• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Megmetszettem hátul stemeket. Balra előre tettem a Ludwigiából, legyen ott is egy kis szín. Ecsetalgás leveleket eltávolítottam.
Páncélosok megint leikráztak. A hosszúlevelű Cryptocoryn pár levelét lecsíptem (ecsetes), kiváncsiságból lemértem, 60 cm hosszú volt.
20180322_201542.jpg
 
Ezek kicsi 10-15 cm-es lágyszárúak, képen nem nagyon látszik a méret.Kicsit a Rotalára hasonlít, de mégsem.


Szerk.: lehet az lesz mégis.
Nekem is a polyspermára hajaz, de fura, hogy ilyen vékony és már színesedő leveleket hoz...o_O A második viszont nekem inkább rotalás, mintha az alsó kerek levelek még emersek, a felső hosszúkásak már submersek lennének. A Bacopa talán nem vált levelet!?:rolleyes:
 
Alga még mindig van, sőt úgy néz ki a mohás köveket jobbról el kell raknom valahová, mert nagyon hajazik, mármint hajalgásodik vagy fonalasodik.

Viszont, mióta nincsenek meg a Mollyk, nagyon üres lett az akvárium. Régóta akartam már Hengeli razbórákat, de sajnos nem jött össze. Helyettük lett LÁNGVÖRÖS PONTYLAZAC (HYPHESSOBRYCON FLAMMEUS). Érdekes, hogy valahol 2,5 cm-t, máshol viszont 4 cm-t írtak kifejlett méretnek. Testalkatra az Amanda lazacokra hasonlítanak, most kisebbek a Neon halaknál. Egyelőre fakó színük van, remélem később színesebbek lesznek. Nem sikerült túl jó képet készítenem róluk, kb. olyan könnyű őket fotózni, mit az Amandákat. Aki próbálta, az tudja.
DSC_0294.JPG DSC_0305.JPG DSC_0286.JPG DSC_0285.JPG
 
Alga még mindig van, sőt úgy néz ki a mohás köveket jobbról el kell raknom valahová, mert nagyon hajazik, mármint hajalgásodik vagy fonalasodik.

Viszont, mióta nincsenek meg a Mollyk, nagyon üres lett az akvárium. Régóta akartam már Hengeli razbórákat, de sajnos nem jött össze. Helyettük lett LÁNGVÖRÖS PONTYLAZAC (HYPHESSOBRYCON FLAMMEUS). Érdekes, hogy valahol 2,5 cm-t, máshol viszont 4 cm-t írtak kifejlett méretnek. Testalkatra az Amanda lazacokra hasonlítanak, most kisebbek a Neon halaknál. Egyelőre fakó színük van, remélem később színesebbek lesznek. Nem sikerült túl jó képet készítenem róluk, kb. olyan könnyű őket fotózni, mit az Amandákat. Aki próbálta, az tudja.
View attachment 52293 View attachment 52294 View attachment 52295 View attachment 52296
Ha hianyoznak a mollyk szivesen adok egy jo falkat.
 
Gondolkodtam egy biotóp akváriumon. Megnéztem a növényeket és az állatokat honnan származnak. Az állatoknál az egy szem dánión kívül mind amerikai, a kedvenc növényeim viszont ázsiaiak.
 
Gondolkodtam egy biotóp akváriumon. Megnéztem a növényeket és az állatokat honnan származnak. Az állatoknál az egy szem dánión kívül mind amerikai, a kedvenc növényeim viszont ázsiaiak.
Hát igen... A népszerű növények egy döntő fele Ázsiai. Én is gondolkodtam dél-amerikai biotóposon, de kicsit unalmas lett volna kizárólag Echinodorusokkal, Valisneriával és Cabombával.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére