy Carbo napi adagolásban.

A Nano-t egy 15 fős Red Cherry csapattal kezdtem ami szerintem mára 40 fős "tömegre" nőtte ki magát. Azóta bekerült egy CRS csapat (szentgyo-nek hála :) ) valamint 2 sziámi algaevő.

A garnikat Shirakura termékekkel etetem amibe néha a csigák és a sziámi algaevők is besegítenek.
Persze mindent megkapnak hogy jól érezzék magukat. Bébi táp, Ásványi por és kő, valamint Tebang levelek időnként.

3486357136_117cb39d8d.jpg

Az akváriummal végülis elégedett vagyok mert egy üde színfolt a dolgozó szobámban, a garnélák és a növények is jól érzik benne magukat így egy ideig még biztos megmarad ebben az állapotban...

Persze ha a növényes akvarista kibukik belőlem, azonnal beüzemelném otthon elfekvőben lévő CO2 palackjaim egyikét, a jelenlegi világítás helyett feltennék 2 Arcadia Arc-ot 11Wattos verziót és a sarokszűrővel megkínálnám az első kukát hogy egy rendes szűrésre cseréljem....

Jelenleg nagy filózás megy, mert egyre jobban csábulok egy ADA Nanora amit valószínűleg Iwagumi-ra rendezék be hatalmas gyeppel...

3486359318_e1c383e61c.jpg

Csak a kis Nano már a szívemhez nőtt.

további fotók a flickr oldalamon: http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/
 
Azért az az ADA nano nem olyan hatalmas méret, hogy ne férne el bárhol... Konyha... Fürdőszoba... Közlekedő/Előszoba... :D A lehetőségek száma végtelen... :D ;)
 
Mr. Alapítók egyike.

Egyre jobban fertőz engem is a Nano, s most különösen elcsábultam annak láttán, hogy gyári alap "konfig"-al megy. Egyre jobban szeretnék egy darabot a munka helyemen. Olyan jó lenne néha egy két pillantást vetni rá értekezletek után stb....

De ezt csak majd akkor ha az itthoni feladatok teljesültek.

A skacok nanoi is szépek de nekem eddig ez a numero uno. (puncsolás befejezve :lol: ) Valószínű az alap beállítás végett vagy a garik hmmm nem is tudom.

Így tovább.

üdv

Spagi
 
SPAGI said:
Mr. Alapítók egyike.

Egyre jobban fertőz engem is a Nano, s most különösen elcsábultam annak láttán, hogy gyári alap "konfig"-al megy. Egyre jobban szeretnék egy darabot a munka helyemen. Olyan jó lenne néha egy két pillantást vetni rá értekezletek után stb....

De ezt csak majd akkor ha az itthoni feladatok teljesültek.

A skacok nanoi is szépek de nekem eddig ez a numero uno. (puncsolás befejezve :lol: ) Valószínű az alap beállítás végett vagy a garik hmmm nem is tudom.

Így tovább.

üdv

Spagi

Köszi Spagi :D
A Nano jó dolog. Nálam is munkakörnyezetemet díszíti. Tök jó napközben rápillantani két email váltás között. Nézni ahogy a garnélák sürögnek forognak benne ;)
Bár a Dennerle most szériával megy a napokban készül az ellenpéda ami egy jobban felszerelt ADA nano lesz. Ha elkeszül azt is megosztom veletek.
 
Hát ez a nap is eljött a napló a végéhez ért.... Nem volt sokáig a tulajdonomban az akvárium (6 hónap összesen), de ez idő alatt nagyon megszerettem. Egy kiemelt pontja volt a lakásnak.

Az akváriumot Pecás tegnap elvitte, de biztos vagyok benne hogy nála is hasonló örömöket fog okozni az aki. Remélem tőle is láthatunk majd szép fotókat a jövőben.

Nálam a Dennerle helyett most egy ADA nano vette át a nano szerepét, ami jelenleg bejáratás alatt van. Az új akváriumhoz egy külön naplót indítok...

Örülök, hogy sikerült a korábbi akiról jó képeket készítenem, mert így úgy maradhat meg az emlékekben ahogy valóban pompázott....
 
Nézegettem a topikot és olvasom hogy volt neked a tankhoz egy kis co2 "játékod". Tudnál arról valamit mondani hogy jó e az valamire...?
 
raggacs said:
Nézegettem a topikot és olvasom hogy volt neked a tankhoz egy kis co2 "játékod". Tudnál arról valamit mondani hogy jó e az valamire...?

Dennerle Crystal Nano Set volt. Baromi jól néz ki így nano mellé. 1 óriási probléma volt vele. Hogy a kis patronokra csavarhato reduktor felszerelés közben bizonytalanul zárt. Így a 4-5 megvásárol patronomból. 2 db-ot úgy kivégeztem hogy használni sem tudtam. A többiből is elszökött elég sok gáz mire fel lehetett szerelni. Így ezt a szettet semmiképp nem ajánlom....
 
Back
Oldal tetejére