• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Üdv.
Úgy érzem kezd helyrerázódni az aki. A dániók viselkedésén vettem észre-visszatértek azon szokásukhoz,hogy a befolyóval szemben úsznak. A többi hal is jól érzi magát, az Amanókat is egyre többet látni elől.
Ismét került pár új növény az akiba.
Még mindig van alga,de kevesebb.
WP_20160913_19_41_57_Pro.jpg WP_20160913_19_42_15_Pro.jpg
 
Üdv. Tegnap elmentem az üzletbe a nano akváriumhoz még egy lámpáért, ha már ott voltam hoztam 2 növényt is. Vallisneria-t és Cabomba-t.
 
Kíváncsi vagyok, hogy az új kifolyód hogyan fog szuperálni.

Az esőztető nálam is így indult, a hátsó részre helyezve, mert a rövid oldalon nem fért el. Persze kapásból jött az ecset, főleg a frontüvegnél a kvarchomokon és a lilaeopsison (nem volt beültetve kellő sűrűségben, ahogy nálad is üres az előtér). Aztán csináltam egy diy esőztetőt, ami befért a rövid oldalra, illetve a kimenő oldali csapot félállásba tettem, így csökkentve a flowt minimálisra (technikai háttér hasonló nálad is). Az ecset nem ment el egyből, de nem is gyarapodott tovább, és csak carbozással kb. 3-4 hónap alatt tűnt el.
 
Kíváncsi vagyok, hogy az új kifolyód hogyan fog szuperálni.

Az esőztető nálam is így indult, a hátsó részre helyezve, mert a rövid oldalon nem fért el. Persze kapásból jött az ecset, főleg a frontüvegnél a kvarchomokon és a lilaeopsison (nem volt beültetve kellő sűrűségben, ahogy nálad is üres az előtér). Aztán csináltam egy diy esőztetőt, ami befért a rövid oldalra, illetve a kimenő oldali csapot félállásba tettem, így csökkentve a flowt minimálisra (technikai háttér hasonló nálad is). Az ecset nem ment el egyből, de nem is gyarapodott tovább, és csak carbozással kb. 3-4 hónap alatt tűnt el.
Szia. Én azért tettem vissza a "tölcsért", mert a régi,szép algamentes időszakban is az volt. Az esőztetőből le kellene fűrészelnem ha rövid oldalra akarom rakni,de láttam másoknál is így. Majd meglátjuk. A rövid oldalon még nem próbáltam.
 
Ha ki akarod próbálni a rövid oldali esőztetőt, akkor a 12 mm-es zöld cső (vagy plexi) valószínűleg bele vagy rácsúszik a pipára, és akkor nem kell a gyári esőztetőt elvágni, megfúrni. Mondjuk nekem Tetra Ex 800 van, amire a 12-es cső passzol. Így a levegőztetést hogy oldod meg? Merthogy az esőztetővel tudod fodrozni a vízfelszínt...

Még egy belső szűrő/vízforgató is van?
 
Ha ki akarod próbálni a rövid oldali esőztetőt, akkor a 12 mm-es zöld cső (vagy plexi) valószínűleg bele vagy rácsúszik a pipára, és akkor nem kell a gyári esőztetőt elvágni, megfúrni. Mondjuk nekem Tetra Ex 800 van, amire a 12-es cső passzol. Így a levegőztetést hogy oldod meg? Merthogy az esőztetővel tudod fodrozni a vízfelszínt...

Még egy belső szűrő/vízforgató is van?
Igen,rásegítésnek+porlaszt is. A tölcsért szoktam feljebb húzni, hogy fodrozza a felszínt.
Megnézem,hogy az Eheim Classichoz kapott esőztető jó lesz-e, azt viszont rövidebbre vágtam a nanohoz-az 30cm.
 
Igen,rásegítésnek+porlaszt is. A tölcsért szoktam feljebb húzni, hogy fodrozza a felszínt.
Megnézem,hogy az Eheim Classichoz kapott esőztető jó lesz-e, azt viszont rövidebbre vágtam a nanohoz-az 30cm.
Ez fura, hogy kell rásegítés. Nekem vissza kellett venni felére a flowt, pedig nekem is 112 l-es akva és 800 l/h-s szűrőm van...
 
Ez fura, hogy kell rásegítés. Nekem vissza kellett venni felére a flowt, pedig nekem is 112 l-es akva és 800 l/h-s szűrőm van...
Erre szokták azt mondani,hogy minden akvárium más. Sokismeretlenes tényező. A halak mennyiségétől, méretétől, mennyit szennyeznek, a növényesítéstől, dekoroktól és még sorolhatnám. Tapasztalatokat kell gyűjteni,ebből tanulunk.
 
Mármint belső szűrő nélkül, csak külsővel. Miért, te mire gondoltál?:ROFLMAO:Nem tudom elképzelni, hogy ne csinálna elég áramlást a 800as Atman!?
Szia.
Így láttam jónak. Eleinte csak a külső volt, később beraktam a belsőt mert ahhoz volt porlasztó is. A GA a 10 szeres forgatást ajánlja, ehhez képest az A800 kisebb. Restartnál lehet,hogy nagyobb szűrőt veszek,mivel a tapasztalatom az mutatja a GA ajánlása lesz jó.

Egyébként tényleg furi, mivel a 30 literes nanohoz Eheim2213 van és nem kellett folytani-lilly pipe-al működik.

Hiába ugyanakkora az akvárium, annyi változó van,hogy nem lehet ugyanazt a sémát ráhúzni.
 
Üdv.
Nagyon sok csigám van-de tényleg rengeteg. A kihalászás nem járt eredménnyel, pedig vízcserékkor is szedegetem ki őket.
Ezért ma 3 Helena csigát szereztem be, meglátom eredményesek lesznek-e.
 
A neonok eleinte kicsit odakaptak nekik, de aztán békén hagyták őket, szerintem rájöttek,hogy nem ennivalók.

2 csúszkált mindenfelé, a 3. beásta magát.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére