• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

136 l-es opti

Roli said:
A sárga háttérrel jól néz ki bár a feketén kontúrosabbak a hátsó növények.
Nekem a sárga jobban bejön :D . Kíváncsi vagyok arra az opálos fóliára vajon azzal hogy nézne ki.....

Igen. Valóban a feketén kontúrosabbak a növények, a sárga meg jól harmonizál a fa színével és persze a növényekkel is.
Én még nem véglegesíteném, várnék míg kicsit fejlődik az aki, aztán akkor jobban el tudod dönteni.
Az elején én is felragasztottam a feketét, mert akkor avval volt jó, aztán mikor bedúsultak a növények jobb lett világossal.
 
Gratulálok az új akidhoz :thumbup:
Ha megjegyezhetek valamit, szerintem a lesúlyozáshoz használt kövedet cseréld le, nehogy gebasz legyen belőle...
 
atti76 said:
Gratulálok az új akidhoz :thumbup:
Ha megjegyezhetek valamit, szerintem a lesúlyozáshoz használt kövedet cseréld le, nehogy gebasz legyen belőle...

A garnélás akiban ilyen kövek vannak és úgy látom itt is bírja a CO2-t.
 
viktorlantos said:
tizizi said:
A garnélás akiban ilyen kövek vannak és úgy látom itt is bírja a CO2-t.

Lehet ati nem a CO2-re hanem a Rizo algára gondolt.

Az ADA Phyton Git mennyire lehet alkalmas ellene, vagy egyelőre maradjak pánikoldóként az Unicum mellett?
 
Ha jól értem csak a súlynak használt kőröl van szó.
Kicseréled egy bazaltra mondjuk, úgyis csak átmeneti, míg a fa lent marad.
 
tizizi said:
Az ADA Phyton Git mennyire lehet alkalmas ellene, vagy egyelőre maradjak pánikoldóként az Unicum mellett?

semennyire ;) Phyton Git leginkább BGA és ecsetre jó. Rizo-ra más módszerek kellenek. De inkább érdemes valami semleges kőre lecserélni a súlyozó követ.
 
viktorlantos said:
tizizi said:
Az ADA Phyton Git mennyire lehet alkalmas ellene, vagy egyelőre maradjak pánikoldóként az Unicum mellett?

semennyire ;) Phyton Git leginkább BGA és ecsetre jó. Rizo-ra más módszerek kellenek. De inkább érdemes valami semleges kőre lecserélni a súlyozó követ.

Üdv,

Csatlakozom ahhoz amit Viktor írt.
Én is a fa lesúlyozásához egy szedett-vedett kis darab követ használtam.
És rá 2 napra jelentkeztek az algák 2- 3 faja is.
De amikor kikerült a kő rá 3 napra látható volt, hogy az algák kezdenek szép lassan felszívódni.
Azóta szinte alga sincsen az akimban.
Meg is nézheted a naplómban.


Gábor
 
Tegnapi vízcserénél kivettem a követ, jobb a békesség :) Most addig is az egyik kisebb kő került a fára súlynak. Remélem hamar megszívja magát és lent marad végre. Nem mintha nem lett volna ideje ázni előtte - kb 4 hónapja megvan minden (fa, kövek) csak az amazoniára vártunk ;)
Lotust kicsit beljebb-hátrébb ültettem és asszem kerül még be vagy 2 cserép parvula amint lesz időm elmenni beszerezni.
Tegnap a lányom kérdezte hogy mikor rakjuk már be végre a halakat? :lol:
 
Engem például az is nagyon érdekelne, hogy honnan és mennyiért lehet venni opti üveget, illetve ki az az akvárium készítő mester akit az oldalon állítólag már több helyen is méltattak!

Eddig nem találkoztam vele, de nagyon érdekelne az elérhetősége!
(akár privátban is)
 
elvileg a tropicalfishben már lehet kapni opti akváriumot ;)
Tarakos said:
Engem például az is nagyon érdekelne, hogy honnan és mennyiért lehet venni opti üveget, illetve ki az az akvárium készítő mester akit az oldalon állítólag már több helyen is méltattak!

Eddig nem találkoztam vele, de nagyon érdekelne az elérhetősége!
(akár privátban is)
 
Daníí said:
elvileg a tropicalfishben már lehet kapni opti akváriumot ;)
Tarakos said:
Engem például az is nagyon érdekelne, hogy honnan és mennyiért lehet venni opti üveget, illetve ki az az akvárium készítő mester akit az oldalon állítólag már több helyen is méltattak!

Eddig nem találkoztam vele, de nagyon érdekelne az elérhetősége!
(akár privátban is)


Ők egy kicsit messze vannak tőlem! :|

Viszont BP-en is találtam (vinima), de eddig 3 hónapja képtelenek voltak válaszolni a kérdéseimre.
Kénytelen leszek egyszer személyesen is elnézni feléjük.
 
Back
Oldal tetejére