• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 19l Blue Dream El Natural kísérlet

Nálam teljesen logikátlanul jelent meg, il. tűnt el a hártya időnként. Máig nem tudom ezt hova tenni, pedig három akváriumom megy nonstop évek óta immár, és nincs egy mintázat, ami alapján azt mondhatnám: igen, ezért jelent meg. Néha már azt gondolom, kintről jut be valami porral kevert zsíros levegő (a konyha a szoba mellett van), mert olyan akváriumokban is ott van, ahol a növények makk egészségesek. Szóval, ha itt kiderül a titok, akkor én is jól járok. Mert a három akváriumból csak az egyikben van skimmer egyelőre.
 
Nálam teljesen logikátlanul jelent meg, il. tűnt el a hártya időnként. Máig nem tudom ezt hova tenni, pedig három akváriumom megy nonstop évek óta immár, és nincs egy mintázat, ami alapján azt mondhatnám: igen, ezért jelent meg. Néha már azt gondolom, kintről jut be valami porral kevert zsíros levegő (a konyha a szoba mellett van), mert olyan akváriumokban is ott van, ahol a növények makk egészségesek. Szóval, ha itt kiderül a titok, akkor én is jól járok. Mert a három akváriumból csak az egyikben van skimmer egyelőre.
ezt találtam az olajfoltokra :) remélem segít

A fodrozódó vízfelszín segíti az akvárium oxigénellátását, valamint gátolja a vízfelszínen megjelenő sűrű, olajos lerakódás kialakulását, amit a növényekből származó protein, valamint a benne megtelepedő baktériumtelepek okoznak. Az ún. surface scum gátolja az oxigénellátást. Az oxigénhiányos állapot nem kedvez a hasznos baktériumoknak, illetve barnaalga kialakulásához vezethet. nem is beszélve halaink egészségét.
 
ezt találtam az olajfoltokra :) remélem segít

A fodrozódó vízfelszín segíti az akvárium oxigénellátását, valamint gátolja a vízfelszínen megjelenő sűrű, olajos lerakódás kialakulását, amit a növényekből származó protein, valamint a benne megtelepedő baktériumtelepek okoznak. Az ún. surface scum gátolja az oxigénellátást. Az oxigénhiányos állapot nem kedvez a hasznos baktériumoknak, illetve barnaalga kialakulásához vezethet. nem is beszélve halaink egészségét.
Köszi, ezeken már rég túl vagyok, meg azon is, hogy elvileg mi okozza, hogy ezt elvileg a növények, ha valami nem tetszik nekik, akkor termelik, stb stb, csak épp nem értem, hogy ha minden klappol az akváriumban, akkor miért jelenik meg. Függetlenül attól, hogy hightech, vagy lowtech az üveg. Csomót olvastam erről, angolul is, magyarul is. De nem véletlen használnak annyian skimmert - szerintem ez ilyen elkerülhetetlen dolog hosszú távon.
 
Gondolom, relatíve kis szűrőfelületnél gátolja a hasznos lepedékek létrejöttét.
De lévén szó akváriumról, minden igazságnak akár az ellenkezője is lehet más szempontból igaz, lehet választani. :)
:)

Mégis levettem, nem tetszett... Levágtam a sérült leveleket, meg kicsit jobban fodroztatom a felszínt, aztán meglátom.

A nappaliban van, itt tobzódnak a gyerekek naphosszat, sok a "por".

1618597388922.jpg
 
Back
Oldal tetejére