• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

CC98F391-BA45-49F7-9024-3B55A8A96530.jpeg

ma voltam megint @tsokee -éknál és rengeteg növénnyel jöttem el tőlük, amit ezúton is köszönök nekik, úgyhogy holnap megint ültetés lesz... 😊
nem bírtam ki, úgyhogy ma visszatekertem a fényt 60%-ra és 7 órára, mert nagyobb fény alatt gyönyörűbbek az új növényeim (és a régiek is)... 😍😍😍
 
Hogy sikerült a planáriák elleni kezelés? Nekem is van sajnos, egy párat látok a talajban és szeretném elejét venni mielőtt nagyobb baj lenne....
 
még tart a kezelés, fenbendaninnal irtom őket... 😁
a garnélák, az oto-k meg a csigák jól vannak, úgyhogy jónak tűnik a módszer... 😊
állatorvostól kell ilyen gyógyszert kérni, a planária topikbal leírtam az adagolást...
 
még tart a kezelés, fenbendaninnal irtom őket... 😁
a garnélák, az oto-k meg a csigák jól vannak, úgyhogy jónak tűnik a módszer... 😊
állatorvostól kell ilyen gyógyszert kérni, a planária topikbal leírtam az adagolást...
Megvárom a végkifejletet aztán ha sikerül akkor megpróbálom! Olvastam a planária topikban, csak azt nem találtam meg...egyedül arra emlékszem, hogy Te írtad!
 
10 grammos a gyógyszer, eddig ezt csináltam:
1. nap: 1-2 gramm kis vízben feloldva be az akváriumba
3. nap: 1-2 gramm feloldva be az akváriumba
5. nap: 50% vízcsere utána 1-2 gramm feloldva be az akváriumba
7. nap: 1-2 gramm feloldva be az akváriumba, itt tartok most... 😁
 
View attachment 104772

pár napja voltam ismét @tsokee -éknál és szebbnél szebb növényekkel jöttem haza, amiket tegnap este végre elültettem, úgyhogy ma így néz ki az akvárium... 😊

amennyiben bárkinek bármi ötlete vagy javaslata lenne az elrendezéssel kapcsolatban, hogy hogyan lehetne még szebb az összkép, kérem ossza meg velem.... 😁
Lassan úgy látom Te is bajban leszel...kevés a hely, nincs hova pakolni az új kedvenceket :)
A Furcata és a Wallichii kicsit "kiüti" egymást a hasonló színárnyalat miatt.
Esetleg az Echinodorust(?) a bal szélén előrébb hozni a középtérbe és mögé a Furcata?
 
Lassan úgy látom Te is bajban leszel...kevés a hely, nincs hova pakolni az új kedvenceket :)
A Furcata és a Wallichii kicsit "kiüti" egymást a hasonló színárnyalat miatt.
Esetleg az Echinodorust(?) a bal szélén előrébb hozni a középtérbe és mögé a Furcata?

igen, kezdek bajban lenni... 😊
pedig csak egy szép parvula gyepet akartam és ez lett belőle... 🤣

átültettem az echinodorust és a furcatakat, tényleg jobb lett! 😊👍

CB55F066-703F-472E-8212-FDD62458445E.jpeg
 
View attachment 145888

így nézünk ki ma, a rotala wallichii végre kezd előbújni a háttérből. ahhoz képest, hogy elvileg egy stem növény, nem kapkodja el... 😊
két napja megint (még mindig) láttam planáriát, úgyhogy tegnap dupla adag fenbendanint küldtem be a vízbe, és ezzel el is fogyott mind a 10 gramm 😱
Ez nagyon érdekes ! Miért is ? Csak azért mert írtad , hogy a két 48 óra utáni dozis után megint csináltál még két dozist
Pedig én a leírásomban csak két dozist írtam és kész ennyi !.
De Bélukám te még kétszer annyi adagot nyomtál bele mint amit én írtam . Ez érdekes !
Márt csak azért is mert elöszőr amikor megjelentek a planáriák nálam . Annyira cikinek tartóttam , hogy nem is kérdeztem ki senkinek sem a véleményét , mert ugy gondoltam bisztos a én hibám !
Ezért csináltam egy restartot . De igazábol semmit sem ért 🙂
Aztán kénytelen voktam Bella Norbert baratom hoz fordulni tanácsért . S Norbi barátom fel vikágositott !😊 (Akihez valszeg 1-2héten megyek is ! Bár még neki nem is modtam !🤣)
Na szóval nekem elég volt a két dózis amit neked is írtam . S annyi ! Többé se híre se hamva !
Ezért is furcsállóm hogy nákad még mindig vannak !😔
Én a kezdetektől nem mértem ki a 1g. Ot csak szemre ! De Spaxy (ha jól íróm a itteni nevét 😁 már bocsi !)barátatom javaslata által mennyiseget dagoltam . S nálam elég volt akét dozis . S teljesen el is tűntek a aksibol .
Ez úton is szeretném megköszöni Norbi barátomnak a segitségét a pkanária invazió elleni sikeses harcban !😉
 
Utoljára módosított:
Ez nagyon érdekes ! Miért is ? Sak azért mert írtad , hogy a két 48 óra utáni dozis után megint csináltál még két dozist
Pedig én a leírásomban csak két dozist írtam es kész ennyi !.
De Bélukám te még ketszer annyi adagot nyomtal bele mint amit én írtam . Ez érdekes !
Márt csak azért is mert elöszőr amikor megjelentek a planáriák nálam . Annyira cikinek tartóttam , hogy nem is kérdeztem ki senkinek sem a véleményét , mert ugy gondoltam bisztos a en hibám !
Ezért csináltam egy restartot . De igazábol semmit sem ért 🙂
Aztan kénytelen voktam Bella Norbert baratom hoz fordulni tanácsért . S Norbi barátom fel vikágositott ! (Akihez valszeg 1-2héten megyek is ! Bár még neki nem is modtam !🤣)
Na szóval nekem elég volt a két dózis amit neked is írtam . S annyi ! Többé se híre se hamva !
Ezért is furcsállóm hogy nákad még mindig vannak !😔
Én a kezdetektől nem mértem ki a 1g. Ot csak szemre ! De Spaxy (ha jól íróm a itteni nevét 😁 már bocsi !)barátatom javaslata által mennyisegetadagoltam . S nálam elég volt akét dozis . S teljesen el is tűntek a aksibol .
Ez úton is szeretném megköszöni Norbi barátomnak a segitségét a pkanária invazió elleni sikeses harcban !😉
Én is méregettem az egy grammokat több kezelésen keresztül és semmi sem történt, a planáriák köszönték, de jól voltak. Aztán eldurrant az agyam és vizcsere nélkül nyomtam egy 5x adagot. Na az végzett is az összes döggel. Halak/rákok rendben voltak.
 
Back
Oldal tetejére