• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Megvolt a vízcsere+a felúszott növények visszaültetése. Napi 5 nyomás Mic/Mac tápot adagolok, 2 nyomásnyi excelt. A co2-t 3 órával a lámpa bekapcsolása előtt indítom és 1 órával a lámpa lekapcsolása előtt állítom le.DSC_0156_1924.JPG DSC_0166_1934.JPG DSC_0168_1936.JPG DSC_0178_1946.JPG DSC_0180_1948.JPG DSC_0210_1978.JPG DSC_0211_1979.JPG
 
Megvolt a vízcsere+a felúszott növények visszaültetése. Napi 5 nyomás Mic/Mac tápot adagolok, 2 nyomásnyi excelt. A co2-t 3 órával a lámpa bekapcsolása előtt indítom és 1 órával a lámpa lekapcsolása előtt állítom le.View attachment 48276 View attachment 48278 View attachment 48279 View attachment 48280 View attachment 48281 View attachment 48282 View attachment 48283
Nagyon szép! [emoji4] gratula hozzá[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Elutaztam egy hétre, múlt héten szombaton jöttem haza.
Az akváriumban szép 15 centis hajalgák(rhizoclonium) voltak. A növények elburjánzottak, plusz kimaradt egy vízcsere. Holnap karbantartás lesz. A szűrőcsövek is takarításra szorulnak.
Túl sok növényt tettem az akváriumba, amik a co2 hatására nagyon gyorsan megnőttek. A héten a hajalgákat leszedtem, megtépáztam a mohákat. Kiszedtem pár növényt és 2 fát is, mert túl zsúfolt volt az egész. Kicsit emeltem a co2 mennyiségén. Most jobban buborékoznak a növények.

Valószínüleg azért, mert van co2 és így a növények több oxigént termelnek, azt figyeltem meg az állatokon, hogy aktívabbak, többet vannak szem elött. A 63 literesben is ez volt amikor beüzemeltem a co2 rendszert. Az Oto- kat és a Corydoras Pygmeusokat alig lehetett látni. Most pedig nyüzsögnek, élénkek.

Rendezkedés után. Hátul az üres területen is van növény, csak még nőniük kell.
20180224_200818.jpg
 
Ez nagyon szuper. Ha fele ilyen szépre sikerülne az enyém már boldog lennék :)



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Egy kissé káoszos. Talán egyszer sikerül egy rendezettebb akváriumot összeraknom.
 
Most nézem, hogy a szűrő befolyócsövén egy szivacs van. Ez mire szolgál? Garnélavédelem? Nem fogja le a szűrő teljesítményét?
Előszűrő szerűség. Most kicsit lefogja az áramlást, ami nem baj(pár helyen van ecsetalga). Ha elkoszolódik majd kitakarítom. Egyelőre tesztelem, a gyári tetra szivacsa nagyon ritka volt és kicsi az üveg szívó ágra. Ez olyan szivacs amit a légpumpás szűrőknél használnak.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére