• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

Nagyon jól érzik magukat ezek a növények nálad :) nekem tetszik a dzsungel :)

Én sem vagyok régi mohás, de úgy látszik ez a moha olyan mint a planária (bocs) :D bármilyen kis darabból kinő. Viszont én nem aggódnék miatta, ha meglátod rossz helyen, kiszívod takarításkor. Ha meg nem veszed észre akkor meg nem baj hogy ott van :)
köszönöm! 😊
háromféle moha van most az akváriumban, kiváncsian várom, melyik mire képes... 😊🤣
 
a folyamatos co2 beoldás viszont nem vált be, megjelent a zöld ször alga
Ez fura, én úgy tudtam az ilyen alga pont akkor jön ha nem egyenletes, vagy kevés a co2. Persze ha korábban nem volt ilyen gondod, most meg van, akkor ahogy csinálod, érdemes visszaállni a régi módszerre. Ez megint egy olyan példa amiről korábban írtunk, hogy sokszor választani kell hogy a garnéláknak, vagy a növényeknek akarunk bizonyos helyzetekben kedvezni. :unsure:
 
Ez fura, én úgy tudtam az ilyen alga pont akkor jön ha nem egyenletes, vagy kevés a co2. Persze ha korábban nem volt ilyen gondod, most meg van, akkor ahogy csinálod, érdemes visszaállni a régi módszerre. Ez megint egy olyan példa amiről korábban írtunk, hogy sokszor választani kell hogy a garnéláknak, vagy a növényeknek akarunk bizonyos helyzetekben kedvezni. :unsure:
sokminden lehet...

- volt egy 5 órás szűrőleállás áramszünet miatt, ami kinyírhatta a szűrőbacikat
- levittem a ph-t 6 alá, ami megint kinyírhatta a szűrőbacikat
- visszavettem a beoldás intenzitásán amikor átállítottam folyamatos beoldásra, lehet, hogy csak ez a gond, majd kiderül...

mindenesetre a szűrőt - fél év után - óvatosan de alaposan átmostam, megkínáltam dupla adag stability-vel, a ph-t meg igyekszem 6 fölött tartani, hogy mindez érjen is valamit... 😊
 
14E985E7-DB4D-4144-8A70-29C3EE34AFFE.jpeg

csak hogy ez a nap se teljen el egy új fotó nélkül... 🤣

kaptam @Jopet -től egy kis ricciat és rengeteg rotala rotundifoliát, amit ezúton is köszönök neki! a rotalákat jó rövidre vágtam és csak a csúcsokat ültettem el...

teszt jelleggel betettem egy seyriu követ az akváriumba, kiváncsi vagyok, hogy a jelenléte milyen hatással lesz a vízparaméterekre. a seyriu kő egyik hasadékába pedig belenyomkodtam a ricciat, renélem, jól fogja magát ott érezni... 😊

azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy az akvárium szebb lenne-e szerintetek több fa és/vagy több kő felhasznàlásával? köszönöm, ha megosztjátok velem a véleményetek akár itt, akár privátban! 😊😊😊🙏👍
 
View attachment 147781

csak hogy ez a nap se teljen el egy új fotó nélkül... 🤣

kaptam @Jopet -től egy kis ricciat és rengeteg rotala rotundifoliát, amit ezúton is köszönök neki! a rotalákat jó rövidre vágtam és csak a csúcsokat ültettem el...

teszt jelleggel betettem egy seyriu követ az akváriumba, kiváncsi vagyok, hogy a jelenléte milyen hatással lesz a vízparaméterekre. a seyriu kő egyik hasadékába pedig belenyomkodtam a ricciat, renélem, jól fogja magát ott érezni... 😊

azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy az akvárium szebb lenne-e szerintetek több fa és/vagy több kő felhasznàlásával? köszönöm, ha megosztjátok velem a véleményetek akár itt, akár privátban! 😊😊😊🙏👍
Szerintem ebben a formájában az az egy kő sem passzol bele. Egyszerűen jól néz ki fa és kő nélkül. (tudom hogy van benne fa, de alig látszik, úgyhogy azt ne nézzük) Kerek az egész dekorok nélkül! 👌Ha azt kérdezed el tudnám e képzelni, hogy teljesen átrendezed az egészet, növények ki, és raksz bele fákat, azután a növények egy része más stílusban vissza, na azt már adnám! ;) Azért egy ekkora akvában már lehet bővészkedni!
 
kaptam @Jopet -től egy kis ricciat és rengeteg rotala rotundifoliát, amit ezúton is köszönök neki!
Szívesen, de nem ricciát adtam, hanem riccardiát. És most már értem, hogy miért aggódtál amiatt, hogy úszik a víz felszínén ill. mindenhova beeszi majd magát :) Ez a ricciára valóban jellemző, ő úszó májmoha. A riccardia tök más sztori, ő lassan növő, könnyen kezelhető növény, egyedül a nyírása macerás, mert ott aztán tényleg száll mindenhová, ezért érdemes inkább csak megtépkedni.
A rotalát én hátulra ültettem volna, jobban mutatna, ha szemből csak a szálak felső részei látszódnának.
 
View attachment 147781

csak hogy ez a nap se teljen el egy új fotó nélkül... 🤣

kaptam @Jopet -től egy kis ricciat és rengeteg rotala rotundifoliát, amit ezúton is köszönök neki! a rotalákat jó rövidre vágtam és csak a csúcsokat ültettem el...

teszt jelleggel betettem egy seyriu követ az akváriumba, kiváncsi vagyok, hogy a jelenléte milyen hatással lesz a vízparaméterekre. a seyriu kő egyik hasadékába pedig belenyomkodtam a ricciat, renélem, jól fogja magát ott érezni... 😊

azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy az akvárium szebb lenne-e szerintetek több fa és/vagy több kő felhasznàlásával? köszönöm, ha megosztjátok velem a véleményetek akár itt, akár privátban! 😊😊😊🙏👍
Több fával meg több kővel persze hogy szebb lenne, de lehet hogy több fával meg több kővel most nem lenne ilyen szép. :)
 
köszönöm! 😊
háromféle moha van most az akváriumban, kiváncsian várom, melyik mire képes... 😊🤣
Hogy melyik mire lesz képes? Az idegeidre fog menni. Szépek, meg jól mutatnak, de mikor "fertőzi" az előtéri nővényeket, idegbajt fogsz kapni. Amikor egy egy szál lehull, nem látod, hogy hova és gyökeret ver bárhol, mert erősen kapaszkodik. Nálam a Riccia nőt a Montecarlo közé meg a Jávai moha. Hiába nyírom akkor is találok minden héten itt-ott. Én a következő építésemnél meggondolom, hogy tegyek vagy ne. 😊
 
View attachment 148024

íme a mai helyzet...
a Green Aquaban akciós volt a Hygrophila lancea 'Chai' 🤣, úgyhogy vettem egy adagot és elültettem a kő mellé... sajnos még nem látszik, mert nagyon nyeszlett kis növények voltak a dobozban, de remélem, hogy hamar magukra találnak és megnőnek majd jó nagyra, mint a többiek.... 😊😊😊
Nagyon szemrevaló az akváriumod, csak az az egy kő szúrja a szememet🙂.. kell az oda!?
 
Back
Oldal tetejére