• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Nagyon kis szép.És van mélysége lehetne vele játszani.A kivett görgetegek gránit vulkanikus (magmás) alapúak. Nem oldja a széndioxid úgy hogy keményítéstől ne tarts ezek miatt.
 
Ez pedig egy friss tegnapi kép. Visszaraktam a fát, kötöztem rá mohát. Majd meglátom, hogy alakulnak a körülmények.
Valahol azt olvastam, hogy minél magasabb a víz hőmérséklete, annál kevesebb benne az oxigén, úgyhogy beraktam egy belső szűrőt amihez lehetett porlasztót csatlakoztatni. Van légpumpám is, de az sokkal hangosabb.
24293211_34db3616f1c4bffbedc44f4dadfa5746_l.jpg
 
Miért keresel gazdit a aymoneriknek? Nagyon hasznos kis halacsok nekem is van semmi baj nincs velük.
Azért keresek nekik új gazdát, mert amikor vettem, akkor nem mondták,hogy "Hahó-ezek kb. 20 cm-es halak lesznek és kicsi lesz még egynek is az aki." Egyébként territoriális viselkedésűek, más halakat nem, de egymást szokták kergetni. A páncélosharcsa be szokott menni a kuckójukba turkálni, de nem zavarják egymást. Tényleg szép, egészséges halacsok. Kis kíváncsiak, ha leülök az akvárium elé szemmel tartanak. :)
 
Nagyon kis szép.És van mélysége lehetne vele játszani.A kivett görgetegek gránit vulkanikus (magmás) alapúak. Nem oldja a széndioxid úgy hogy keményítéstől ne tarts ezek miatt.
Köszi. Valamilyen kvarcra tippeltem. Biztos,ami biztos alapon kiszedtem.
De tervezek egy nano-lehet,hogy oda beépítem.
 
Jöttem, láttam, nem tudok visszamenni :D A női scapek annyira mások, bennetek alapból megvan az a szépérzék, ami az ilyen munkákhoz kell...(y)
Jól tetted, hogy a fát visszatetted, az is jól beleillik a környezetbe;)
Volt egy kis dezsavüm, amikor az első képeket néztem :) aztán az indítás után én egy kicsit átestem a ló túloldalára, te pedig maradtál visszafogott, kimért. Gratula az akvához!:)
 
Köszi a képeket. Nagyon jó képek egy szép akváriumról és tetszik,hogy látni a fejlődést. A vízszintet emelheted még mert a tetőben a fénycsőnek úgyis pára mentes a foglalatja. Inkább a vizet kellene valahogy hűtened. Sajnos a zárt tető nem segít a dolgon. Esetleg úgy lehetne megoldani,hogy egy vagy két pc ventilátort beszerelni a tetőbe.
 
Jöttem, láttam, nem tudok visszamenni :D A női scapek annyira mások, bennetek alapból megvan az a szépérzék, ami az ilyen munkákhoz kell...(y)
Jól tetted, hogy a fát visszatetted, az is jól beleillik a környezetbe;)
Volt egy kis dezsavüm, amikor az első képeket néztem :) aztán az indítás után én egy kicsit átestem a ló túloldalára, te pedig maradtál visszafogott, kimért. Gratula az akvához!:)
Köszönöm :)
 
Köszi a képeket. Nagyon jó képek egy szép akváriumról és tetszik,hogy látni a fejlődést. A vízszintet emelheted még mert a tetőben a fénycsőnek úgyis pára mentes a foglalatja. Inkább a vizet kellene valahogy hűtened. Sajnos a zárt tető nem segít a dolgon. Esetleg úgy lehetne megoldani,hogy egy vagy két pc ventilátort beszerelni a tetőbe.
Köszi a tanácsot. Alap, de nem tudtam meddig lehet feltölteni vízzel. Az tetőben 2 etető nyílás van,amit most nem teszek vissza a szellőzés miatt. A víz 26 fokos. Remélem nem megy feljebb.
 
Köszi a tanácsot. Alap, de nem tudtam meddig lehet feltölteni vízzel. Az tetőben 2 etető nyílás van,amit most nem teszek vissza a szellőzés miatt. A víz 26 fokos. Remélem nem megy feljebb.
Nálam a hűtés gyári tetővel, egyszerűen van megoldva, nézz be a SLAP-DASH naplómba, tettem fel róla képet (nem akartam ide offolni).:)
 
Szia!
Érdekelne a tapasztalatod a páncélos harcsák és a manado talaj kapcsolatáról.
Nem túrják ki a növényeket? Nem kavarják fel?
 
Szia. Én azért vettem Manadót, mert Ancit és páncélosharcsát is akartam tartani és ez nem bántja a harcsák finom bajuszát amikor turkálnak. A Cryptocoryne willisii néha felúszott, de annak nagyon kicsi gyökere volt. A többivel nem volt gond. A harcsák átkurkásszák a talajt és megeszik a lehullott haleledelt, szerintem hasznos kis lények. Közben kicsit átrendezik a terepet. De Aymonerim is van, szintén talajlakó halacska. Ha gyepet szeretnél, akkor nem ajánlom. Én hagyok nekik teret,turkáljanak kedvükre. A mulmot is kicsit felkavarják, így a szűrő fel tudja azt dolgozni. Kedvelem a kis pislogókat.
 
Üdv Mindenkinek.
Kiderült,hogy volt egy olyan növény az akváriumban ami nem vízinövény. Köszönöm a segítséget az azonosításban. Kiszedtem és megpróbálom megmenteni. Ez egy Hemigraphis-Színes félbibe a magyar neve. Víz alatt nem bírja sokáig.
 

Attachments

  • WP_20160714_18_34_42_Pro.jpg
    WP_20160714_18_34_42_Pro.jpg
    106.9 KB · Megtekintések: 1

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére