• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 l-ben gondolkozva

raggacs

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Ezúton szeretném megmutatni mindenkinek a 20-as tankomat.
Az akvárium egy 20l-es kocka.
Talajként bazaltzúzalék van 3-4cm vastagon táptalaj nélkül viszont a növények tövéhez Sera Florenette A van nyomva.

A vegetációt Rotala Rotundifolia, Pogostemon Helferi, Cladophora Aegagrophila, Eleocharis Parvula (ami most kezd magához térni a staghorn uralomból), Najas Guadalupensis (ami az ammónia elleni harc miatt van bent), Cryptocoryne Parva, Riccia meg Lemna Minor a felszínen.

Technika téren egy Eheim Liberty 2040 és egy 11W-os 6500k-es compact fénycső amit egy autómata kapcsol minden nap 7-14.30-ig.

Tápozás téren Green Aqua micro/macro amit eleinte 1 nyomás/nap használtam csak elkezdtek pusztulni a garnéláim és visszaálltam két nap/1 nyomásra. Azóta kiderült hála nektek, hogy semmi köze a tápnak a szomorú eseményhez. Co2 nincs helyette Carbo-val nyomom amit szintén visszavettem 2 nap/1ml-re.
Vízcseréket úgy csinálok, hogy csere-2nap szünet-csere és 4-5 litert. Ez nagyjából megfelel a heti 50%-nak.

Állatkák terén Red Cherry-k vannak eredetileg 7-en de már sajnos csak 5-en. Az a kettő a vedlést nem tudta sikerrel véghezvinni és elpusztultak... :(
Szeretettel fogadok mindenféle ötletet, észrevételt, kritikát...

25-06-09_2123_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

25-06-09_2124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

25-06-09_2126_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!

én ugyancsak 20l aksiban utazom, garnéláim is vannak benne és a tápozás ugyanaz, illetve napi 1-1ml micro-macro és napi 0,5ml easy carbo, de még megy mellé co2 is diffúzorral 1bubi/2sec el. heti 1x50% vízcsere
nálam eddig még sosem volt gond az élővilággal, jólérzik magukat a garnélák is.

Üdv: Gabko
 
Szia.

Na akkor kezdeném az elején. Táptalaj mindenképpen kell, ezt sajnos úgy tudod csak pótolni, hogy szétszeded az akváriumot, mivel a táptalajt magát közvetlenül víz nem érheti. A Sera cuccról leginkább csak annyi, hogy kuka. Ha lehetőséged van rá, érdemes lenne lecserélni a bazaltzúzalékot is, Tropica, vagy ADA talajra. A felszíni növényeket kötözd le, vagy szabadulj meg tőlük szvsz, mert nagyon kevés fényt engednek át, és ezzel is adsz egy sanszot az algáknak. A szűrés nem rossz, viszont keveset világítasz, kevés wattal, aminek a nagy részét ráadásul az említett úszó növények kapják. Érdemes lenne beszerezned valamilyen fát, köveket, hogy ezzel adj egy alapot az elrendezésnek.
A fotózással kapcsolatban annyi megjegyzésem lenne, hogy ha mást nem is, de egy fekete kartonnal takard ki a világítótestet, mert kiégeti a fotót.
Algáid minden bizonnyal a CO2 hiánya miatt vannak, és szerintem a fény hiánya is közrejátszik az ügyben. (Amennyiben jól értelmezem Key tanításait: A növényeid szenvednek a fent említettek miatt, és ammóniát bocsátanak ki, ami kedvez az algák kifejlődésének.)

Egyébként nekem személy szerint nagyon tetszenek a kocka akváriumok, nagyon sok szép dolgot lehet bennük megvalósítani. Sok sikert kívánok!
 
Hy Raggacs.. Jó kis nanó ez, igaz a képek minőségei botrányosak, de gondolom telóval csináltad :D (De legalább látjuk ;) ) Nos ha már nem lett táptalaj az akvádban, akkor van egy kis megoldás.... (Ha csak nem hajt a vágy hogy szét kapd az akvád).... Én ajánlanám a JBL agyag golyóit, ami végül is gyökértáp de feloldódva lokalizát táptalajnak felelnek+...Kb 1évig hatásosak 890 huf egy csomag 7 darab..
Am. azt hittem co2 dolgot (tetra optima koppintást :D ) látok jobb oldalt..de mint írtad nincs igy fogalmam sincs mit néztem annak..
Ha Red garnéla is döglödik akkor valami nagyon nem jó.. :(
Az elrendezésben légy önmagad !!!!... Élményben gazdag akvakertészkedést... ;) ;) ;)
 
Szia!
Nézem, az akidat, és az jutott az eszembe, hogy vajon valójában mennyi víz is lehet benne 15 liter? Ha igazam van, akkor a Easy Carbo durván túl van adagolva. Valószínű ez okozta a garnéla elhullást.
 
Tomi said:
Szia!
Nézem, az akidat, és az jutott az eszembe, hogy vajon valójában mennyi víz is lehet benne 15 liter? Ha igazam van, akkor a Easy Carbo durván túl van adagolva. Valószínű ez okozta a garnéla elhullást.

Valószínűleg mondasz valamit!!! ...Carbo 0.5ml/nap
 
raggacs said:
Tomi said:
Szia!
Nézem, az akidat, és az jutott az eszembe, hogy vajon valójában mennyi víz is lehet benne 15 liter? Ha igazam van, akkor a Easy Carbo durván túl van adagolva. Valószínű ez okozta a garnéla elhullást.

Valószínűleg mondasz valamit!!! ...Carbo 0.5ml/nap

Én 1ml-t adagoltam a Dennerle Nanomba korábban. Elképesztő Red Cherry populació lett benne pár hónap alatt.
Jelenleg is 1ml-t adagolok a 20-as ADA nanoba. Kardinálisok mellé... 6 hete mehet az aki semmi gond.

Nagy akváriumnál szigorúan betartom az adagolást. picinél valószínűleg a lustaságom miatt is többet adok. nem lehet az adagolóval kimérni...
Ezzel nem azt mondom hogy mindenki tolja jobban, csak azt hogy a te adagolásod nem lehet probléma, ha megfelelő vízcserék vannak hetente.

korábbi nano, ő most már Pecas-nal van:

3486268084_ca60fa58be.jpg

3485454547_687732c89a.jpg

az aki egyébként low tech volt. nulla co2, csak carbo. 20 literre 7 watt fény. tápozásban CSAK Tropica TPN.... viszont olyan növények voltak amik szépen éldegéltek ilyen körülmények között is.

Az akváriumodból hiányolok némi dekorációt, a növények sem éppen a legszebb formájukban pompáznak.
Érdekesség képpen a tegnapi Green Aqua napról egy 30-as cube amit 2 perc alatt rendezett be key és ati.

3663003301_9e08430f78.jpg

ha a követ nem is raktam volna bele, a fa nagyon jó alapot ad az egész akinak
 
Üdv!

Ez a carbo egy kékes lötty? Vagy csak a Happylife-os ilyen színű? Mert elméletileg a Happy, meg az easy (majdcsak) ugyanaz nem?
 
deck said:
Üdv!

Ez a carbo egy kékes lötty? Vagy csak a Happylife-os ilyen színű? Mert elméletileg a Happy, meg az easy (majdcsak) ugyanaz nem?

A carbo kékes. Az Easy meg átlátszó.
Az Easy-snek, nagyon erős jellegzetes szaga van.
 
Dekoráció képpen van egy vasfám csak azért nem volt betéve a képek készítése idején mert nagy volt bele...és kettévágtam :mrgreen:
... Mostmár kettő van :cool:
Garnéla téren ma reggelre sikerrel abszolválta egyikük a vedlést. A vízcserét egyébként mint a szentírást betartom mert algám is van, a tápozás is megkívánja meg a garnélák is. Vagy pont ez lenne a baj hogy sűrűn cserélek (csere-2 nap szünet-csere -4l)
 
Garnélákhoz még annyit hogy ha minden igaz hétfőn megkapom a Shirakura normál tápot és ásványi port ...remélem segít :roll:
 
deck:
én a happy life-os carbo-ból tudtam napi 4 ml-t is addagolni 35 literre. szerintem ez sok mindent elmond.
 
Ha szeretnéd, hogy a növényeid szebbek legyenek a világítási időszakot mindenképp told ki 10-12 óra hosszat.
Nálam a korábbi nanoban a 7 watt 12 órán át ment. Nálad nagyon kevésnek érzem a világítási időt.

A bazalt nem a legjobb talaj sajnos, hamar eltömődik és egy idő után szerintem káros a garnikra nézve. Persze ez nem zárja ki azt hogy sikerrel neveled majd a garnikat ezen a talajon is.
 
Akkor lényegesen szarabb, mint az Easy. Hát ez nagyszerű hír... Bár annyit megért, amennyit fizettem érte ;)
 
Hali!

Sztem. egyszerűen nem ér semmit a Happy L.carbo, legalábbis nálam.És miért érte meg? A Easy c.olcsóbb ahogy elnézem.Tehát ez a jó hír nem?--olcsóbb és jobb.
 
Jojo, ezt kifejtenéd esetleg bővebben? Kíváncsi lennék a tapasztalatodra. Illetve olyan akvaristák véleményére, akik mind a Happy Life-pt, mind az easy Life-ot használták már, és ismerik, érzik a különbséget.
 
Lehet nemtudod, hogy mennyiért vettem... Csak tippelek. :) Hidd el olcsóbban vettem, mint ahogy azt te gondolod.
 
Back
Oldal tetejére