• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 literes kerteM

Namtar

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Az alábbiakban bemutatom jelenlegi projectemet. Az egész lassan már egy éve kezdődött, mármint a növényes megfertőzöttség. Egy 10 literes akváriummal kezdtem, amiben szerintem mondhatom szinte minden algát sikerült legyőzni, kivéve a fekete ecsetet, mellyel a megszüntetésig harcoltam. Közben körülbelül már március óta állandóan azon kattogtam, hogy milyen is lesz a következő. Anyagiak szűkössége miatt elég erőteljesen eltolódott a project, mire minden összeállt. Az alap koncepció ati20 63 literes akváriuma volt, melynek egyszerűségéből fakad a szépsége. Aztán mikor már a dolgok elég nagy része összeállt, Ramen akkor villantotta új csodáját, mely koncepciójában szinte megegyezik az elképzeléseimmel. Azóta ez az akvárium az etalon, hosszú távon valami nagyon hasonlót szeretnék én is a magamévá tudni.

Akvárium:
ADA Cube Garden Mini M 36*22*26 cm, 20 liter

Bútor:
Nagyon sokáig szemeztem a Grrenaqua-s bútorral, egyetlen negatívum, hogy a furatain lehetetlen a dupla csapot átvezetni, és ezzel máris elveszti értelmét a könnyű szűrőtakaríthatóság.
Így egyedi gyártás, világos szürke, 36*70*26 cm

Világítás:
DIY függesztett íves armatúra, Sylvania CF-L 18 W 865 napi 6,5 órában 15:30-22:00

Szűrés:
EHEIM 2211 Substrat Pro-val tele töltve.

Aljzat:
JBL Manado kb. 4 liter mindenképp valami barnásat szerettem volna, és a beszerzéskor ADA talajok barnás árnyalatából még nem létezett a powder kiszerelés, a simát meg túl nagy szeműnek találtam, ha eljön az idő mindenképp egy ilyenre (Malaya) cserélem a mostanit.
A szén-dioxid rendszer beszerzéséig nem tervezek aljzatba növényt ültetni, utána meg úgyis teljes aljzat csere lesz, ezért nem került be táptalaj.

Dekor:
1 db Red Moor fa

Növények:
A fára kötözve egyenlőre:
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Anubias barteri var. nana
Mindenképp szeretnék még más mohákkal is megismerkedni :D

Tápozás:
Micro, Macro 0,8ml/nap
Easy Carbo 0,5ml/nap

Állatok:
2 db Otocinclus
4 db Boraras Maculatus

A nagy álom még mindig a nagynyomású ;) A gyűjtés már folyamatban, talán 3-4 hónapon belül lesz belőle valami, de úgy döntöttem, hogy addig csak Carbo, nem akarok élesztőzni.

És akkor a képek:
csak%20aljzat%20teljes_kicsi.jpg

Berendezés közben


fs%2011.29_kicsi.jpg

Az egy napos akvárium
 
Egyszerű, letisztult, szép hardscape. :thumbup: Viszont ha teljesen új a szűrő, a viszonylag kevés növény okozhat meglepetéseket. Első időkben kevesebb ideig világítanék, és minél előbb teletömném növénnyel.
 
Szia!
A szűrő lassan 7 hónapja megy, csak egy kis tisztításon esett át. A növények meg lassan 4-5 hete vannak a fára kötve víz alatt, csak eddig máshol áztattam a rendszert, hogy lent maradjon a fa, illetve hogy a növények szokják a víz alatti létet.
 
Jó lennem de nekem túl üres. Én ültetnék növényt a talajba attól függetlenül, hogy majd talajt cserélek, hacsak nem 1-2 hónapon belül lesz :)
 
inadsz said:
Jó lennem de nekem túl üres. Én ültetnék növényt a talajba attól függetlenül, hogy majd talajt cserélek, hacsak nem 1-2 hónapon belül lesz :)
Szia!

Talaj csere akkor lesz, ha meglesz a CO szett, addig nem akarok neki állni, de bízom benne, hogy ez februárra bekövetkezik. Addig jön a mikulás a jézuska és még szülinapom is lesz. Amúgy a cél mindenképp a letisztult forma volt, inkább majd még különféle mohákat próbálok szerezni és a többi ágra is kötözni, így talán valamivel öszzetettebb látványt lehet elérni.
 
Fuji kő!? Arra tudsz sok féle növényt kötözni és nem kell a talajba ültetni.
 
Szuper lesz ez! :clap:

Viszont, ha már nem lesznek egy darabig növények, én egy kicsit belenyomnám a fát az aljzatba, vagy tennék köré néhány kissebb követ, mert nekem így kicsit természetellenes a hatás.

Kíváncsian várom az ültetést! ;)
 
Szép lesz! A moha megél vízen kívül is? Kötözés előtt állok, és lehet hogy én is megpróbálnám így!
 
Back
Oldal tetejére