• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 18l az ízeltlábúaknak

Terrarista

Főkertész
767207672176722egyelőre káoszos technikával de elkészültnek nyilvánítom az első(hazudtam mert a második) nano akváriumomat, (még most tanulom a szakmát)de a berepülőpilóták vedlenek táplálkoznak ami nagy örömmel tölt el :)

Technika:
8w led, cserélve lesz
Citromsavas CO2, jelenleg1 bubi/2sec
Hydor prime 10 szűrő gyári töltettel+Seachem Purigen
45x24x16 optiwhite akvárium

Tápozás:
Macro-micro-1ml-1ml/nap
Co2

Dekor:
Dennerle nano aljzat
Lávakő
Egy brutál red moor fa

Növények:
Spathiphyllum
Microsorum Pteropus Trident
Bucephalandra 'Deep Purple'
Eleocharis parvula mini
Rotala rotundifolia
Hydrocotyle tripartita
Hygrophila pinnatifida

Taxiphyllum barbieri
Limnobium Laevigatum
Anubias nana

Remélem stabilan tudom tartani a rendszert.
(a gagyi telefonos képekért elnézést)

minimális penész van még a fán, de a garnélák szeretik😆 én viszont nem
Co2 és tápozás beállítás alatt áll, vigyázva a lakókra
 
Utoljára módosított:
View attachment 78522a vitorlavirág és nagyáruházas páfránymix élvezik a hidrós létet
Osztom @Meskó véleményét, olyannyira, hogy most szippantottam is a repülősóból, nehogy elájuljak. o_O
Talán az is jobb megoldás lehet, hogy egy bútorlapot szabatsz, ami ráfekszok a vázra.
Ami az akvát illeti, piszok mutatós összeállítás lett. Nagy gratula érte.
Megkérdezhetem, hogy most milyen világítás van felette? Még a 8 wattos, vagy már cserélted? Ha igen, milyenre?
 
Osztom @Meskó véleményét, olyannyira, hogy most szippantottam is a repülősóból, nehogy elájuljak. o_O
Talán az is jobb megoldás lehet, hogy egy bútorlapot szabatsz, ami ráfekszok a vázra.
Ami az akvát illeti, piszok mutatós összeállítás lett. Nagy gratula érte.
Megkérdezhetem, hogy most milyen világítás van felette? Még a 8 wattos, vagy már cserélted? Ha igen, milyenre?
2db 20 wattos 6500k led refi megy a távolban (lehet közelebb rakom)
Off: a bútorról annyit, hogy rétegelt lemezből van egy belső keret és arra húzták rá a szép külsőt, kb 20 éves a bútor akkor még nem spóroltak az anyaggal
 
Vitorla virág, és a páfrány mix hogy élvezi a vizet? Hogy vannak elültetve? :) köszi
Nincs táptalajom, a gyökereket jól lemosva csak dennerle garnélatalajba nyomtam és a kövekkel közé szorítva lesúlyoztam, a gyökerek el kezdenek mindenbe kapaszkodni. Röviden bedobtam a gyökereket a vízbe aztán nőnek mint a gomba. A nitrogén-foszfor- kálium arányt megbolygatják, mert a nitrogént nagyon szeretik. Megmértem csepteszttel a vizet. A Hygrophila pinnatifida kezd hiánytünetes lenni.
 
Utoljára módosított:
Nincs táptalajom, a gyökereket jól lemosva csak dennerle garnélatalajba nyomtam és a kövekkel közé szorítva lesúlyoztam, a gyökerek el kezdenek mindenbe kapaszkodni. Röviden bedobtam a gyökereket a vízbe aztán nőnek mint a gomba. A nitrogén-foszfor- kálium arányt megbolygatják, mert a nitrogént nagyon szeretik. Megmértem csepteszttel a vizet. A Hygrophila pinnatifida kezd hiánytünetes lenni.
Nagyon jól néz ki egy kis nanot most tervezek pont. Nem gondoltam volna hogy vízbe gond nélkül elvan, neten azt írják hogy nem lehet vízbe a gyökere. Képen lévő mindegyik növénnynél működött? Kép alapján a neveit próbálom megkeresni :)
 
IMG_20191112_195620.jpgIMG_20191112_200736.jpgIMG_20191112_200714.jpgMegtaláltam ezt a kb 20 éves vasfát
, a család első akváriumában volt évekig a látványfelelős és úgy döntöttem fél év után bontom a
garnélák elsőszámú lakását. A hidrokultúrás növények kezelhetetlenül burjánzanak😆. 45 cm az akva hossza a növények meg már 60 cm-re nőttek😃, szóval a kis akvárium újjá fog születni. (A világítás vezetékezése, hogy ne égjenek meg a levelek ideiglenes, de biztonságos.)
 
Back
Oldal tetejére