• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

íme pár aktuális telefonos fotó a 120 literesről... valójában sokkal szebb, mint a képen, csak sajnos nincsen fényképezőgépem... 😔
mindegyik növény gyönyörűen fejlődik, pár hét és kész lesz a gyepem! 🤣
tegnap voltam GA-ban újabb adag micro macróért, most már a legnagyobb kiszerelést vettem, mert úgy néz ki, hogy remekül jól bevált... 😊
januárban beruházok csepptesztekre is, kiváncsian várom már, hogy miket fogok mérni... 😊
tegnap elültettem az @Álló Gábor -tól kapott pogostemon helferit és a másik előtéri növényt, aminek most nem jut eszembe a neve, úgy néz ki, hogy ők is nagyon jól érzik magukat... 😊
Ránézésre nincs gond a tápanyag szintekkel 😉
 
sziasztok,
nagy változások történtek az elmúlt héten...
- az egyik oto-m az örök algamezőkre távozott... 😥😥😥
- kifogyott a 2 kg-os co2 palack úgyhogy kicseréltem egy teli 5 kg-osra! 🤣
- megszabadultam a black mollyktól és a serpa lazacoktól...
- visszavágtam a növényeket és átrendeztem az akváriumot. a vizi petrezselyem végleg kikerült, mert meguntam, hogy naponta nyírni kell... 😔
- az átrendezés során sajnos egy kicsit felkavartam az aljzatot, úgyhogy megjelent itt-ott egy kis staghorn alga 😱😱😱
- kidobtam a szűrőből az eheim biomech és substrat pro szűrőanyagokat és tettem be helyettük is mátrixot, úgyhogy jelenleg csak mátrix, perlon, aktív szén és Seachem Purigen van a szűrőben... 😊
tervek a jövőt illetően:
- csepptesztek beszerzése
- reaktor megbuherálása: a műanyag golyók helyett dryvit háló beleapplikálása a jobb flow érdekében...
- ÉÉÉS végül de nem utolsóként megérkeztek a 95 cri-s v-tac led szalagok, úgyhogy lámpa barkácsolás is lesz, aminek nagyon várom már az eredményét.... 😊
köszönöm, ha végigolvastad és méginkább köszönöm, ha adsz egy-két tippet, hogy mit lenne még érdemes csinálnom a szebb, jobb eredményért... 😊😊
 

Attachments

  • 2E95D854-B0AF-437A-99B0-DA9BD5E067B4.jpeg
    2E95D854-B0AF-437A-99B0-DA9BD5E067B4.jpeg
    377.4 KB · Megtekintések: 98
sziasztok,
nagy változások történtek az elmúlt héten...
- az egyik oto-m az örök algamezőkre távozott... 😥😥😥
- kifogyott a 2 kg-os co2 palack úgyhogy kicseréltem egy teli 5 kg-osra! 🤣
- megszabadultam a black mollyktól és a serpa lazacoktól...
- visszavágtam a növényeket és átrendeztem az akváriumot. a vizi petrezselyem végleg kikerült, mert meguntam, hogy naponta nyírni kell... 😔
- az átrendezés során sajnos egy kicsit felkavartam az aljzatot, úgyhogy megjelent itt-ott egy kis staghorn alga 😱😱😱
- kidobtam a szűrőből az eheim biomech és substrat pro szűrőanyagokat és tettem be helyettük is mátrixot, úgyhogy jelenleg csak mátrix, perlon, aktív szén és Seachem Purigen van a szűrőben... 😊
tervek a jövőt illetően:
- csepptesztek beszerzése
- reaktor megbuherálása: a műanyag golyók helyett dryvit háló beleapplikálása a jobb flow érdekében...
- ÉÉÉS végül de nem utolsóként megérkeztek a 95 cri-s v-tac led szalagok, úgyhogy lámpa barkácsolás is lesz, aminek nagyon várom már az eredményét.... 😊
köszönöm, ha végigolvastad és méginkább köszönöm, ha adsz egy-két tippet, hogy mit lenne még érdemes csinálnom a szebb, jobb eredményért... 😊😊
Helyedben az aktívszenet is kivágnám. Elég a mátrix-perlon-puri kombó. :)
 
Érdekes dolog ez az aktívszén használat. Az ADA ES-300 szűrőmhöz nem adtak Bio Riot, hanem egy 3 literes szenet. Ha jól emlékszem Viktor anno azt mondta a japók ezzel indítanak és nem is cserélik később sem, mert jól működik biológiai szűrőanyagként is. Mérget meg ugye RO víz, jó talaj és megfelelő minőségű dekorok használata esetén nem fog nagyon magába szívni, így visszaereszteni sem. Ettől függetlenül én nem használtam.

Az akváriumba nekem kevésnek tűnik a fa mennyisége, de ez mint tudjuk az én kattanásom. Ami jobban zavar az a bal oldal. Ott elég fura formája van a fának és olyan befejezetlennek is tűnik. Szerintem oda még kellene valami kisebb fa. A jobb oldali részen meg kezdik teljesen eltüntetni a fákat a stemek. Ezen úgy lehet segíteni - leginkább a scape elkészítésénél - hogy hátulról előre dőljenek kissé az ágak és akkor át tudják törni a stem erdőt. Utólag is lehet tekergetni, persze akkor felkeveredik a talaj és közben porszívózni kell. De lehet utólag plusz fákat is berakni. Nem kell feltétlenül nagyokat, sőt...
Persze a növényezéssel is sokat lehet finomítani, hogy meglegyen a lépcsőzetes emelkedés, bár ez a limitált mélység miatt nehezebb feladat, de nem lehetetlen. Én régen többször is átrendeztem az akváriumom kisebb/nagyobb részleteit a víz alatt, jó nagy(vagy több) vízcserékkel egybekötve. Sosem volt gond belőle.
 
köszönöm szépen a javaslatokat!
az aktív szenet kiszedtem a szűrőből, így most a 2075-ös alsó három tálcájában csak mátrix van, a legfelső tálcában pedig csak perlon és a Seachem Purigen...
a további fák beszerzését felírtam a listára, szerintem is feldobná a látvànyt, ha még kerülne bele...
amin gondolkozok még:
- valahogy meg kellene emelnem a világítást, 10-20 centit, erre van valami ötletetek a függesztésen kívül?
 
az a baj, hogy nincs ilyen ismerős...
készen nem lehet venni valami esztétikus lábat vagy állványt, amit az akváriumra lehet tenni?
 
az a baj, hogy nincs ilyen ismerős...
készen nem lehet venni valami esztétikus lábat vagy állványt, amit az akváriumra lehet tenni?
Lehet állítható magasságú görgős ruhaakasztó állványokat kapni (ez csak egy példa). Görgőket leszeded, és máris van egy amiről függesztheted a lámpát.
Ha nem akarod a lábazatot, sebaj, mert akkor horganyzott vagy rozsdamentes perforált szalaggal odacsavarozod a bútor oldalához (előtte a bútor színéhez közelálló tónusú akril festékkel lefújnám).
 
Back
Oldal tetejére