• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

majd a takarítőszemélyzet letisztítja :p amúgy a GA-s videóban Tomi azt ajánlja, hogy nyárra akinek nincs hűtése EI tápozás esetén kb. 30%-kal vegyen vissza a növénytápokból az algásodás kialakulásának elkerülése végett. Lehet érdemes lenne kipróbálni, vagy megvárni a nyár végét XD
köszi a tippet!
visszavettem ma a fényt 65%-ra, holnaptól akkor majd kevesebbet tápozok...
 
baj van! 😱😱😱😱😱😱
a 8 hónapja szinte algamentes akváriumom elkezdett nagyon algásodni... gyanítom, hogy a nagy melegtől... 😡😡
íme egy utolsó kép a gagyi háttérrel, legkozelebb már egy profin feltett háttér várja majd a pillantásaitokat... 🤣🤣🤣
View attachment 151674
Nagyon kevés a növény az eddigiekhez képest. Tápból a fele is elég, sőt lehet még picit sok is.
 
mi az a wifis időzítő? még nem hallottam róla, hol lehet olyat venni? 😳

GA-ban.... is lehet venni
 
sziasztok,

ugyan nem szavaztátok meg, de teszek fel egy képet a jelenlegi helyzetről, mert kezd megint vállalható lenni az akvárium... 😊

- a zalgaprobléma megoldódott, már nem zavaró a fonalalga mennyisége... 👍

- visszatettem a fekete hátteret, maradni fog ez, mert jobban tetszik az összhatás és nem látszanak a buborékok.. sajnos én nem tudok úgy hátteret feltenni, mint a @Burney 🤣

- bekerült az akváriumba pár szál @ezsolt80 által nevelt nimphoides hydrophilla taiwan, köszönöm szépen, nagyon tetszenek! 😊

- a garnélák jól vannak, rengeteg a petés és a kicsi 😍

- a növények pedig nagyon beindultak, ritkítanom kellett őket, úgyhogy ha majd elfogy a tápom, váltok az apt zerora...

B249AFF2-E54E-4640-86D2-731C128BDE7A.jpeg
 
A red moor-ok meg zokognak a háttérben. Egy röpke pillanatra elhitetted velük, hogy rájuk fog épülni a következő layout. Aztán beindultak a növények, és azt mondták hogy NEM. 😅
Azért csalóka ez az alulról fényképezés, de jó kép lett :) szemből biztos látszanak még a fák némileg :D

Látom még mindig dilemmázol melyik skimmer maradjon :) A kevesebb a gondozási igény bejött? vagy azért akarnál 2hr APT Zerora váltani?
 
sziasztok,

ugyan nem szavaztátok meg, de teszek fel egy képet a jelenlegi helyzetről, mert kezd megint vállalható lenni az akvárium... 😊

- a zalgaprobléma megoldódott, már nem zavaró a fonalalga mennyisége... 👍

- visszatettem a fekete hátteret, maradni fog ez, mert jobban tetszik az összhatás és nem látszanak a buborékok.. sajnos én nem tudok úgy hátteret feltenni, mint a @Burney 🤣

- bekerült az akváriumba pár szál @ezsolt80 által nevelt nimphoides hydrophilla taiwan, köszönöm szépen, nagyon tetszenek! 😊

- a garnélák jól vannak, rengeteg a petés és a kicsi 😍

- a növények pedig nagyon beindultak, ritkítanom kellett őket, úgyhogy ha majd elfogy a tápom, váltok az apt zerora...

View attachment 152581
Úgy látom, egy kis kitérő után visszatértél az eredeti koncepcióhoz :) Nekem így nagyon tetszik az akvárium.
 
ma ismét szembesülnöm kellett a korlátaimmal: a pár hónapja vásárolt gyönyörű üveg skimmert az első tisztítás alkalmával jól összetörtem... 😡 úgyhogy végleg eldőlt ez a skimmer dilemma is az oceanfree javára, szavaznotok sem kell már róla... 😂
íme egy mai kép, alga alig van és minden növény remekül érzi magát! 😊
731DF7F0-2A11-436A-9058-9C04E6E16D02.jpeg
 
ma ismét szembesülnöm kellett a korlátaimmal: a pár hónapja vásárolt gyönyörű üveg skimmert az első tisztítás alkalmával jól összetörtem... 😡 úgyhogy végleg eldőlt ez a skimmer dilemma is az oceanfree javára, szavaznotok sem kell már róla... 😂
íme egy mai kép, alga alig van és minden növény remekül érzi magát! 😊
View attachment 152902
Üvegtörés ide vagy oda, az akva csodaszép, mint mindig. Gratula. 👍😉
 
Back
Oldal tetejére