• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

ki tudja mit hoz a holnap, lőttem ma is egy fotót az akváról... 😊
(holnap egyébként megnyírom a pogo-t és egy kicsit előrébb ültetem a blyxát)
Nagyon szép az akváriumod, profi. És látom mennyivel szebb az összkép az átlátszó csövekkel, mint nálam amatőrként a nagy műanyagokkal. És az is tetszik, hogy nem hajlanak el a növények a skimmer kifújástól. És esztétikus, arányos, szép, stb. Klassz!
 
Nagyon szép az akváriumod, profi. És látom mennyivel szebb az összkép az átlátszó csövekkel, mint nálam amatőrként a nagy műanyagokkal. És az is tetszik, hogy nem hajlanak el a növények a skimmer kifújástól. És esztétikus, arányos, szép, stb. Klassz!
nagyon szépen köszönöm! 😌

az a helyzet, hogy még csak most ismerkedek a növényekkel, abszolút amatőr vagyok én is ezen a területen... 😊
mindig is volt akváriumom. gyerekként és kamaszként gagyi vegyes, amikor meg már megengedhettem magamnak, akkor diszkoszos és tanganyika sügeres...
egyszer kb 10-11 éve Törökbálinton jártam és láttam a Green Aqua előtt a nagy tolongást. mivel mindig is szerettem bemenni megnézni a kisállatkereskedések akváriumait, bementem a green aquaba is...
és azonnal beleszerettem a növényes akváriumok látványába, akkor és ott eldöntöttem, hogy a következő akváriumom egy növényes lesz... 🤣
nálam így kezdődött... egy green aquas nézelődéssel... 🤣
nekem sem mindig voltak üveg csöveim, én is müanyagokkal kezdtem, aztán idővel váltottam üvegre. a lilly nagyon hasznos, mert nem hajtja ki a co2-őt a vízből, de kellően megmozgatja a felszínt... az első üveget még egy-két nap alatt eltörtem, a második már kibírta egy-két hétig is... 🤣🤣
a skimmerem pedig egy oceanfree skimmer, ami körkörösen oldalra és alulra fújja a vizet, így nem csinál durva áramlást. ráadásul tisztitáskor sem kell kivenni a vízből, ezerszer jobb, mint az eheim skimmere!
az esztétikát, arányokat pedig próbálgatom, tesztelgetem, szinte minden héten átültetem, nyírom a növényeket. szerencsére nincs nehéz dolgom, mert rengeteg stem növényem van, amik a Green Aqua Micro makró táptól napi több centit nőnek... 😊😊
 
View attachment 146358

a héten sem tétlenkedtem.
gyönyörü microsorum coralokat vettem @Luigi13 -éktól, @Rudi50 -től pedig csodás bucephalandrákat, loebia cardinális miniket és rotala coloratakat kaptam, amiket mind elültettem...
kezd színkavalkáddá válni az akváriumom... 😊
sajnos elpusztult egy garnélám... van valakinek valami ötlete, hogy ez mitől lehet?
Milyen aranyosan egy kupacban bandáznak az otok! :)
Milyen garnéla volt? Én bent szoktam hagyni a többieknek nasinak!
 
View attachment 146358

a héten sem tétlenkedtem.
gyönyörü microsorum coralokat vettem @Luigi13 -éktól, @Rudi50 -től pedig csodás bucephalandrákat, loebia cardinális miniket és rotala coloratakat kaptam, amiket mind elültettem...
kezd színkavalkáddá válni az akváriumom... 😊
sajnos elpusztult egy garnélám... van valakinek valami ötlete, hogy ez mitől lehet?
Határozottan jobb lett, megfogadtad a tanácsokat! Ötös! Leülhetsz😍
 
Lehet öreg volt :D
Több dolog miatt is lehet.

Viszont az új Galéria oldal segítségével találtam a fotódra. Amit ezúton is ajánlok mindenkinek, mint új funkciót.
Ilyen és hasonló gyöngyszemeket lehet találni a sok új bejegyzés között.

👍
megfertőztetek...
ez a növényezés teljesen beszippantott...
olyan vagyok, mint egy rossz gyűjtögető, minden héten hozok 1-2 új növényt az akváriumomba...
🤣🤣🤣
 
Back
Oldal tetejére