• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 l-ben gondolkozva

1. Állatok vannak az akiban?
Ha nincsenek, akkor brutális Easy Carbo túladagolás nálam segített. Injekcióstűvel precíziós lokális (hű de tudományos) adagolást alkalmazva.

2. Otocinclus, Amano garnéla is csócsálja. Legalábbis párom akijában eltűnt az alga amikor beköltöztek. De lehet csak a szűrő érett be addigra. :)

Mennyi ideje megy a szűrőd?
 
Valamelyik nap a parvula-bol szedtem ki egy szép adagot és ennek hála megláttam hogy a talaj igazi mulm raktárrá fejlődött!!! Hiába a 2222 az ő flow teljesítményével...
 
raggacs said:
Valamelyik nap a parvula-bol szedtem ki egy szép adagot és ennek hála megláttam hogy a talaj igazi mulm raktárrá fejlődött!!! Hiába a 2222 az ő flow teljesítményével...

Most mondanám, hogy a bazalt miatt van... 10 evig volt ilyen talajom hiába porszívóztam hiába takarítottam állandóan megrekedt közte a cucc.

Az agyagos talajokat valamennyire meg tudja mozgatni a víz és a benne lévő durva szennyeződés nem ül annyira le. 1 évig mindenféle talajporszívózás nélkül megvoltam a nagy akiban. Amikor a növényeket szedtem ki az is inkább az agyag por miatt keveredett fel.

Szellős talajok kellenek. Az a bedöglött mulm egy idő után képes lemérgezni a halállományt és a bazalt annyira kemény hogy rendesen porszívózni sem lehet.
 
Igazad van Viktor mert amikor bazalt volt benne akkor hasonló volt a helyzet... na jó akkor azért durvább volt
csak az a baj hogy kb 4 hónapja ADA amazonia van alul...
 
raggacs said:
Igazad van Viktor mert amikor bazalt volt benne akkor hasonló volt a helyzet... na jó akkor azért durvább volt
csak az a baj hogy kb 4 hónapja ADA amazonia van alul...

akkor amit te mulmnak érzékelsz az nagymértékben agyag por. ha növényt húzol ki felkavarod a talajt és ezek a porok felszállnak a vízoszlopba. miután leülepedik látható hogy agyag por, amit ha zavar simán le tudsz szívni csővel, ha a szűrő nem szívta volna ki.

a 240-es aki átrendezése után is csak ez a por réteg maradt az aljzaton pedig nálam volt mit megmozgatni. szerencsére egy leszívócsővel simán eltüntethető. talajt porszívózni, talajba túrkálni én nem szoktam.
 
Kicsit ellentmondanék: valóban volt porfelhő, de még relatív friss az élmény a bazaltos mulm ügyben és egy az egyben ugyan olyan volt... :geek:
(konkretizálva a dolgot garnéla mulm)
De félreértés ne essék nem a talajt akarom minősíteni hogy ugyan úgy bemulmosodott mert közel sem annyira :!: ...
csak mint algaképző tényező vetem fel... csak azt nem tudom mit lehetne ellene tenni
 
raggacs said:
Kicsit ellentmondanék: valóban volt porfelhő, de még relatív friss az élmény a bazaltos mulm ügyben és egy az egyben ugyan olyan volt... :geek:
De félreértés ne essék nem a talajt akarom minősíteni hogy ugyan úgy bemulmosodott mert közel sem annyira :!: ...
csak mint algaképző tényező vetem fel... csak azt nem tudom mit lehetne ellene tenni

ha mulmos lenne lehet nem forog annyira a víz az akiban stb ami ilyen kis akinál sajnos előfordulhat.
Szal agyagos, ha gondolod használj porszívót. az agyaggolyók közé könnyen le lehet nyomni.
én azért sem tenném mert a sok kis növény gyökereit is megsérthetem.

ha a dzsuva a talaj tetején van, akkor sima kis átmérőjű leszívócsővel nekieshetsz. 20 liternél ez gyerekjáték.
 
Azt hiszem lezárul lassan ez a történet, mert sok hibát követtem el vele kapcsolatban már a kezdetektől...
Szóval ha összeáll a DIY lámpám akkor szétkapom...
De köszönöm neki a sok tanítást...
 
Back
Oldal tetejére