• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Üdv Mindenkinek.

Az előző 1 hónap történései:
Elárasztották az algák az akváriumomat. Legkevesebb 4 féle algát tudtam megkülönböztetni (zöld pont, fonalalga, ecsetalga, zöld szálas valami). Több ok is közrejátszott, amiket igyekeztem kiküszöbölni.
Gyenge flow(szűrő takarítás), erős flow(takarítás után), kiégett a 2 neoncső(csere-erősebb fény), közben 1x átrendeztem az akváriumot (helyenként elégtelen áramlás ?), a Lilly pipe-ot lecseréltem az erős áramlás miatt-lehet rossz döntés volt. A meleg is okozhatta az algásodást.

Ezek miatt a hétvégén visszaállítottam az akváriumot egy korábbi állapotra, amikor nem voltak problémák, és Green Aqua Micro,macro tápozást vezettem be Easy Carbo adagolása mellett. Sok növényem bánta az algatámadást, ezek helyett újakat telepítettem.Az újdonságok: Vízi hortenzia, Crypto, Bacopa, Argentin vízi hínár.

Továbbá új lakók érkeztek 12 neonhal személyében. Ezen a héten szeretnék 5 db Amano garnélát beszerezni.

Zajlik az élet. A lakóknak teszik az új berendezés.
 
Az Echinodorus ozelot-ról már levágtam sok levelet mert ezeknek a szélein tapadtak meg az algák. A többit is levágjam,vagy majd kiderül mit tudnak vele kezdeni az Amano garnélák? Ha levágom a nagyon algás leveleket már csak az újabb kicsi tiszta levelek maradnak meg. Tanács?
 
További változás, hogy a szűrőben a lávakő egy részét lecseréltem Seachem Mátrixra-ezt fokozatosan havonta meg fogom tenni míg lecserélődik a teljes lávakő készlet az egyik tálcában. Korábban használtam aktív szenet, ezt kiszedtem, helyette egy kis tasak Seachem Purigen került bele. Valóban jó szűrőanyag.
 
[QUOTE Szella, post: 324250, member: 6677"]Az Echinodorus ozelot-ról már levágtam sok levelet mert ezeknek a szélein tapadtak meg az algák. A többit is levágjam,vagy majd kiderül mit tudnak vele kezdeni az Amano garnélák? Ha levágom a nagyon algás leveleket már csak az újabb kicsi tiszta levelek maradnak meg. Tanács?[/QUOTE]
Hagyj valamit a takarítóknak is, nehogy éhen haljanak;) de ha levágod, akkor sincs gond, lesznek új levelei!
 
[QUOTE Szella, post: 324250, member: 6677"]Az Echinodorus ozelot-ról már levágtam sok levelet mert ezeknek a szélein tapadtak meg az algák. A többit is levágjam,vagy majd kiderül mit tudnak vele kezdeni az Amano garnélák? Ha levágom a nagyon algás leveleket már csak az újabb kicsi tiszta levelek maradnak meg. Tanács?
Hagyj valamit a takarítóknak is, nehogy éhen haljanak;) de ha levágod, akkor sincs gond, lesznek új levelei![/QUOTE]
Köszi. Én is kíváncsi vagyok arra, mire képesek ezek az állatkák.
 
Üdv Mindenkinek.

Ma megérkeztek az új lakók az akváriumba: 5 db Amano garnéla.
Az egyik nagyon fotogén, a másik bevackolta magát 2 gömbmoha közé, a többi rejtőzködik.
WP_20160817_18_39_00_Pro.jpg WP_20160817_18_39_26_Pro.jpg WP_20160817_19_52_01_Pro.jpg WP_20160817_20_20_04_Pro.jpg
 
Üdv Mindenkinek.
Szeptember 3-án kikerült az akváriumból az 5db Aymoneri. Ez némi rombolással járt. Kissé átalakítottam a képet, kiszedtem a mesterséges hajlékokat is. A növények máshova kerültek, kivéve az Echinodorust.
Hoztam még 5 Amanot a már meglévő 5 mellé és 9 Macrotocinclus affinist-közkedveltebb nevén:Oto-t.
 
... és mintha a crypto-t is elültetted volna;)
Az aymoneriket amanora és otora cserélni jó ötlet volt.(y)
Bal hátul kicsit kopárnak tűnik, oda is ültethetsz valamit. Algák száműzve igaz?;)
 
Üdv.
Hátul Átokhínár van, csak rövidre vágtam vissza. Vannak új növények Crypto félék, majd beazonosítom.
Alga van. Gondolkodom napló cím változtatáson. Lehetne például: Fekete Szakáll medencéje.
:(
 
Üdv.
Újabban rá vannak kattanva a dániók és a neonok a Panzi spirulina tablettára. Kb.mint a piranhák. Ez a fajta hamar feloldódik, a leválló darabokat kajólják, csipegetik a tablettát. Az egyik neon az Amanót is elüldözte.
Ma kaptak egy kis mikrózott tököt, az oto-k kóstolgatják, a garnélák még kicsit bátortalanok.
WP_20160908_17_52_13_Pro.jpg
Az Amanó fent jobbra a kövön.
 
Üdv.
Tegnap akvárium takarítás, vízcsere volt napirenden.
Az elhalt, algás leveleket levágtam, a csiga populációt ritkítottam.
A növények gyökértápgolyót kaptak. Kíváncsi leszek az eredményre.
 
Nem töltöd magasabbra a vizet? Jobban mutat ha nyomja ki az ember szemét a tető alól kijövő fény. Esőztető ilyen hosszban mennyire tud még flow-t generálni? Vagy így inkább már az egész víztömeget forgatja mintsem huzat van benne?
 
Igen, így hosszában tereli a vizet.
Viszont van algám, aminek egyik oka lehet a sok/kevés flow. Úgyhogy a befolyóval még variálok.
Ma valszeg megint átrendezem a csöveket.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére