• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 19l Blue Dream El Natural kísérlet

Letépkedtem a kövekről az alga nagyját...
Mintha lassabban nőne azóta.

A crypto-k igen jól érzik magukat, marsilea indázik rendületlenül, békatutajok gyakorlatilag eltűntek.

A "dwarf"-nak vett sagittaria is megállt 40cm-nél;) Bár úgy látom, kellene neki a levélen keresztül felvett tápanyag, ami viszont nemigen van, így szerintem idővel tényleg törpe lesz...IMG_1287.JPGIMG_1289.JPGIMG_1305.JPG
 
Érdeklődéssel követem az akváriumodat. kb két hete indítottam kertiföldes kis nano akvát garniknak, jó támpont a tiéd:)
 
Szóval:
Zöld szakáll alga tenyészik a köveken és imitt-amott a növények között.

Green Aqua alga tájékoztató szerint okai lehetnek: hosszú megvilágítási idő, nitrát hiány, CO2 hiány/rossz fluktuáció.

2x4 órát világítok, 40 lumen/l fényerővel, szerintem ez nem sok. Bár a nappaliban van, indirekt módon kap plusz fényt.
Nitrát 10mg/l, nem sok, de szerintem nem is kevés. Csak garnélák és csigák vannak, nem sok plusz kaját adok nekik.
CO2: ezt nem tudom mérni...Szűrő nincs, így biztosan nem hajtom ki a vízből, ami esetleg benne van... Viszont így biztosan egyenlőtlen az eloszlása az akvában.


Szóval szerintetek min érdemes változtatni?

Kösz!
 
Szóval:
Zöld szakáll alga tenyészik a köveken és imitt-amott a növények között.

Green Aqua alga tájékoztató szerint okai lehetnek: hosszú megvilágítási idő, nitrát hiány, CO2 hiány/rossz fluktuáció.

2x4 órát világítok, 40 lumen/l fényerővel, szerintem ez nem sok. Bár a nappaliban van, indirekt módon kap plusz fényt.
Nitrát 10mg/l, nem sok, de szerintem nem is kevés. Csak garnélák és csigák vannak, nem sok plusz kaját adok nekik.
CO2: ezt nem tudom mérni...Szűrő nincs, így biztosan nem hajtom ki a vízből, ami esetleg benne van... Viszont így biztosan egyenlőtlen az eloszlása az akvában.


Szóval szerintetek min érdemes változtatni?

Kösz!
Próba, 1x világítási idő,mert a természetben sem kapcsolják le a napot.
A növények szenvednek, 4 óra világítási idővel, mire elkezdenének fotoszintétizálni, újra sötétség e borul.
Kezdetnek, 6 óra világítási időt iktatnák be.
 
Próba, 1x világítási idő,mert a természetben sem kapcsolják le a napot.
A növények szenvednek, 4 óra világítási idővel, mire elkezdenének fotoszintétizálni, újra sötétség e borul.
Kezdetnek, 6 óra világítási időt iktatnák be.
Köszönöm.
7-11, 16-20 van most, azt gondoltam napközben elég az indirekt fény az ablakon keresztül.
 
Próba, 1x világítási idő,mert a természetben sem kapcsolják le a napot.
A növények szenvednek, 4 óra világítási idővel, mire elkezdenének fotoszintétizálni, újra sötétség e borul.
Kezdetnek, 6 óra világítási időt iktatnák be.
7-8 (reggeli készülődéshez ébresztő gyanánt), 14-20 jó elosztás?
 
Köszönöm.
7-11, 16-20 van most, azt gondoltam napközben elég az indirekt fény az ablakon keresztül.
első körben érdemes lenne a szórt, nappali fényt megszüntetni valami módon. én igazából a két szakaszos világítást nem látom annyira problémásnak, a fotoszintézis pillanatok alatt beindul (és le is áll), ha a CO2 szint és fényintenzitás eléri az adott növénynek szükséges komparációs szintet. esélyes, hogy ez ennél az algánál szórt fénynél is teljesül:( ez csak az én meglátásom:) de azért lesznek itt más problémák is.....ha az alga ennyire jól érzi magát nálad....
 
első körben érdemes lenne a szórt, nappali fényt megszüntetni valami módon. én igazából a két szakaszos világítást nem látom annyira problémásnak, a fotoszintézis pillanatok alatt beindul (és le is áll), ha a CO2 szint és fényintenzitás eléri az adott növénynek szükséges komparációs szintet. esélyes, hogy ez ennél az algánál szórt fénynél is teljesül:( ez csak az én meglátásom:) de azért lesznek itt más problémák is.....ha az alga ennyire jól érzi magát nálad....
Kösz!

Most már én is egyértelműen a szórt fényre gyanakszom...December-Január nagyon szürke volt, nem volt jelentős az alga...
Most, hogy 7 ágra süt a nap, beindult.
És ugye a "szieszta" idején (11-16 között) legintenzívebb a szórt fény, így a 8 óra világítás helyett van 8 óra lámpa+4-5 óra szórt fény, ami együtt úgy tűnik sok...


Lehet reggel megvilágítom egy fél órára a hangulat kedvéért, aztán inkább 13-20 között megy folyamatosan a lámpa. Így van átfedés, összességében kevesebb a fény.
 
Kösz!

Most már én is egyértelműen a szórt fényre gyanakszom...December-Január nagyon szürke volt, nem volt jelentős az alga...
Most, hogy 7 ágra süt a nap, beindult.
És ugye a "szieszta" idején (11-16 között) legintenzívebb a szórt fény, így a 8 óra világítás helyett van 8 óra lámpa+4-5 óra szórt fény, ami együtt úgy tűnik sok...


Lehet reggel megvilágítom egy fél órára a hangulat kedvéért, aztán inkább 13-20 között megy folyamatosan a lámpa. Így van átfedés, összességében kevesebb a fény.
az egyik akvámat (low low-tech) reggel éri a bevilágítón szórt fény, ott van némi ilyen alga, két hete eltakartam az oldalát, javulni látszik a helyzet, azóta egyszer sem kellett eltávolítani. a másik, ami jan. elején indult szűrés nélkül, ott némi barna alga jelentkezik, de az nyugati fekvésű, amikor szórt fény van, akkor megy a világítás is. majd meglátod, van-e összefüggés:), tapasztalatnak jó...de azért én tudom, hogy van egyéb probléma is nálam, tüneteknek fogom fel az algát.
 
Back
Oldal tetejére