• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Nagyon nagyon szép, egészséges boldog világot alkottál!
Gyönyörű, még káoszként is, nem kell mindig az előírások szerinti scape, jó néha az összevisszaság is és a páncélosok ikrái is ezt igazolják.
Volt már tőlük szaporulatod, vagy nem szokott kikelni a sok gyöngy? Próbáltad esetleg átmenteni garnélásba, ahol bántódás nélkül kikelhetnének az apróságok?
 
Nagyon nagyon szép, egészséges boldog világot alkottál!
Gyönyörű, még káoszként is, nem kell mindig az előírások szerinti scape, jó néha az összevisszaság is és a páncélosok ikrái is ezt igazolják.
Volt már tőlük szaporulatod, vagy nem szokott kikelni a sok gyöngy? Próbáltad esetleg átmenteni garnélásba, ahol bántódás nélkül kikelhetnének az apróságok?
Köszönöm szépen kedves szavaid.:oops:
A Páncélosharcsákat ikrázásra készteti ha nagyobb mennyiségű kicsit hűvösebb vizet kapnak.

Nem próbáltam még kikelteni az ikrákat, most 5 db páncélos van, nem szeretnék többet. Mondjuk most csak a Dánió, a Molly, az Anci és a 2 Neon van az akváriumban, amik megehetik az ikrákat. Levélen is láttam ikrákat. Régebben a Black Mollyk és a Helena csigák is csemegéztek belőle.

Viszont vannak benne Törpe páncélosok is-Corydoras Pygmeus- ki tudja mit művelnek a háttérben.:)
 
Nálam maguk a panda coryk zabálják fel a saját ikráikat. Már egy ideje letettem a csöppségekről, de azért még néha lesem, hátha megbújik valahol egy pandakezdemény. :D
 
Nálam maguk a panda coryk zabálják fel a saját ikráikat. Már egy ideje letettem a csöppségekről, de azért még néha lesem, hátha megbújik valahol egy pandakezdemény. :D
Ha sűrű a növényzet még érhet meglepetés.:)
 
Sűrűnek sűrű már szerencsére, de szerintem ezek a tankok felporszívóznak mindent. A szívem szakadt meg, amikor először láttam, ahogy lecuppantották az üvegről a pár órával azelőtt felragasztott bogyókat. :unsure:
 
Sűrűnek sűrű már szerencsére, de szerintem ezek a tankok felporszívóznak mindent. A szívem szakadt meg, amikor először láttam, ahogy lecuppantották az üvegről a pár órával azelőtt felragasztott bogyókat. :unsure:
Neki az nasi, finom csemege.:vamp:
 
Tudom, én is szeretném a kaviárt, ha már ettem volna. :whistle: Viszont az aranyos, hogy belepakolták a lilybe, kíváncsi lennék, hogy mi hajtotta a halacskádat erre.
Máskor is ikráztak a lilyre. Sajnos ezeket sötétben csinálják, pedig megnézném a folyamatot. :D Így csak a csobogást hallom, hancúroznak a páncélosok. :hilarious:
 
Nekem először vízcsere utáni reggelen csinálták. Pár nappal azelőtt pusztult el az otom, valami felsértette a farkát, penészes lett, bolyhos, és nem segített a baktopur. Aztán pár napra rá azt látom, hogy a panda hasán össze vannak ragadva az uszók, és hasonló fehér gombolyag van ott, mint az oto farkán volt. Enyhe infarktust kaptam. Aztán megláttam közelebbről, hogy az bizony két szép kerek golyócska, és nem penészpamacs. :D Órákig figyeltem, ahogy kettesével ragasztgatja ide-oda őket. A hím meg ment utána, és ette fel... :'D Egyszer valamiért úgy gondolta a nőstény, hogy az a legjobb hely az ikrának, ha beássa magát a glosso alá, és a feltúrt indák aljára ragasztja őket. :D Aranyosak ezek a coryk, nagyon csípem őket. Ha majd lesz valaha nagyobb akvárium, szeretnék egy szép nagy csapatot, iszonyat jó fejek. : )
 
Sziasztok!A páncélosok nem igazán a vízcserére,inkább a lehülő vízre ikráznak egyből.
De általában vízcsere után hűl le hirtelen a víz. :D Bár nálam már 2-3 naponta ontják a bogyókat, vízcserétől függetlenül. Az első a baktopur utáni 80%-os vízcsere után jött össze, azóta megy a pandababa-gyár, de sajnos eddig sikertelenül.
 
Leszedegettem a fonalalgát, a mohák között volt bőven.
Bal hátul nagyon besűrűsödött a háttérnövényzet, ezért kiszedtem a hosszú levelű Crypto-t és átültettem jobbra. Gyönyörű, sűrű és nagy gyökeret növesztett, ezt kicsit visszavágtam.
A Nymphoides sp. Taiwan-t is rendbe raktam. Leválasztottam a sarj növényeket a levélszárakról és elültettem.
Jobb elöl a Cryotocoryn purpurea ecsetesedett, levágtam pár menthetetlen levelet és bal előre ültettem át, remélem rendbejön.
A Molly mindig képben van.:D
20180301_210006.jpg
 
Leszedegettem a fonalalgát, a mohák között volt bőven.
Bal hátul nagyon besűrűsödött a háttérnövényzet, ezért kiszedtem a hosszú levelű Crypto-t és átültettem jobbra. Gyönyörű, sűrű és nagy gyökeret növesztett, ezt kicsit visszavágtam.
A Nymphoides sp. Taiwan-t is rendbe raktam. Leválasztottam a sarj növényeket a levélszárakról és elültettem.
Jobb elöl a Cryotocoryn purpurea ecsetesedett, levágtam pár menthetetlen levelet és bal előre ültettem át, remélem rendbejön.
A Molly mindig képben van.:D
View attachment 50326
Jó látom hogy jobb oldalon, a pinnatifida nagyon nyúlik felfele.
 
Jó látom hogy jobb oldalon, a pinnatifida nagyon nyúlik felfele.
A Pinnatifida amit az ágakra kötöztem, eszement módon hozta az új hajtásokat, sokat, felnőttek egészen az akváriumtetőig. Végül leszedtem őket és más helyekre tettem át. Párat az ajzatba is ültettem, a nagyobb, vastagabb szárú növényeket. Gyorsan nőnek ezek is. Kipróbálom majd a metszést hogy viseli el.
 
Utoljára módosított:
A Pinnatifida amit az ágakra kötöztem, eszement módon hozta az új hajtásokat, sokat, felnőttek egészen az akváriumtetőig. Végül leszedtem őket és más helyekre tettem át. Párat az ajzatba is ültettem, a nagyobb, vastagabb szárú növényeket. Gyorsan nőnek ezek is. Kipróbálom majd a metszést hogy viseli el.
A vastag száraknak, ha van oldal hajtásai, a vastagot vágd le, és akkor szépen bokrosodik. Ha nem figyelsz egy kicsit oda, már nem olló fog kelleni hozzá, hanem fűrész. :D
 
Ha a zsúfoltságérzet csökkentése a cél, akkor én elöl középről elvinném az Echinodorus-okat(?) és a Preserpinaca Palustris-t is a háttérbe ültetném. Lényegében arra figyelnék, hogy a nagylevelű és a magasra növő növények ne legyenek elöl, vagy középen.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére