• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

- szűrés: eheim 2075 seachem matrix, perlon, Seachem Purigen
Ebbe én csak annyit tudok nyilatkozni, a én tapasztalataim szerint, hogy nem szeretik a nagyobb áramlatokat.
A legtöbb garnéla tenyésztó, csak egy szivacs szűrőt használ. Ez elegendő a nekik való szűréshez, meg a megfelelő oxigén bejutásához.
(lehet hogy oxigén szintet is kellene mérned, hogy van e elég oxigén a vízbe), mert csak tolod a CO2-t a vízbe, de van e elegendő oxigén is, amit a garnélák igényelnek? Meg amit fentebb is írtam, a táplálékük, mert nem csak algából ál a menű. Te sem eszed mindennap azt a kaját.
 
a napi tápozástól pusztulnának a garnélák? 😳😱
Azt nem hiszem, bár lehet fajtája válogatja. Nekem red szakuráim vannak anno 10 darabbal indítottam, most a 2 akiban szerintem minimum 70-80 db van. Vannak köztük igazi matuzsálemek 3 év körüliek és én is mindig napi szinten tápozok.

Mivel-mikkel eteted őket? -lehet a kajával is gond.
 
Azt nem hiszem, bár lehet fajtája válogatja. Nekem red szakuráim vannak anno 10 darabbal indítottam, most a 2 akiban szerintem minimum 70-80 db van. Vannak köztük igazi matuzsálemek 3 év körüliek és én is mindig napi szinten tápozok.

Mivel-mikkel eteted őket? -lehet a kajával is gond.
dennerle garnélakaját kapnak, ma meg adtam nekik egy catappa levelet ami még nem süllyedt le... 😊
 
dennerle garnélakaját kapnak, ma meg adtam nekik egy catappa levelet ami még nem süllyedt le... 😊
próbáld meg változatossá tenni a kajájukat :) nekem van 3 fajta táp azokat naponta váltogatom. (van köztük állati eredetű és a másik kettű növényi) minden 4 nap kimarad a táp, forrázot ubiszeletet kapnak amit nagyon csipnek. 5. nap semmit, aztán kezdem előről XD persze egy kis algát is találnak néha nálam pluszba XD
 
próbáld meg változatossá tenni a kajájukat :) nekem van 3 fajta táp azokat naponta váltogatom. (van köztük állati eredetű és a másik kettű növényi) minden 4 nap kimarad a táp, forrázot ubiszeletet kapnak amit nagyon csipnek. 5. nap semmit, aztán kezdem előről XD persze egy kis algát is találnak néha nálam pluszba XD
koszonom a tippet!
ki fogom próbálni! 😊
 
Azt nem hiszem, bár lehet fajtája válogatja. Nekem red szakuráim vannak anno 10 darabbal indítottam, most a 2 akiban szerintem minimum 70-80 db van. Vannak köztük igazi matuzsálemek 3 év körüliek és én is mindig napi szinten tápozok.

Mivel-mikkel eteted őket? -lehet a kajával is gond.
Itt nem sakurarókról van szó, ha egyáltalán olvasod a előző hozászólásokat. Itt a taiti bee-ről van szó, és nem ugyan azok a igényeik a 2 garnéla fájnak.
 
Én csak GG, kínai pufit megTima-adok nekik.
JBL-tadtam még neki, de azt kiiktattam a menűből.
Egyetértek @SMAdrián véleményével. Jó minőségű és változatos takarmányozás alap az igényesebb (de még a strapabíróbb) fajoknál.
Nálam Glass Garten, Tima, catappa és csollyán levelek mennek.
Pluszba időnként berakok Mironekuton követ.

Ami a "kompromisszumot" illeti, kételkedem. Igaz, nem egy IAPLC-s akva, de a talajszűréses, inert aljzatos Ohoyamatsumi bölcsője szerintem jó megoldás. De a Liget is ilyen, bár más anyagokkal és növényekkel dolgoztam. Szóval lehet növényes-garnis kombó, csak át kell gondolni.
Mindkettőnél arra fektettem a hangsúlyt már a tervezéstől kezdve, hogy kiknek készül az akva, és annak megfelelően választottam ki a dekortt és a növényeket.
 
Itt nem sakurarókról van szó, ha egyáltalán olvasod a előző hozászólásokat. Itt a taiti bee-ről van szó, és nem ugyan azok a igényeik a 2 garnéla fájnak.
Igen olvastam az összes hozzászólást a topikban, követem Bélabá.. akarom mondani Tamás akváriumának a sorsát ;) kérlek legközelebb értelmezd a hozzászólásom mielőtt számomra nem tetsző hangnemben megszólítasz!

a napi tápozástól pusztulnának a garnélák? 😳😱
Erre reagáltam, saját véleményemmel és a véleményem megerősítésére írtam a saját szakurás tapasztalatom.
Azt nem hiszem, bár lehet fajtája válogatja. Nekem red szakuráim vannak anno 10 darabbal indítottam, most a 2 akiban szerintem minimum 70-80 db van. Vannak köztük igazi matuzsálemek 3 év körüliek és én is mindig napi szinten tápozok.

Mivel-mikkel eteted őket? -lehet a kajával is gond.

Igaz, hogy taitibee-t nem tartottam saját akváriumban eddig, viszont rengeteg videót(főként német nyelven) megnéztem a garnélákról és egyik tenyésztő, tartó sem emelte ki, hogy naponta nem lehetne-e tápozni az akváriumot, csupán a paraméterek állandóságára, annak egyszintentartására hívják fel a figyelmet, ezért is mertem a témához hozzászólni :)
 
0B2B1601-4539-4988-B8B1-C8B7E0491881.jpeg

hamarosan megint nyírni kell, a cabomba furcata napi 10 centit nő... 😊
összeszámoltam, hogy 22 féle növény van az akváriumban! 😊
a co2 folyamatosan megy, ezért egy kicsit visszavettem a mennyiségből, meg is jelent néhány szál zöld alga, úgyhogy finomhangolnom kell még egy kicsit a co2 beoldást...
ph szép lassan lement 6-ra a folyamatos co2 beoldás miatt és stabilan ezen a szinten megállt...
újabb elhullást nem tapasztaltam, ezért bízom benne, hogy "csak" a fenbendanin vagy az excel túladagolásával nyírtam ki a garnélákat.
ahogy nézegetem az akváriumot újabb tetemeket keresve, mindenhol csak mini garnélákat látok... 😊😊😊😍😍
 
CFEA0F36-E891-40A4-BCE5-440EB4749905.jpeg

a cabomba furcata és a myriophillum guyana helyet cseréltek...

kaptam gyönyörű mohákat @evavigh -tól meg még rengeteg segítséget és tanácsot, amit ezúton köszönök neki! 😊

ahogy a képen látszik, lassan nyírnom kell, úgyhogy a növényekre mostantól előjegyzést felveszek... 🤣🤣🤣
 
View attachment 147669

a cabomba furcata és a myriophillum guyana helyet cseréltek...

kaptam gyönyörű mohákat @evavigh -tól meg még rengeteg segítséget és tanácsot, amit ezúton köszönök neki! 😊

ahogy a képen látszik, lassan nyírnom kell, úgyhogy a növényekre mostantól előjegyzést felveszek... 🤣🤣🤣
Jól néz ki! :) Nekem az előző kis akvában a moha durván benőtt mindent és béna voltam, nem tudtam kipucolni rendesen, azért nem is tettem át az újba. Nálam eltűntek a garnélák sajnos
 
Nagyon jól érzik magukat ezek a növények nálad :) nekem tetszik a dzsungel :)
köszönöm! 😌
korábban sosem volt még mohám, most tettem bele, remélem, hogy kordában tudom majd tartani...
Én sem vagyok régi mohás, de úgy látszik ez a moha olyan mint a planária (bocs) :D bármilyen kis darabból kinő. Viszont én nem aggódnék miatta, ha meglátod rossz helyen, kiszívod takarításkor. Ha meg nem veszed észre akkor meg nem baj hogy ott van :)
 
Back
Oldal tetejére