• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Jut mindenkinek.
WP_20160922_19_18_34_Pro.jpg

Megjegyzem: a Helena csigák nem fognak éhen halni. Ilyen bőséges élelem mellett szaporulatot várok. Remélem sikerült hímet és nőstényt vennem.
 
Üdv.
Tegnap vízcsere,ma szűrő takarítás volt. Egyelőre a belső szűrő nem megy,kicsit megnőtt a flow.
Már csak a növényeket kellene megnyírnom. Perpill úgy néz ki mint egy tófenék.
 
Üdv.
Szerdán beszereztem egy Odyssea 2*24w-os lámpát. Már nagyon untam pakolgatni a műanyag tetőt. Így is csak 48w 112literre,de nem HT akvárium. Az egyik cső növényes-rózsaszín, érdekes volt összehasonlítani az előző hideg fehér fényével. Máshogy érvényesülnek a színek. Eddigi tapasztalat,hogy a halak bátrabbnak tűnnek, a neonhalak színeit nagyon szépen kihozza. Kevesebbnek tűnik a több fény látszatra. Majd az idő eldönti ki kell e cserélni.
Még 2 Helena csigát tettem az akváriumba.
 
A petés Amano és a Vipachips. Jobbra Riccia kőre kötözve-rossz állapotban volt a növény,majd kiderül megmarad v. nem.
WP_20161008_16_02_28_Pro.jpg WP_20161008_16_04_05_Pro.jpg

A Microsorum algás volt,kiszedtem és egy vödörben hagytam kb. 1 hétig. Mire kiszedtem hajtásokat hozott a levelein. A boltban,ahol vettem nem mondták ennek a növénynek sem a nevét,sem azt hogy ezt nem lehet elültetni. Itt a fórumon láttam az egyik naplóban,így sikerült beazonosítani.
 
Üdv.
Szerdán beszereztem egy Odyssea 2*24w-os lámpát. Már nagyon untam pakolgatni a műanyag tetőt. Így is csak 48w 112literre,de nem HT akvárium. Az egyik cső növényes-rózsaszín, érdekes volt összehasonlítani az előző hideg fehér fényével. Máshogy érvényesülnek a színek. Eddigi tapasztalat,hogy a halak bátrabbnak tűnnek, a neonhalak színeit nagyon szépen kihozza. Kevesebbnek tűnik a több fény látszatra. Majd az idő eldönti ki kell e cserélni.
Még 2 Helena csigát tettem az akváriumba.
Nagyon jól tetted! Előnyére válik minden téren a tető megszüntetése.
 
Üdv.
Szerdán beszereztem egy Odyssea 2*24w-os lámpát. Már nagyon untam pakolgatni a műanyag tetőt. Így is csak 48w 112literre,de nem HT akvárium. Az egyik cső növényes-rózsaszín, érdekes volt összehasonlítani az előző hideg fehér fényével. Máshogy érvényesülnek a színek. Eddigi tapasztalat,hogy a halak bátrabbnak tűnnek, a neonhalak színeit nagyon szépen kihozza. Kevesebbnek tűnik a több fény látszatra. Majd az idő eldönti ki kell e cserélni.
Még 2 Helena csigát tettem az akváriumba.
Általában cserélni szokták a növényest is normál fénycsőre,legalábbis itt a fórumon sok helyen ezt olvastam.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
 
A petés Amano és a Vipachips. Jobbra Riccia kőre kötözve-rossz állapotban volt a növény,majd kiderül megmarad v. nem.
View attachment 18755 View attachment 18756

A Microsorum algás volt,kiszedtem és egy vödörben hagytam kb. 1 hétig. Mire kiszedtem hajtásokat hozott a levelein. A boltban,ahol vettem nem mondták ennek a növénynek sem a nevét,sem azt hogy ezt nem lehet elültetni. Itt a fórumon láttam az egyik naplóban,így sikerült beazonosítani.
Nagyon szép az akváriumod csak gratulálni tudok. Viszont annak ellenére, hogy nagyon szép és egészséges, Én annak az echinodorus-nak a további életét megkockáztatnám egy sokkal sokkal nagyobb akváriumban esélyt adva folytatni. Teljesen el fog nyomni mindent, ha a leveleit kordában is tudod tartani, a gyökerei olyan szinten behálózzák az aljzatot, hogy egy későbbi eltávolítás az egész aljzatot fel fogja tépni növényestül. Ilyenkor már ha nem készülsz restartra , tőbe szokták vágni és a cérna vékony gyökérzetet benne hagyják.
Ennek ellenére nagyon szépen haladsz. (y)
 
Általában cserélni szokták a növényest is normál fénycsőre,legalábbis itt a fórumon sok helyen ezt olvastam.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
Így van. A 48 watt így nem érvényesül ezért jobb ha lumenbe megy a meghatározás mert így már nincs meg a mennyiség. Én is bele tennék 2 db 6500 K-s csövet, esetleg ha tetszik nagyon neked ahogy kihozza a színeket akkor az egyik mondjuk 4000-4500 Kelvines , az is kihozza a színeket. Én úgy csinálnám,hogy 2 db 6500K és felfogatnék egy univerzális növényes "piros" csövet amit ráfogatnék az odyssea 2 db csöve közé. Annak se fojtó semmi nem kell. A piros csövek annyira kevesek lumenba , hogy bele se szoktuk számolni.
 
Nagyon szép az akváriumod csak gratulálni tudok. Viszont annak ellenére, hogy nagyon szép és egészséges, Én annak az echinodorus-nak a további életét megkockáztatnám egy sokkal sokkal nagyobb akváriumban esélyt adva folytatni. Teljesen el fog nyomni mindent, ha a leveleit kordában is tudod tartani, a gyökerei olyan szinten behálózzák az aljzatot, hogy egy későbbi eltávolítás az egész aljzatot fel fogja tépni növényestül. Ilyenkor már ha nem készülsz restartra , tőbe szokták vágni és a cérna vékony gyökérzetet benne hagyják.
Ennek ellenére nagyon szépen haladsz. (y)
Üdv.
Készülök restartra 2-3 hónap múlva, egyelőre az Echinodorust nem tudom elképzelni az új scape-be,mennie kell. Itt próbálgattam a növényeket, nem mindegyiknek lesz helye az átalakításánál.

Én is azt olvastam,hogy cserélik a növényes csövet. Nézek helyette 6500K-est.
 
Üdv.
Készülök restartra 2-3 hónap múlva, egyelőre az Echinodorust nem tudom elképzelni az új scape-be,mennie kell. Itt próbálgattam a növényeket, nem mindegyiknek lesz helye az átalakításánál.
Értem akkor ez ilyen teszt jellegű akvárium lett, vagy annak is indult?
 
Értem akkor ez ilyen teszt jellegű akvárium lett, vagy annak is indult?
Nem teszt akváriumnak indult,csak amikor elindítottam még nem volt elég tapasztalatom- első akvárium.
Olyan növényt vettem ami éppen volt és megtetszett. Itt megtanultam azt,hogy melyik mekkorára nő(pl. Echinodorus ozelot),nyírás után hogy viselkedik,mennyire változik meg stb.
Az elrendezésnél is, mit-hova érdemes tenni,itt a fákra,kövekre gondolok. Gyorsabb növekedésű steam növények elveszik az úszóteret a halaktól-ilyesmik. Algatipúsokat is volt szerencsém megismerni.
Itt Manado talajjal indítottam,a nano akváriumot Ada Amazoniával. Ezért restartnál itt is Amazoniával lesz,csak még ki kell találnom hol lesznek a halak,garnélák 3 hétig.
 
Nem teszt akváriumnak indult,csak amikor elindítottam még nem volt elég tapasztalatom- első akvárium.
Olyan növényt vettem ami éppen volt és megtetszett. Itt megtanultam azt,hogy melyik mekkorára nő(pl. Echinodorus ozelot),nyírás után hogy viselkedik,mennyire változik meg stb.
Az elrendezésnél is, mit-hova érdemes tenni,itt a fákra,kövekre gondolok. Gyorsabb növekedésű steam növények elveszik az úszóteret a halaktól-ilyesmik. Algatipúsokat is volt szerencsém megismerni.
Itt Manado talajjal indítottam,a nano akváriumot Ada Amazoniával. Ezért restartnál itt is Amazoniával lesz,csak még ki kell találnom hol lesznek a halak,garnélák 3 hétig.
Hát még egy akváriumban :) A meglévő akva vizében.
 
Üdv.
Vasárnap volt vízcsere, ma kértem víz értékeket.
Ph 7
Gh 7
Kh 7.

A legutóbbi metszés után a hínárokon visszamaradt rész csúnyán elalgásodott,megbarnult. Úgyhogy most vissza vágtam alacsonyabbra és a következő metszésnél is inkább alacsonyan vágom és metszett részeket vissza ültetem. A Vizipetrezselymek között is rendet vágtam,nagyon el volt vadulva.
Szereztem pár növényt ,ezek is beültetésre kerültek. A középső hátsó rész most kicsit üres,de majd megnőnek a stemek hamar.
 
Ma őrült úszkálásba kezdtek az Amanók. Nem tudtam miért, míg még nem láttam,hogy a nagy,debella nőstényt dongják körül. Legutóbb kb.1 hónapja tartottak csapatgyűlést a szűrőcsövön. Úgy látszik ez a ciklusuk. És még csövezni is szeretnek. :) Így az is kiderült,hogy csak egy szem leányzó van(esetleg 2).
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére