• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 18l az ízeltlábúaknak

View attachment 83490View attachment 83491egy kis tövet kiszedtem, megy vázába
Vitorlavirág. Mit vártál? Akkora a levele, hogy belefoghatsz bármekkora szelet nyugodtan.
Amúgy az ápolása szerint, ha állandóan vízben áll a növény, az károsabban hat rá, mintha csak ritkábban locsolod.😂
Az addig oké, hogy nem egy törpe növény, de meglepődtem, hogy ilyen sikeresen növesztem. 😁Akkor nem jó ha vízben áll ha virágföldben van, mert a bacik és lényegében a rothadó talaj (szerves anyagok) nem kedveznek a gyökérzetnek.
 
Off
Ja és egyre jobban elkanyarodva a témától, egy mini kisérletre készülök, ami nem bizonyítási kisérlet, csak látni szeretném élőben a különbséget itthoni körülmények között. Egy tő megy a vázába továbbra is akvárium vízzel flow nélkül, egy tő +akvárium víz, pedig kap egy légpumpát és levegő porlasztót. Azért tűnnek ilyen egészségesnek a hidrokultúrás növényeim mert enyhén savas,macro micro tápanyagokat tartalmazó, áramló vízben vannak. Így a rossz bacik nem bántják a gyökereket, van tápanyag is, maga a növény kánaán. Passzolok mennyi anaerob baci él a vízben, de ha sok van szerintem káros lehet a növény gyökerére, ezért nem árthat megszellőztetni.😁A vízben lévő o2 azért fontos, mert vízben élő szervezetek oxigénellátását biztosítja,és a szerves anyagok lebontásához nélkülözhetetlen. Na ez az álló pocsojavízben nem lesz hatékony. Majd meglátjuk mi sül ki belőle.
Off
 
Back
Oldal tetejére