• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

160 l-es lowtech aki terve

bandy

Új regisztrált
hali
tegnap beszélgettem már erről Viktorral Nigro blogján és mondta hogy itt írjak
hát gondolkodtam hogy hova írjak és így arra jutottam hogy ha már más is csinál naplót akkor én is csinálok egyet :D és így akkor többen is hozzá tudnak szólni az elképzeléshez
szóval
egy 100x40x40es akit akarok összehozni
Viktornak tegnap még azt mondtam hogy valisneria dzsungelt akarok a hátfalra de olvasgattam egy kicsit és tartok attól hogy leárnyékolná nagyon az akváriumot a sok levél a felszínen és így el is vetettem az ötletet :D
viszont tomi 375 literes akváriumát nézve újabb ihletet kaptam
az alap halas elképzelés viszont marad :D
szóval halakkal kapcsolatban tömören annyit hogy 3 pár ramit és 15 db coryt akarok
tehát pillangó tarka sügéreket és foltos páncélosharcsákat fogok tartani
így a 21 db hal vígan elfér egy ekkora akiban :D
bár olvasva tomi akijának tulajdonságait ő azt írja hogy nem használ semmilyen co2őt, én azért ezt a vonalat nem szeretném követni, de pénzem nincs a nagynyomású rendszerre
az akijából nekem csak néhány növény nyerte el a tetszésemet
persze az akijának összképe csodás de 75ös magasságot nem akarok csinálni :D
tehát az egyetlen eddigi elképzelésem a növényekkel kapcsolatban az az hogy nem akarom hogy olyan növényekkel legyen tele zsúfolva az akvárium ami 30 max 40 cenitnél magasabbra nő
mert az aljzatot hátrafelé azért meg akarom emelni :D
tápozás terén az el módszert szeretném követni csak kisebb dózisban
tehát a leírt mennyiségek felét fogom csak használni
növényekből eddig mindössze pár faj ami megtetszett és próbálok kutatni további növények után
eddig: Anubias barteri var. Nana; Hygrophila polysperma; Microsorum pteropus
eddig ez a három :D
dekorációnak szőlő tőkéket szánok
az aki egyik oldalára egy kicsit elcsúsztatva 2 nagy darabot amikre a Microsorum pteropus lenne kötözve
és több kisebb darabot szétszórva még az akiban a tőkékből szívesen raknék :D
táptalajnak sera floradepotra gondoltam világításnak pedig 2x39Wos T5ös 6500as daylight csöveket
co2 pedig 2 db élesztős rendszer lenne porlasztóval plusz easy carbo
adagolás szempontjából gőzöm sincs mennyit :D
viktro azt mondta hogy 1ml/50 liter
de gyári adagolásnál ez csak kevés növénynél érvényes
hát én meg nem épp keveset akarok
hanem dzsungelt :D
szűrésnek pedig egy házi biológiai szűrést fogok csinálni
egy szűrő akit amiben egy athman 2000l/hás powerhead fogja a vizet pumpálni
jah és aljzat tekintetében a növényes rész alá valami 2-3 mmes szemcsenagyságú aljzatot raknék, de az előtérbe egy homokos partot mindenképpen szeretnék :D
eddig ennyi
légyszi segítsetek ha tudtok
bármilyen építő tanács, észrevételek, esetleges hibák érdekelnének
jah és még egy fő kérdés :D
cory és rami mennyire szökős fajta?
mert az aki tetejét nyitottan szeretném hagyni :D
a jobb rálátás érdekében
és az armatúrát az aki főlé lógatni szeretném
ezt milyen magasságban tegyem?
az aki tetejétől mennyire legyen magasan?
én olyan20 centire a vízszint főlé gondoltam hogyha be kell nyúlni az akiba akkor az egyszerű legyen
köszi előre is
sziasztok
 
Szia!
Így elsőre low lightnak tűnik az elgondolás,mintsem low technek.
A világításon erősítenék még egy kicsit, már csak azért is mivel lógatni szeretnéd, plusz egy cső a minimum.
Ha nem emelsz a fényen, teljesen fölösleges lesz a Co beoldás.
A tápozásod nem EI szerinti lesz, csak tápot adagolsz a vízhez. (Ez csak a pontosság kedvéért)
Növényt ezen az oldalon http://www.tropica.com/default.asp tudsz válogatni.
 
Szia!
Nekem egy pár ramirezi sügerem van nyitott akváriumban.Eddig egy szökési kísérlet se volt. :D
Corydorasok se annyira fickándozók.Legalább is nálam.
A világításodhoz annyit hogy minél közelebb a vízhez.
Sok sikert az akváriumhoz!
Üdv.
 
Szia!
Tényleg érdemes elgondolkodnod a fényerő növelésén. Az Anubiasnak , Microsoriumnak elég lehet a fény, de nagyon sok fajta közül nem válogathatsz. Cryptocoryne között érdemes körülnézni, nem nagyon fényigényes és sok fajta nem nő 40cm fölé.
Cory-k csak néha levegőért mennek fel a víz felszinére, nem hinném hogy kiugornának. Amugy egész nap az aki aljában kotorásznak.
Easy carbo adagolására érdemes odafigyelni, nem szabad túladagolni.
 
hali
köszi akkor elgondolkodok a fényerőn :D
mégis milyen fényerő arányt ajánlotok akkor?:D
én főleg a nem egyenletes co2 beoldás miatt akartam a kevesebb fényt
ezrét gondoltam a 0,5W/l körüli értékre
de akor 0,8 körüli elég lesz?
fajok közül nézelődtem még és megnézem amit ajánlottál kocsa
nah szóval akkor világításon még annyit változtatok hogy akor lehet hogy inkább tető csinálok
így legalább a fűtés is megoldott lesz télen
legalábbis részben :D
köszönöm mindenkinek
táptalajnak mit ajánlotok?
olvastam hogy Sera floradepot nem a legjobb választás
ha mégis azt mondjátok hogy jó akkro okés
de ha nem akkor mit ajánlotok
Tropica táptalajt?
ADA-t nem karok
elhiszem és valószínűnek is tartom hogy az egyik legjobb a világon az ő táptalajuk de nincs fölös 20ezrem csak táptalajra
szóval inkább olcsóbbat és majd rakok tápgolyókat, tabit a növényekhez később pluszba
köszi az eddigieket és ami még jön :D
nah hali
 
Üdv !
Amennyiben nem gond a fügesztett vagy emelt világítás a párolgás miatt szerintem inkább ebben gondolkodj !Sokkal szebb látvány és sokkal könyebb bármit betenni ,rendezni az akváriumban.A ráültetett tetőt leveszed,félreteszed már semmit nem látsz álandóan ide-oda pakolod a legkisebb beavatkozásnál is.Kérdés csak az,hogy ezt ki mennyire éri fel anyagilag. :roll:
Sajna nekem is ilyen van,de soha többet !
 
Szia Bandy!
Én a táptalaj választáshoz szólnék hozzá, szerintem egy low tech akiba nem kell több tízezres táptalaj, de a seranal azért jobbat ajánlanék JBL Aquabasis plus én is ezt használom, de még nincs tapasztalatom ele, mert az aki még csak alig 1 hónapos
 
inadsz said:
Szia Bandy!
Én a táptalaj választáshoz szólnék hozzá, szerintem egy low tech akiba nem kell több tízezres táptalaj, de a seranal azért jobbat ajánlanék JBL Aquabasis plus én is ezt használom, de még nincs tapasztalatom ele, mert az aki még csak alig 1 hónapos

Hát kishazánkban nagyjából ez a választék amit használnak is. Sera, JBL, Tropica, ADA
Ezekből mindegyik használható. Eredményességben van eltérés a talajok között. De a fenti akváriumod valóban nem indokolja a csúcsot.
Az első kettőt vagy a Tropica-t is használhatod. Talán az utóbbi mellett az szól, hogy a világ egyik legjobb növényes cége. Nagyon sokan használják.

De pl az én 240-es akim alatt sera van. Működött ezzel is igaz nem minden növénnyel voltam maradéktalanul elégedett.

Ha Crypto, Echi stb növényeket nézegetsz érdemes egy tápanyagban gazdag talajt nézni. Ezek mellé inkább a tropicat mondanám.
A végső döntést úgyis a pénztárca mondja meg.
 
hali
köszi a válaszokat
elolvastam és elkezdtem egy kicsit gondolkodni :D
na nem mintha eddig nem tettem volna
Nigro blogján a növények ültetése írásban találtam egy videót
méghozzá ezt: Stj8dHra ... r_embedded
szóval egy kicsit gondolkodóba estem erre a pár napra :D
és úgy döntöttem hogy csinálok egy copyzást :D
tehát egy az egyben lemásolom az akváriumot
nah ez így persze kicsit lehetetlen mert nem pontosan ugyan olyan fákat használok majd, ez lehetetlen is lenne :D de összességében mindnet hasonlóan fogok csinálni
és bár így eltérek az eredeti 160 literes elképzeléstől de talán még magamnak is kedvezek ezzel
szóval a videóban szereplő aki 80 cenit hosszú és 45 magas
és kb 140 literes
és én arra gondoltam hogy akkor 40es mélység elég is lesz :D
ez 144 liter ami szerintem elég közeli a videóban szereplőhöz
nah és itt van az a dolog hogy a videó leírása alapján 2x24 W-ot használnak az akvárium fölé
ezt nem tudom hogy mégis hogy lehetséges de ha nekik működik akkor nekem miért ne :D
mit szóltok hozzá ha csak 2x24Wot használok
persze refivel T5ben
ez 0,33333 W/l-es arány ami hát nem sok :D
növényeket a videóban szereplőket szeretném használni, és a tropicaból rendelem majd őket
ezek:
microsorum pteropus narrow
taxiphyllum barbieri
monosolenium tenerum
cryptocoryne wendtii tropica
marsilea hirsuta
nymphaea lotus
vallisneria spiralis tiger

táptalajnak tropica lenne (5 liter bőven elég lesz)
általános talajnak gondolkodom az ADA-n, de jobban szeretnék valami világosabb olyasféle aljzatot mint ami a videóban is szerepel
én arra gondolok hogy az kavics ami a videóban van de javítsatok ha tévedek (bár első ránézésre dekorhomoknak néztem és ez a második tippem rá) és a harmadik tippem amit most filóztam ki az az hogy ez bizony lehet hogy ADA malaya talaj :D
szóval ebben a dologban segítsetek ki :D
általános táptalaj vastagsága elől 4 centi lenne hátul pedig 6-8
így szerintem kelleni fog a 18 liter simán :D a talajból
dekorhomokot nem rakok mert nem akarom kevergetni az aljzatokat
meg az a 2 cenit maradék első rész már mindegy hogy mi :D
tápozásra TPN folyékony tápora és TPN tablettára gondolok a videó alapján
tulajdonképpen mindent a videó feliratából bányásztam ki :D
lényegében minden az lenne mint ott
25 %os heti vízcsere és 8 órás világítsá
a végén van egy összeírás az akiról ott van minden ami fontos
de mondjuk elég valószínűnek tartom hogy ezt a videót már jó páran láttátok :D
szóval a terv ennyi
halak terén tervem annyi hogy 15 db kék vagy vörösneont
esetleg ékfoltos rabzórát és garnélákat
amano garnélákat 10 db-ot mondjuk :D
a halaknél csak egy faj lesz és 10-15ös csapat
nah és ami még benne van a videóban :D
co2
és itt mindig megakadok
mert amikor neki állok számolni az aki költségét akkor mindig annyi jön ki hogy a co2őt már nem akarom megvenni mert soknak tartom
de úgy döntöttem ha már egyszer neki fogok állni akkro addig nem kezdem el amíg nincs meg a co2 rendszerem :D
amúgyis olvastam hogy ennél az összeállításnál 1bubi/4sec-el megy a gáz az akiba :D
hát ahhoz mérten hogy van aki 2-3bibi/secel dolgozik ahhoz képest azért nem vészes :D
szóval ilyen aránynál nem fog túl sok géz fogyni
és eddigi információk alapján én úgy gondolom hogy egy 5 kilós palack azért bőven kihúzna egy évet :D
szűrésen eléggé gondolkodom :D
nem tudom mennyire érné meg külső rendszert venni :D
tudom hogy technikailag ez a legmegfelelőbb változat de akvárium mögött bőven lenne hely egy szűrő akinak
mondjuk 60 centi hosszú 45 magas és 15 széles lenne
ebből nem tudom mennyi jönne le és mennyi lenne a tényleges szűrőtérfogat de szerintem bőven nagyobb lenne a szűrőfelület mint bármelyik külső szűrőnél
és egy powerheadel a vízforgatás is megoldható
én arra gondoltam hogy egy 1500as vagy 2000es atman powerhead megfelelő erre a célra
de ha van valami más oka is a külső szűrő használatának akkor azt az információt szívesen venném
szűrő anyagot persze nem bóvlit vennék hanem márkás jóminőségű anyagokata :D
lényegében ennyi
és bocsi a regényért és hogy 160 literes terv helyett újabb ötlettel álltam elő de szerintem ezzel az elképzeléssel közelebb állok majd a növényes akvarisztikához mint a korábbival
egyetren hátrány hogy szerettem volna ramikat és corykat tartani de akkor így ez az ötlet szerintem csak ötlet marad
köszi mindenkinek előre is és az eddigieket is
nah hali
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére