• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

A lily pipe-t úgy szoktam tisztitani , hogy áztatom meleg vízes domestosban . Persze ettől meg a falán ot marad a szugyok .
Ez után átfűzők egy vékonyszállú szigetelt vezetéket . Vágok egy kb 2 cm eres szélleségű perlonvattát a 50×50 esből . Rárögzitem a vezetékre s áthúzom .
Elsőre csont tiszta lesz 😉
Vagy használd az ada lily pipe tisztítóját. Én is mindent kipróbáltam már, de annál jobb nincs. Drága volt, de áldom a felelőtlenségem, hogy egy gyenge pillanatban elcsábultam. Minden fillért megért.
 
megvolt a második vízcsere is RO vízzel! 😊
kis nyírás után így néz ki most az aki, algát alig látni már csak benne, remélem ez jó sokáig így is marad... 😊
tápozás: micro-macro-excel:4-4-2 ml.
fényt feltekertem napi 8 órára és 70%-ra.
co2-őt pedig vissza kellett vennem, mert a lágyabb vízben túl sok lett szerintem a korábban belőtt adagolás és a drop checker elkezdett besárgulni, a mollyk meg elkezdtek pipálni, de szerencsére időben észrevettem és nem lett senkinek semmi baja... 😊
valami ötlet, javaslat, tipp? 🙏😊
 

Attachments

  • 892B39DA-A098-4C18-88C7-0827165E6ABA.jpeg
    892B39DA-A098-4C18-88C7-0827165E6ABA.jpeg
    388.3 KB · Megtekintések: 193
megvolt a második vízcsere is RO vízzel! 😊
kis nyírás után így néz ki most az aki, algát alig látni már csak benne, remélem ez jó sokáig így is marad... 😊
tápozás: micro-macro-excel:4-4-2 ml.
fényt feltekertem napi 8 órára és 70%-ra.
co2-őt pedig vissza kellett vennem, mert a lágyabb vízben túl sok lett szerintem a korábban belőtt adagolás és a drop checker elkezdett besárgulni, a mollyk meg elkezdtek pipálni, de szerencsére időben észrevettem és nem lett senkinek semmi baja... 😊
valami ötlet, javaslat, tipp? 🙏😊
Szerintem hagyd így pöfögni az akváriumod. Álljon be egy tápozás, dúsuljanak a növények...
 
Szerintem hagyd így pöfögni az akváriumod. Álljon be egy tápozás, dúsuljanak a növények...

a gyári ajánlás 120 literre 6-6 ml lenne macróból micróból de azt még nem merem beönteni, mert félek az algabummtól...
illetve a sok átültetgetés miatt most nincs minden növény gyökerénél tápgolyó, ezt lehet, hogy még pótolnom kellene...

de amíg nem lesz gond, addig nem változtatok a tápozáson, fényen, co2 adagoláson, köszi a tippet! 😊
 
Vagy használd az ada lily pipe tisztítóját. Én is mindent kipróbáltam már, de annál jobb nincs. Drága volt, de áldom a felelőtlenségem, hogy egy gyenge pillanatban elcsábultam. Minden fillért megért.

erre gondolsz, ez az?

 
erre gondolsz, ez az?

Dehogy. A tisztítókefére.
 
lassan egy hónapja regisztráltam és azóta hatalmas fordulatot vett az akváriumom megjelenése! 😊
- a hygrophila difformist naponta-kétnaponta nyírni kell, ő a leggyorsabb... 😊
- rotala vietnam hra is beindult és kezd narancsos árnyalatot felvenni...
- a pogo lassan de biztosan növekszik, kb 1-2 centit nőtt egy hét alatt.
- és a parvula is nagyon beindult, egyenlőre még csak a talajban terjeszkedik, de ha marad ez az ütem, akkor 1-2 hónap múlva már gyönyörű összefüggő gyepem lesz! 😊
- alga meg szinte egyáltalán nincsen! 😊😊😊😊😊😊
hosszú utat tettem meg idáig, sokáig azt hittem, hogy nekem soha nem lesz szép növényes akváriumom... köszönöm nektek, nagyon sokat segítettetek és rengeteget tanultam tőletek az elmúlt hónapban... 😊👍
 

Attachments

  • 3F7B4AF5-3F8F-4EA4-B789-32F35858FF9F.jpeg
    3F7B4AF5-3F8F-4EA4-B789-32F35858FF9F.jpeg
    395.8 KB · Megtekintések: 147
lassan egy hónapja regisztráltam és azóta hatalmas fordulatot vett az akváriumom megjelenése! 😊
- a hygrophila difformist naponta-kétnaponta nyírni kell, ő a leggyorsabb... 😊
- rotala vietnam hra is beindult és kezd narancsos árnyalatot felvenni...
- a pogo lassan de biztosan növekszik, kb 1-2 centit nőtt egy hét alatt.
- és a parvula is nagyon beindult, egyenlőre még csak a talajban terjeszkedik, de ha marad ez az ütem, akkor 1-2 hónap múlva már gyönyörű összefüggő gyepem lesz! 😊
- alga meg szinte egyáltalán nincsen! 😊😊😊😊😊😊
hosszú utat tettem meg idáig, sokáig azt hittem, hogy nekem soha nem lesz szép növényes akváriumom... köszönöm nektek, nagyon sokat segítettetek és rengeteget tanultam tőletek az elmúlt hónapban... 😊👍
Időnként mérj foszfátot!
 
íme pár aktuális telefonos fotó a 120 literesről... valójában sokkal szebb, mint a képen, csak sajnos nincsen fényképezőgépem... 😔
mindegyik növény gyönyörűen fejlődik, pár hét és kész lesz a gyepem! 🤣
tegnap voltam GA-ban újabb adag micro macróért, most már a legnagyobb kiszerelést vettem, mert úgy néz ki, hogy remekül jól bevált... 😊
januárban beruházok csepptesztekre is, kiváncsian várom már, hogy miket fogok mérni... 😊
tegnap elültettem az @Álló Gábor -tól kapott pogostemon helferit és a másik előtéri növényt, aminek most nem jut eszembe a neve, úgy néz ki, hogy ők is nagyon jól érzik magukat... 😊
 

Attachments

  • 527636DC-F8FE-464B-89CB-D5F66D1D594A.jpeg
    527636DC-F8FE-464B-89CB-D5F66D1D594A.jpeg
    511 KB · Megtekintések: 102
  • B1CCDC05-3D87-4741-A04F-CCC5C410B0FF.jpeg
    B1CCDC05-3D87-4741-A04F-CCC5C410B0FF.jpeg
    485.3 KB · Megtekintések: 91
  • 2CFC414E-9DF4-4B92-BCD6-DCB4B9984B02.jpeg
    2CFC414E-9DF4-4B92-BCD6-DCB4B9984B02.jpeg
    477.2 KB · Megtekintések: 93
Back
Oldal tetejére