• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

B_Tamás

Főkertész
sziasztok,
rég voltam itt, mert mostanában sok a meló meg a család is nagyon leköti az időmet....
- az akvárium kezd egy dzsungelre hasonlítani, úgyhogy hamarosan ritkítás és metszés lesz...
- csinálom a heti 50% vízcseréket továbbra is becsületesen 120 tds-re visszasózott ozmóvízzel
- táp a jól bevált napi 5-5 ml ga mikró makró plusz 3 ml seachem excel
- a fény továbbra is az @eMZé által kicserélt 95 cri led szalagos aquamorf lámpa 60%- ra visszadimmelve napi 8 órában...
- alga alig akad szerencsére, így a vízteszteket még mindig nem vettem meg... 😊
- vannak viszont férgek az akváriumban!!! 😱😱😱 több is, 1-1.5 cm hosszúak, fehérek, ez mi lehet szerintetek? veszélyesek? kell velük foglalkozni vagy nem?
- és születtek kisrákok!!! 😊😊😊

Attachments

• 159E3A7E-ABEB-4516-850D-3ABCA2C06D5C.jpeg
    159E3A7E-ABEB-4516-850D-3ABCA2C06D5C.jpeg
    288.9 KB · Megtekintések: 135

Álló Gábor

Főkertész
sziasztok,
rég voltam itt, mert mostanában sok a meló meg a család is nagyon leköti az időmet....
- az akvárium kezd egy dzsungelre hasonlítani, úgyhogy hamarosan ritkítás és metszés lesz...
- csinálom a heti 50% vízcseréket továbbra is becsületesen 120 tds-re visszasózott ozmóvízzel
- táp a jól bevált napi 5-5 ml ga mikró makró plusz 3 ml seachem excel
- a fény továbbra is az @eMZé által kicserélt 95 cri led szalagos aquamorf lámpa 60%- ra visszadimmelve napi 8 órában...
- alga alig akad szerencsére, így a vízteszteket még mindig nem vettem meg... 😊
- vannak viszont férgek az akváriumban!!! 😱😱😱 több is, 1-1.5 cm hosszúak, fehérek, ez mi lehet szerintetek? veszélyesek? kell velük foglalkozni vagy nem?
- és születtek kisrákok!!! 😊😊😊
Írtam !

B_Tamás

Főkertész
sziasztok,
ma csináltam egy nagy nyírást, mert már nem volt szabad hely az akváriumban, úgy megnöttek a növények... 😊
a planáriákat azóta nem láttam, szerintetek akkor nem érdemes foglalkozni velük? ti mit csinálnátok?
a növények a parvulán kívül mind tőletek, innen a fórumról származnak... 😊😊😊

Attachments

• A4FA885F-C9EB-435B-9B0B-A0C7AD9C1701.jpeg
    A4FA885F-C9EB-435B-9B0B-A0C7AD9C1701.jpeg
    242.4 KB · Megtekintések: 141

Zsoltiabéka

Főkertész
Ha nem látod a planáriákat, szerintem ne aggódj rajta sokat. Nekem egyszer volt néhány, de eltűntek maguktól, azóta sem láttam őket. 👍
Szép az aksid. A Hydrocotyle nem fogja elnyomi az Eleocharist?😉

mmccannon

Mágus
Ahhoz képest, honnan indultál, a púpos gyerek pironkodik a prés alatt. :D
Giga gratu az akváriumodhoz.
Azért a verticillata be tud indulni, szóval, légy résen. :)

B_Tamás

Főkertész
Ahhoz képest, honnan indultál, a púpos gyerek pironkodik a prés alatt. :D
Giga gratu az akváriumodhoz.
Azért a verticillata be tud indulni, szóval, légy résen. :)
köszönöm szépen! 😌
az a helyzet, hogy a verticillata nagyon is beindult, de a hm még nála is jobban... 😊
most, így nyírás után egy héttel jól néz ki az akvárium, de egy-két hét múlva megint nagy ritkítást kell majd csinálnom... 😱

mmccannon

Mágus
köszönöm szépen! 😌
az a helyzet, hogy a verticillata nagyon is beindult, de a hm még nála is jobban... 😊
most, így nyírás után egy héttel jól néz ki az akvárium, de egy-két hét múlva megint nagy ritkítást kell majd csinálnom... 😱
Hiszem, ha látom. :sneaky:
Szóval bátran szórjad a pixeleket. 📸📸📸

B_Tamás

Főkertész
Csodálatos az akváriumod. Gratula. Ilyenkor erőt ad, hogy igenis lehetséges.
köszönöm szépen, örülök neki! 😊😊😊
az a legjobb az egészben, hogy nincsen túlkombinálva, a lehető legegyszerübb és legkevésbbé karbantartásigényes utat választottam, heti max 1 órát kell foglalkoznom az akváriummal, cserébe gyönyörű és szinte algamentes... 😊

Oldal tetejére