• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

...és még mindig a műanyag cső hátul 🤔
🤔 nem találtam jobb megoldást még a skimmerre... ez egy pár ezer ft-os ista skimmer, csúnya ugyan, de tökéletesen működik... 😊
van eheim skimmerem, de annak nagyon macerás a tisztítása és szívja befele a kis garnélákat meg volt greenaquas üveg skimmerem is, de az meg eltörött és egyébként az sem volt jó...
azt tervezem, hogy majd beruházok egy ada vuppára 😊😊 és így megszabadulhatok a műanyag csőtől, csak sajnos nincs raktáron már jó régóta.... 🥺
 
Világos háttérrel el sem tudom képzelni az akváriumodat. Ennek valahogy ez a sötét háttér az igazi. Nagyon kellemes hangulata van. 👌🙂
nagyon szépen köszönöm! 😌😌😌
sokan nem szeretik a sötét hátteret, de nekem nagyon tetszik a kontraszt, amit a növények produkálnak előtte... 😊
rengeteg növényt kipróbáltam, a parvulán kívül minden mostani növény innen a fórumról származik... 😊
 
🤔 nem találtam jobb megoldást még a skimmerre... ez egy pár ezer ft-os ista skimmer, csúnya ugyan, de tökéletesen működik... 😊
van eheim skimmerem, de annak nagyon macerás a tisztítása és szívja befele a kis garnélákat meg volt greenaquas üveg skimmerem is, de az meg eltörött és egyébként az sem volt jó...
azt tervezem, hogy majd beruházok egy ada vuppára 😊😊 és így megszabadulhatok a műanyag csőtől, csak sajnos nincs raktáron már jó régóta.... 🥺
Nekem Ista skimmer van, a felső részbe vágtam ritkább szivacsból egy korongot, tökéletesen működik. Így csak alul jutnak be a garnélák🤭🤭.
 
1B93D388-E441-4519-BCA9-0F5B98E2E5F4.jpeg

ma kikerült a növényzet 2/3-a... 😱😱😱

- @Álló Gábor pogo helferijéből azóta 10 tő lett, a hydrocotile verticillatat nem győzöm irtani, gyorsabban nő, mint a parvula... 🤣
- @Pkelemen83 anubias nanái előkerültek és köszönik jól vannak, az echinodorus bleheri pedig hatalmasra nőtt és már hozza az utódját... 😊
- @SMAdrián blyxája hatalmasra nőtt és virágzik!! 😍
- @star67 tripartitái tényleg nagyon beindultak, őket most nagyon visszavágtam mert most ők a leggyorsabbak és nem szeretném, hogy elnyomják a többieket... 😁
- @andrashodi rotala wallichii -i nagyon lassúak, de annál szebbek, amint megközelítik a felszínt... 😊
- @Tommi pogo erectusait nagyon szeretem, az egyik legkönnyebben gondozható növény, a hm-ekböl pedig hihetetlen dzsungel lesz mindig egy-két hét alatt... 😊
- @Lullus reinickii minijei sajnos kb 2 hetet pihentek a befőttesüvegben, mire eszembe jutott, hogy el kellene ültetnem őket, azóta magukhoz tértek és gyönyönyőrű színfoltja lettek az akváriumnak... 😊

az akvárium most nyírás után nem a legszebb, a feleségem sokkot kapott, amikor meglátta 😱😱😱

remélem, hogy legközelebb már egy szebb látvánnyal tudok jelentkezni, @cs_z_ kolléga számára meg lesz majd egy meglepetésem... 🤣
 
1975ED68-F1FF-4F63-97E9-B6E120FB7BF0.jpeg

@cs_z_ régi álma teljesült ma 🤣🤣, ugyanis kikerült a nagyon hasznos, de ugyanennyire csúnya műanyag ista skimmer az akváriumból... 🤣 helyette vettem egy ocean free skimmert, leginkább @tsokee -ék róla írt véleménye miatt és nem bántam meg, nagyon elégedett vagyok vele, sokkal jobban bevált nálam, mint az eheim skimmere... 😊
az akváriumban planária irtás zajlik épp, vettem az állatorvosnál fenbendanint, ami remélem örökre megszabadít ezektől a csúfságoktól...
éjszaka áramszünet volt, aminek az eredményeként 5 órán keresztül nem ment a szűrő 😱😱😱, kiváncsi vagyok, hogy ez milyen hatással lesz az akváriumra, vajon el fog-e lepni az alga? 🤔 mindenesetre a fényt visszavettem 6 órára és 50%-ra...
bekerült még az akváriumba pár szál @tsokee -éktől vásárolt myriophillum és ludwigia sp white, illetve szokásomhoz híven egy picit átrendeztem megint a növényeket, hátha így jobban fognak tetszeni, ha megnőnek... 😊
 
Back
Oldal tetejére