• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 l-ben gondolkozva

Carbo kategóriából két termék létezik ami használ is. Easy Life Easy Carbo, és Seachem Excel. Az elsőt még csak csak kipróbálta és használja már pár ember itthon is, az excel viszont teljesen ismeretlen nálunk.

Happy-ről nem tudok masszív pozitív véleményről, szerintem nem mérhető a fent említett két termékhez
 
spawn85

Ugyebár magasnyomású CO2 rendszerem van reaktor beoldással (azaz volt, pár napja váltottam).Gondoltam, hogy ezt kiegészítem H.L.carbo-val.
Először napi 1 ml. adagoltam netto 50 liter vízhez, 4 héten keresztül minden nap.Miután ez volt az első hónap, nincs viszonyítási alapom, mert a CO2 adagolással együtt kezdtem el..Azután 2 ml.-t adagoltam naponta.Hát semmivel sem nőttek jobban a növények.Kísérletképpen 1hónapra leálltam a carbo adagolásával.Semmi változás, semmilyen irányban.Most megint adagolok 2 ml.-t naponta.Hát 3 ml.-t nem mertem adagolni, de már látom, hogy az sem lenne sok.Tehát ha nem produkált semmit a CO2 adagolása mellett, akkor minek adagoljam?(hacsak azért nem, hogy elfogyjon. :) )
 
viktorlantos said:
Ha szeretnéd, hogy a növényeid szebbek legyenek a világítási időszakot mindenképp told ki 10-12 óra hosszat.
Nálam a korábbi nanoban a 7 watt 12 órán át ment. Nálad nagyon kevésnek érzem a világítási időt.

A bazalt nem a legjobb talaj sajnos, hamar eltömődik és egy idő után szerintem káros a garnikra nézve. Persze ez nem zárja ki azt hogy sikerrel neveled majd a garnikat ezen a talajon is.

Megfogadom a tanácsod és kitolom a világítást.
A bazalttal kapcsolatban meg igazad van, megnéztem alaposan: tényleg szó szerint el van tömődve :shock: . Véletlen nem ez okozza egyben az alga problémámat? :?
Summa summarum csere! És ha már szétbombázom az akváriumot akkor asszem én is, ő is megérdemli a legjobbat...ADA :cool:
Csak még azt nem tudom, hogy Amazonia v. Malaya. Szerintem bemegyek a webshop link moderálva-be és megnézem melyik hogy néz ki élőben...
 
Bocs az off-ért, de ha már a legjobbnál :cool: tartunk, nincs valaki aki hozzáfér Tom Barr aljzat elemzéséhez?Aki hozzáfér megoszthatná velünk, úgy hallottam nagyon érdekes!
Még egyszer bocs az offolásért!
 
raggacs said:
Csak még azt nem tudom, hogy Amazonia v. Malaya. Szerintem bemegyek a webshop link moderálva-be és megnézem melyik hogy néz ki élőben...

Szia!

Ennek az eldöntése szerintem mindenképpen azon múlik, hogy milyen elrendezést szeretnél választani. Ha az egész aljzaton lesz valamilyen növény, akkor érdemesebb Amazoniát választani, ugyanez érvényes az Iwagumi akváriumokra is. (Mivel a fekete szín szép kontrasztot alkot a zöld színnel, és nem nyomja el egy kő szürkéjét.)
Ha viszont nem feded az egész aljzatot növénnyel, vagy esetleg fás akváriumot csinálsz, akkor szebben mutathat egy Malaya. (A Malaya nekem inkább erdők talaját idézi.)
Szerintem. ;)
 
zigur said:
Bocs az off-ért, de ha már a legjobbnál :cool: tartunk, nincs valaki aki hozzáfér Tom Barr aljzat elemzéséhez?Aki hozzáfér megoszthatná velünk, úgy hallottam nagyon érdekes!
Még egyszer bocs az offolásért!

Szerintem ez nem megosztás kérdése. Tom Barr vagyonokat költött labor elemzésekre. Nyílván mem arról szól hogy megcsinalja aztán holnap mindenki ingyen nézegeti. Tom Barr elemzéseihez előfizetős rendszerben hozzá lehet férni. Nyílván ott is el kell fogani a feltételeket hogy az elemzéseket nem postolod stb.

Key hozzáfér ezekhez így tudom én is hogyan működik.
 
Luna said:
Szia.

A Sera cuccról leginkább csak annyi, hogy kuka.

Szerintem a florenette A jobb mint a semmi nálam legalább is használhatónak tűnik. Egy baj van vele még pedig az adagolás szerintem papíron túl keveset írnak. Én úgy csinálom már hogy egy tabletta egy növényhez 2 hetente. Ennek ellenére egyetértek Lunával hogy inkább táptalaj.
 
Hát a semminél biztos jobb, de én inkább nem barátkozom semmivel, ami Sera. A halaim rá se néznek a tápjaikra... Ez azért sok mindent elmond. ;)
 
OFF: Vettem nekik egyszer lemezest, meg azt hiszem Vipagrant. Egyiket se szeretik. ON
Aljzatra visszatérve, szerintem az Africana is nagyon szép.
 
Az a baj az africanával meg a malayával hogy én még nem láttam berendezve ilyen aljzattal akváriumot. Persze ez nem azt jelenti hogy nincs. Illetve láttam csak annyira benőtte a növény hogy egy cm2 se látszott belőle.
 
Labirintkopoltyus said:
Az a baj az africanával meg a malayával hogy én még nem láttam berendezve ilyen aljzattal akváriumot. Persze ez nem azt jelenti hogy nincs. Illetve láttam csak annyira benőtte a növény hogy egy cm2 se látszott belőle.

ez például Malaya és dekorhomoknak Sarawak van használva:
http://www.thegreenmachineonline.com/Aq ... the-earth/
ez is ugyanaz a kombináció:
http://www.thegreenmachineonline.com/Aq ... er-at-tgm/
malaya:
http://digilander.libero.it/lizardking7 ... 0litri.htm


Africana:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... -12-a.html

de ha körbenézel az ADA galériában biztos sok akiban megtalálod ezt a két talajt.
http://akuatic.blogspot.com/2008/08/nat ... llery.html
 
Labirintkopoltyus said:
Az a baj az africanával meg a malayával hogy én még nem láttam berendezve ilyen aljzattal akváriumot.

Szerintem teljesen mindegy, hogy látott-e már ilyet az ember, vagy sem. A lényeg az, hogy a képzeletedet megragadja-e, vagy sem. Az akvakertészetben nagyon fontos az egyediség, amihez hozzátehetünk ezekkel a különleges színű aljzatokkal. Na de most már azt hiszem épp eléggé szétoffoltuk ezt a topicot, aki szeretne még erről elmélkedni, az a Tereprendezés topicban folytathatja. :)
 
Asszem rájöttem még valamire
Akkor kezdődtek a problémák a garnélákkal amikor megvettem egy bizonyos Blckwater Aquatan nevű terméket. Furcsa is volt már a boltban hogy red cherry-hez is ajánlja ( mivel az lúgos víz kedvelő) de hát bíztam benne, megvettem. Pénteken sima aquatannal cseréltem vizet mert úgy gondoltam hogy ha lúgos vizet igényelnek akkor a fent említett "csodaszer" nem hinném hogy jó hozzájuk. Ma reggelre két garnélám is sikerrel abszolválta a vedlést úgyhogy úgy néz ki megvan a baj és ha már ott tartunk akkor ahogy nézem az ADA klórtalanító szinte ugyan annyiba kerül mint az aquatan úgyhogy ki fogom próbálni.
A bazaltzúzalékot attól függetlenül lecserélem... szerintem Malaya lesz mert az asszonynak az jobban tetszik és a képek alapján amiket viktor mutatott tényleg nem is olyan rossz.
A világítást már átállítottam, már 10.5 órát megy.
 
raggacs said:
Asszem rájöttem még valamire
Akkor kezdődtek a problémák a garnélákkal amikor megvettem egy bizonyos Blckwater Aquatan nevű terméket. Furcsa is volt már a boltban hogy red cherry-hez is ajánlja ( mivel az lúgos víz kedvelő) de hát bíztam benne, megvettem. Pénteken sima aquatannal cseréltem vizet mert úgy gondoltam hogy ha lúgos vizet igényelnek akkor a fent említett "csodaszer" nem hinném hogy jó hozzájuk. Ma reggelre két garnélám is sikerrel abszolválta a vedlést úgyhogy úgy néz ki megvan a baj és ha már ott tartunk akkor ahogy nézem az ADA klórtalanító szinte ugyan annyiba kerül mint az aquatan úgyhogy ki fogom próbálni.
A bazaltzúzalékot attól függetlenül lecserélem... szerintem Malaya lesz mert az asszonynak az jobban tetszik és a képek alapján amiket viktor mutatott tényleg nem is olyan rossz.
A világítást már átállítottam, már 10.5 órát megy.

A klórtalanítónak nem szabad, hogy hatása legyen a garnikra. Persze ezt a blackwater cuccot nem ismerem. de korábba használtam én is aquatant. most épp Tetra van, de Easy Life és ADA is ki lesz próbálva.

Még mindig azt mondom, hogy vagy a vít tulajdonságai, a szűrés, a talajból felszivárgó dolgok, esetleg a nyári meleg ami jobban bejátszik a pusztulásokba.
 
Tegnap megjött a Shirakura táp és ásványi por :eek: Sosem volt még az összes garnélám egy helyen bármilyen tápot is nyomtam be. Erről meg le sem lehet őket vakarni...
Szóval meggyőzött...
 
Ma meglett as talaj szóval szétkaptam az egészet és ha már ott voltam akkor egy téglalap alapú akváriumban folytattam a dolgokat
A talaj kb 50% bazalt 50% mulm volt szóval nem csoda hogy alga problémákkal küszködtem.

A lényeg hogy nem tudom mikor kell/lehet elkezdeni tápozni rendesen stb
 
raggacs said:
A lényeg hogy nem tudom mikor kell/lehet elkezdeni tápozni rendesen stb
EI szerint Green Aqua Macro és Micro-t első naptól, full adagokat, a gyakori vízcserék miatt a táblázatból leolvasott mértékben (nem a későbbi ritkább vízcseréknek megfelelően).
ADA szerint 1 hétig nem kell. Utána pedig... Na majd Viktor elmondja, mert az külön művészet.

Én ezt az "első időkben ne tápozzunk" dolgot határozottan ellenzem. Az OK, hogy az ADA Aqua Soil bizonyos mennyiségű tápanyagot beenged a vízben. Az első időkben nyilván többet, majd lassan csökken és beáll ez a szint - de szerintem tilos rögtön azzal kezdeni, hogy a magukra találó növényektől esetleg (!) tápanyagot vonok meg. Az is OK, hogy a magukra találó növényeknek első időben inkább a jó aljzat számít, mert a gyökerüket erősítik meg inkább. De a mozgástér bővítése miatt és a "több mindig jobb" nézet alapján inkább full tápoznék, első naptól.
 
Back
Oldal tetejére