• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

114 literes - nagyon kezdő

Zarite

Nézelődő
Sziasztok!
Kemény két hozzászólásom volt eddig, úgy gondoltam elindítom ezt a naplót. Rengeteg helyről keresek inspirációt, így most egy ideig vélhetően rengeteg képet fogok hozni és talán olyan naplók linkjét is összegyűjtöm akiket olvasni akarok.
Minden tanácsot szívesen fogadok ám, hiszen nagyon kezdő vagyok. :)

Bemutatkozás része pedig: 20 éves vagyok, életem első saját akváriumával. Alacsony költségvetésű lesz, sok D.I.Y projekttel, mivel szeretek itthon ügyködni és barkácsolni. Most még tervezői fázisban vagyok, nem tudom, hogy milyet és hogyan szeretnék kinézetben. :)

Akvárium
80cm hosszú, 34 cm széles és 42cm mély
Fluval 204-es szűrő van hozzá
Házi Co2 (élesztős) adagolás
Házi fénycsöves világítás
Melegítő
van egy kis belső szűrő is, hamarosan működő :)

Amit szeretnék: Garnélák. Ebből nem engedek. :) Mellé nano halakat, még a fajtákat nem találtam ki.

Aljzat most bazalt törmelék, és tápgolyók. Örököltem egy 3D-s hátfalat, majd hozok fényképet róla. :)

Elsőre ennyi.
 
Üdv a fórumon. Írhatnál pontosabb adatokat pl. a szűrő teljesítmény L/h-ban, világítás hány watt. A bazalt törmelékes aljzattal az a probléma hogy, a garnéláknak nem a legjobb a növényekről nem is beszélve. A 3D-s háttérrel az a gond szeret algásodni. Várunk pár fotót is mert úgy a legjobb egy napló ha sok a fotó.:)
 
Terveztem képet, de csak ma tudtam feltölteni őket. Világítás: A gyárim(Heto) 11W az épített (a képen lent) 22W ráírással. Gyáriban egy fehér és egy rózsaszín cső van,
Ez egy régebbi képem, még ihlet miatt fotóztam. Nem hiszem, hogy ilyen lesz az elrendezés, de azért berakom, hátha...
1428951410_51.jpg

Így kaptam meg az akváriumot, mellette pedig már a tisztított változat
1428951411_09.jpg

1428951411_66.jpg


Ilyen 3D hátterem van. Az akvárium 3/4 részét foglalja el így hátul.
1428951410_32.jpg


1428951410_15.jpg
 
Kevés lesz a világítás és a szűrés. Low techben a 114l-re 50w körül kellene lenni 6500K-s ami azt jelenti hideg fehér (daylight). A szűrés még a világításnál is fontosabb jól tele kellene rakni biológiai szűrőanyaggal. Egy növényes akváriumban 10x-es víz forgatással kell számolni.
 
Éreztem, hogy a világítás lesz a gyengepontja a dolognak.Van egy 450l/h belső szűrőm. Kezdésnek ez a kettő jó együtt?
 
A szűrés jó lesz egyenlőre a belső szűrővel de a külsőt meg kell tölteni biológiai szűrő anyaggal pl.: Siporax, Seachem Mátrix, Eheim substrat pro,
 
Esetleg kezdésnek nem lenne jobb egy kisebb, 30-40 literes akvárium? Garnéláknak tökéletes az is, de még ha meg is kell venned az akváriumot, a költségek jóval kevesebbek lesznek mint egy ilyen nagy akvárium esetén. És akkor lehetne bele rendes táptalaj, aljzat., stb. Ez csak egy észrevétel...
 
Jobb lenne. De ezt így, ezekkel a felszerelésekkel "megörököltem". Gondoltam akkor kezdek valamit vele
 
Jobb lenne. De ezt így, ezekkel a felszerelésekkel "megörököltem". Gondoltam akkor kezdek valamit vele
Ok, de azt mondtad szeretsz barkácsolni. A világítás amit örököltél pl.amúgy is felújításra szorul szerintem, mert a fojtótekercs + T5 kombinációnál már sokkal modernebb és költséghatékonyabb megoldások vannak és nem kerülnek olyan sokba.
 
Ez még csak egy terv mit mivel hova. Ezért vagyok itt és olvasok utána. Szűrőt sem tervezek venni, hanem majd építeni egy nagyobbat. Ezért olvasok és tanulok a nagyoktól
 
. Egy növényes akváriumban 10x-es víz forgatással kell számolni.
Szerintem ez azért nincs annyira kőbe vésve. 243-ason, nekem egy Eheim 2080-as dolgozik, ami (bruttó)1700liter/órás, ez is csak 7x-es forgatás. Ráadásul ezt a szűrőt a GA, az új táblázatában már 300 literig ajánlja.
Green Aqua szűrő választási tájékoztató Green Aqua
Én úgy gondolom, hogy növénymennyiség függő, hogy mekkora szűrőt használ az ember. Ha jól tud mozogni mindenhol a víz, akkor felesleges a 10x-es forgatás, sőt az is megoldás, ha a táblázat szerint veszünk szűrőt, és rásegítünk egy áramoltató pumpával.

a fojtótekercs + T5 kombinációnál már sokkal modernebb és költséghatékonyabb megoldások vannak és nem kerülnek olyan sokba.

Vigyázz, a T5-ös csak elektronikus előtétről megy , ez inkább T8, vagy valami régebbi nagyobb átmérős típus.
DIY topikot érdemes olvasgatni, sok jó megvalósított ötlet van, mint világítás mint szűrés terén.
 
Vigyázz, a T5-ös csak elektronikus előtétről megy , ez inkább T8, vagy valami régebbi nagyobb átmérős típus.
DIY topikot érdemes olvasgatni, sok jó megvalósított ötlet van, mint világítás mint szűrés terén.
Igen, összekevertem, bocsánat.:)
 
Back
Oldal tetejére