• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

sziasztok,
rég voltam itt, mert mostanában sok a meló meg a család is nagyon leköti az időmet....
- az akvárium kezd egy dzsungelre hasonlítani, úgyhogy hamarosan ritkítás és metszés lesz...
- csinálom a heti 50% vízcseréket továbbra is becsületesen 120 tds-re visszasózott ozmóvízzel
- táp a jól bevált napi 5-5 ml ga mikró makró plusz 3 ml seachem excel
- a fény továbbra is az @eMZé által kicserélt 95 cri led szalagos aquamorf lámpa 60%- ra visszadimmelve napi 8 órában...
- alga alig akad szerencsére, így a vízteszteket még mindig nem vettem meg... 😊
- vannak viszont férgek az akváriumban!!! 😱😱😱 több is, 1-1.5 cm hosszúak, fehérek, ez mi lehet szerintetek? veszélyesek? kell velük foglalkozni vagy nem?
- és születtek kisrákok!!! 😊😊😊
 

Attachments

  • 159E3A7E-ABEB-4516-850D-3ABCA2C06D5C.jpeg
    159E3A7E-ABEB-4516-850D-3ABCA2C06D5C.jpeg
    288.9 KB · Megtekintések: 147
sziasztok,
rég voltam itt, mert mostanában sok a meló meg a család is nagyon leköti az időmet....
- az akvárium kezd egy dzsungelre hasonlítani, úgyhogy hamarosan ritkítás és metszés lesz...
- csinálom a heti 50% vízcseréket továbbra is becsületesen 120 tds-re visszasózott ozmóvízzel
- táp a jól bevált napi 5-5 ml ga mikró makró plusz 3 ml seachem excel
- a fény továbbra is az @eMZé által kicserélt 95 cri led szalagos aquamorf lámpa 60%- ra visszadimmelve napi 8 órában...
- alga alig akad szerencsére, így a vízteszteket még mindig nem vettem meg... 😊
- vannak viszont férgek az akváriumban!!! 😱😱😱 több is, 1-1.5 cm hosszúak, fehérek, ez mi lehet szerintetek? veszélyesek? kell velük foglalkozni vagy nem?
- és születtek kisrákok!!! 😊😊😊
Írtam !
 
sziasztok,
ma csináltam egy nagy nyírást, mert már nem volt szabad hely az akváriumban, úgy megnöttek a növények... 😊
a planáriákat azóta nem láttam, szerintetek akkor nem érdemes foglalkozni velük? ti mit csinálnátok?
a növények a parvulán kívül mind tőletek, innen a fórumról származnak... 😊😊😊
 

Attachments

  • A4FA885F-C9EB-435B-9B0B-A0C7AD9C1701.jpeg
    A4FA885F-C9EB-435B-9B0B-A0C7AD9C1701.jpeg
    242.4 KB · Megtekintések: 154
Ha nem látod a planáriákat, szerintem ne aggódj rajta sokat. Nekem egyszer volt néhány, de eltűntek maguktól, azóta sem láttam őket. 👍
Szép az aksid. A Hydrocotyle nem fogja elnyomi az Eleocharist?😉
 
Ahhoz képest, honnan indultál, a púpos gyerek pironkodik a prés alatt. :D
Giga gratu az akváriumodhoz.
Azért a verticillata be tud indulni, szóval, légy résen. :)
 
Ahhoz képest, honnan indultál, a púpos gyerek pironkodik a prés alatt. :D
Giga gratu az akváriumodhoz.
Azért a verticillata be tud indulni, szóval, légy résen. :)
köszönöm szépen! 😌
az a helyzet, hogy a verticillata nagyon is beindult, de a hm még nála is jobban... 😊
most, így nyírás után egy héttel jól néz ki az akvárium, de egy-két hét múlva megint nagy ritkítást kell majd csinálnom... 😱
 
Csodálatos az akváriumod. Gratula. Ilyenkor erőt ad, hogy igenis lehetséges.
köszönöm szépen, örülök neki! 😊😊😊
az a legjobb az egészben, hogy nincsen túlkombinálva, a lehető legegyszerübb és legkevésbbé karbantartásigényes utat választottam, heti max 1 órát kell foglalkoznom az akváriummal, cserébe gyönyörű és szinte algamentes... 😊
 
Back
Oldal tetejére