• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

sziasztok,
lassan érik egy új scape... a kalászhalak mind kiugráltak, a garnélák tovább szaporodtak, az otok jol vannak, a növények meg dzsungellé fejlödtek...
sajnos a v-tac szalagok kezdenek megmihálylani, úgyhogy mivel a GA ma megkínált egy 10%-os kuponnal, vettem egy nagy levegőt és rendeltem egy rendes lámpát... 😊
A kalászhalakat nagyon sajnálom, nagyon szépek voltak :cry: A többinek azért örülök. főleg annak, hogy ha ritkán is, de néha felnézel a fórumra :)
A V-tacnak mi lett pontosan a baja? Értem én hogy nem tart örökké, de nem fél évre gondolnék...
 
A kalászhalakat nagyon sajnálom, nagyon szépek voltak :cry: A többinek azért örülök. főleg annak, hogy ha ritkán is, de néha felnézel a fórumra :)
A V-tacnak mi lett pontosan a baja? Értem én hogy nem tart örökké, de nem fél évre gondolnék...
kb 10 hónapot bírtak nálam a v-tac szalagok. lehet, hogyha csak 50%-on járattam volna őket, tovább bírták volna, nálam 70-75%-on mentek, ráadásul napfelkelte naplemente szimulációt is csinálniuk kellett... 😊
van egy GA video a világításokról, ott is azzal kezdik a világítások bemutatását, hogy ezek a DIY szalagos megoldások kb fél évig, egy évig bírják csak... nekem ezzel semmi gondom, elégedett vagyok a v-tac szalagokkal. egyébként meg terveztem egy ideje, hogy veszek egy profi lámpát, csak eddig visszatartott az ára.... 😁😁
 
kb 10 hónapot bírtak nálam a v-tac szalagok. lehet, hogyha csak 50%-on járattam volna őket, tovább bírták volna, nálam 70-75%-on mentek, ráadásul napfelkelte naplemente szimulációt is csinálniuk kellett... 😊
van egy GA video a világításokról, ott is azzal kezdik a világítások bemutatását, hogy ezek a DIY szalagos megoldások kb fél évig, egy évig bírják csak... nekem ezzel semmi gondom, elégedett vagyok a v-tac szalagokkal. egyébként meg terveztem egy ideje, hogy veszek egy profi lámpát, csak eddig visszatartott az ára.... 😁😁
Ez eleg fura. Algaland felett 3 eve csereltuk a szalagokat, azota is azok vannak, 60% korul mennek. A tobbi akvanal is legalabb 2 evesek, a mikrozoldek felett pedig 1,ott 70% korul hajtjuk oket. Miben latod, hogy mar nem jok?
 
Nekem V-tac reflektorokkal van tapasztalatom. Elég vegyes a minőségük. Van 3 évesem is, ami megy, de csökkent a fényereje (Február elejétől május közepéig megy napi 12-14 órát a csilik felett). A kinti fotocellás viszont kb. gallyra ment. Lecsökkent a fényereje, vibrál, s kiégett egy csomó led benne. Mindezt kb. 3 hónap alatt...
 
Nagyon szép az akváriumod, mint mindig. Jó érzéked van hozzá :)
A V-Tac szalagok tényleg nem bírták sokáig. Gondolom, egy kicsit gyorsította az amortizációt, hogy leszedted a plexit és közvetlenül érintkeztek a párás levegővel. Szerintem a naplemente nem befolyásolja ezt a dolgot.
Kár a halakért, nagyon tetszettek. Sajnos szeretnek ugrálni.
 
van probléma...
- ismét planária invázió van, úgyhogy lehet, hogy be kellene szereznem egy gurámit, ahogy @Burney javasolta...
- a moha lassan teljesen kiszorítja a parvulát, ami azért gond, mert eredetileg csak egy szép parvula gyepet akartam és most már lassan pont a parvulából van a legkevesebb...
- úgyhogy érik egy új scape... 🤣

BE907862-7851-4D8E-89CB-2AFBBDFD5A30.jpeg
 
View attachment 158182ma volt egy kis időm, úgyhogy kiszedtem a parvulás mohát és újra rendeztem a scape-et. most nagyon nem tetszik, még kell majd bele egy-két növény...

építő jellegű kritikákat szívesen fogadok Tőletek! 😊😊😊
"Az a szép zöld gyep, az fog hiányozni..." Esetleg egy kis zöldebb a piros elé? Rotala bonsai egész alacsonyan tartható és talán nem olyan sprinter. Nem próbálod meg gyepnek valamelyik Lilaeopsis félét? Tömöttebb lesz, mint a parvula.
 
Back
Oldal tetejére