• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

A D. Shrimp King a oka.
Amedig ezt a talajt használod, felejtsd el a igényes garnélákat. Ha emlékszel, erről már írtam, hogy 1 kívételével, a összes elhullott.
igen, emlékszem. az a helyzet, hogy a vízparaméterek elvileg rendben vannak, és mégis pusztulnak a garnélák. hihetetlen, hogy egy ilyen jó nevű gyártó prémium terméke ezt teszi a garnéláimmal... 😱
 
a vízparaméterek elvileg rendben vannak, és mégis pusztulnak a garnélák.
A víz paraméterek, nem elég. Az csak 50% a sikerhez. A másik 50%, mi a táplálékük, milyen ásványi anyagok vannak a vízbe.
Mi az ami oldódik a vízbe, amit te nem mész, és nekik, ez nem jó.
A vízparaméterekhez visszatérve, nem olvastam itt a naplóba, hogy mérnél szilikátott. Lehet hogy önt ez a baj. Több mindentől fűgg.
Nekem is idő és tanuló pénz kellet eldönteni, akarok e ilyen garnélákat tartani, vagy scape-t építeni. És rákellet jönnöm hogy a kettő nem működik.
A mostani akváriumodban, ha garnélákat akarsz tartani, akkor a neocaridinák a próbálkozhatsz, de az is necces, mert ők a magasabb PH-t szeretik, meg a keményebb vizet is.
 
Vedlést látsz vagy épp azért hullanak, mert nem tudnak levedleni?
Látsz valami közös jellemzőt az elpusztultakon?
- látok vedlést
- csak nagy garnélák pusztultak el
- nem vízcsere után pusztultak el, hanem napokkal utána
- 5 hónapig nem volt pusztulás, még szaporodtak is
- a kicsi garnélák jól vannak
- szerintem nem lehet szilikát a vízben mert full ro vizet használok visszasózva

DE:
- volt egy fenbendanin kezelés planáriák ellen, 10 grammot küldem be több részletben
- volt 5 óra áramszünet 2-3 hete
- @evavigh javasolta, hogy kellene mérnem kalciumszintet
- @SMAdrián szerint a shrimp king talaj a ludas...

az utóbbi négy dologra gyanakszom jelenleg, de ha van még valakinek ötlete, ne tartsa magában! 😊
 
A víz paraméterek, nem elég. Az csak 50% a sikerhez. A másik 50%, mi a táplálékük, milyen ásványi anyagok vannak a vízbe.
Mi az ami oldódik a vízbe, amit te nem mész, és nekik, ez nem jó.
A vízparaméterekhez visszatérve, nem olvastam itt a naplóba, hogy mérnél szilikátott. Lehet hogy önt ez a baj. Több mindentől fűgg.
Nekem is idő és tanuló pénz kellet eldönteni, akarok e ilyen garnélákat tartani, vagy scape-t építeni. És rákellet jönnöm hogy a kettő nem működik.
A mostani akváriumodban, ha garnélákat akarsz tartani, akkor a neocaridinák a próbálkozhatsz, de az is necces, mert ők a magasabb PH-t szeretik, meg a keményebb vizet is.
miért nem jó ez a scape ezekhez a garnélákhoz? 😳
 
Ezt a mondatot nagyon adom.
Így látom én is a helyzetet. Szeretnék még idén egy igényesebb garnélás 30as kockát ahol minden földi jót meg akarok adni a kicsiknek, hogy szépen szaporodjanak, de ott sok kompromisszumot kell majd kötni. A növények kárára. :confused:

- dennerle shrimp king talajom van táptalaj nélkül tropica tápkapszulákkal
- vízhőfok, ph, gh, kh rendben, nem ingadozik
- szűrés: eheim 2075 seachem matrix, perlon, Seachem Purigen
- milyen kompromisszumokra gondolsz a növények kárára?
 
hihetetlen, hogy egy ilyen jó nevű gyártó prémium terméke ezt teszi a garnéláimmal... 😱
Azért mert ilyen nagy nevű gyártó, nem biztos hogy jó amit gyárt, ha egyáltalán ő gyártja. Lehet hogy csak a nevét adja.
Ehez tudok mondani egy pl., ami szakmabeli. A nagy gyártó cég mint a B... H, ami évek óta barkács, vagy iparigépeket gyárt, vagy akár háztartási gépeket, neki ált lakósági kazánokat gyártani, ami nem olcsó. Tulajdonképpen, a gyártáson, nem változtatott semmit, mert a egész kócerájt, még vette a B..... S-tól, csak a lektronikát. Ezzel háza vágott egy ugyan olyan nagy kazán márkát, ahogyan a saját cégünket.
 
Back
Oldal tetejére