• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

bélavagyok

Főkertész
...és még mindig a műanyag cső hátul 🤔
🤔 nem találtam jobb megoldást még a skimmerre... ez egy pár ezer ft-os ista skimmer, csúnya ugyan, de tökéletesen működik... 😊
van eheim skimmerem, de annak nagyon macerás a tisztítása és szívja befele a kis garnélákat meg volt greenaquas üveg skimmerem is, de az meg eltörött és egyébként az sem volt jó...
azt tervezem, hogy majd beruházok egy ada vuppára 😊😊 és így megszabadulhatok a műanyag csőtől, csak sajnos nincs raktáron már jó régóta.... 🥺

bélavagyok

Főkertész
Világos háttérrel el sem tudom képzelni az akváriumodat. Ennek valahogy ez a sötét háttér az igazi. Nagyon kellemes hangulata van. 👌🙂
nagyon szépen köszönöm! 😌😌😌
sokan nem szeretik a sötét hátteret, de nekem nagyon tetszik a kontraszt, amit a növények produkálnak előtte... 😊
rengeteg növényt kipróbáltam, a parvulán kívül minden mostani növény innen a fórumról származik... 😊

cs_z_

VIP kertész
🤔 nem találtam jobb megoldást még a skimmerre... ez egy pár ezer ft-os ista skimmer, csúnya ugyan, de tökéletesen működik... 😊
van eheim skimmerem, de annak nagyon macerás a tisztítása és szívja befele a kis garnélákat meg volt greenaquas üveg skimmerem is, de az meg eltörött és egyébként az sem volt jó...
azt tervezem, hogy majd beruházok egy ada vuppára 😊😊 és így megszabadulhatok a műanyag csőtől, csak sajnos nincs raktáron már jó régóta.... 🥺
Nekem Ista skimmer van, a felső részbe vágtam ritkább szivacsból egy korongot, tökéletesen működik. Így csak alul jutnak be a garnélák🤭🤭.

bélavagyok

Főkertész
1B93D388-E441-4519-BCA9-0F5B98E2E5F4.jpeg

ma kikerült a növényzet 2/3-a... 😱😱😱

- @Álló Gábor pogo helferijéből azóta 10 tő lett, a hydrocotile verticillatat nem győzöm irtani, gyorsabban nő, mint a parvula... 🤣
- @Pkelemen83 anubias nanái előkerültek és köszönik jól vannak, az echinodorus bleheri pedig hatalmasra nőtt és már hozza az utódját... 😊
- @SMAdrián blyxája hatalmasra nőtt és virágzik!! 😍
- @star67 tripartitái tényleg nagyon beindultak, őket most nagyon visszavágtam mert most ők a leggyorsabbak és nem szeretném, hogy elnyomják a többieket... 😁
- @andrashodi rotala wallichii -i nagyon lassúak, de annál szebbek, amint megközelítik a felszínt... 😊
- @Tommi pogo erectusait nagyon szeretem, az egyik legkönnyebben gondozható növény, a hm-ekböl pedig hihetetlen dzsungel lesz mindig egy-két hét alatt... 😊
- @Lullus reinickii minijei sajnos kb 2 hetet pihentek a befőttesüvegben, mire eszembe jutott, hogy el kellene ültetnem őket, azóta magukhoz tértek és gyönyönyőrű színfoltja lettek az akváriumnak... 😊

az akvárium most nyírás után nem a legszebb, a feleségem sokkot kapott, amikor meglátta 😱😱😱

remélem, hogy legközelebb már egy szebb látvánnyal tudok jelentkezni, @cs_z_ kolléga számára meg lesz majd egy meglepetésem... 🤣

bélavagyok

Főkertész
most valóban nem a legszebb a látvány, de rendet kellett már rakni, mert néhány növény nagyon elburjánzott...
amúgy meg kezd véglegesedni az elképzelésem arról, hogy mit is szeretnék.
ha beválik a tervem, pár hét múlva szebb lesz az akváriumom, mint eddig bármikor... 😊😊😊

bélavagyok

Főkertész
1975ED68-F1FF-4F63-97E9-B6E120FB7BF0.jpeg

@cs_z_ régi álma teljesült ma 🤣🤣, ugyanis kikerült a nagyon hasznos, de ugyanennyire csúnya műanyag ista skimmer az akváriumból... 🤣 helyette vettem egy ocean free skimmert, leginkább @tsokee -ék róla írt véleménye miatt és nem bántam meg, nagyon elégedett vagyok vele, sokkal jobban bevált nálam, mint az eheim skimmere... 😊
az akváriumban planária irtás zajlik épp, vettem az állatorvosnál fenbendanint, ami remélem örökre megszabadít ezektől a csúfságoktól...
éjszaka áramszünet volt, aminek az eredményeként 5 órán keresztül nem ment a szűrő 😱😱😱, kiváncsi vagyok, hogy ez milyen hatással lesz az akváriumra, vajon el fog-e lepni az alga? 🤔 mindenesetre a fényt visszavettem 6 órára és 50%-ra...
bekerült még az akváriumba pár szál @tsokee -éktől vásárolt myriophillum és ludwigia sp white, illetve szokásomhoz híven egy picit átrendeztem megint a növényeket, hátha így jobban fognak tetszeni, ha megnőnek... 😊

Oldal tetejére