• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 112l Dragon

Sziasztok!

Szóval, a múltkoriban említett tanácsok mindegyikét próbáltam véghezvinni, de egyenlőre nem látok brutális változást, igaz úgy gondolom, hogy a gyógyulás folyamata kicsit hosszadalmasabb lesz.

Tehát nézzük, hogy mi változott:

A simmer 24 órás üzem helyett, napi 6x10 percet megy.
A tápozást csökkentettem -> macronál napi 6ml-ről 4ml-re / micronál 3x4mlről 3x3ml-re / carbonál napi 3ml-ről 2ml-re.
Vettem 4 db süncsigát, abból kettő maradt aktív, a többi eltűnt, úgyhogy még majd beszerzek néhányat.
A világítási órák száma csökkentve 8 órára, ha a pontalga nem szorul vissza akkor ez is csökken még 1 órát.
A Chihiros doki is egyel nagyobb fokozatba lett kapcsolva.

Ezek történtek. Egyébként leszámítva az ecsetet és a pontalgát, nagyon tetszik az akvárium. Mikor elkezdtem ezt a "szakmát" nem gondoltam volna, hogy egyszer lesz saját gyepem a víz alatt.. jó érzés :)
Ezen kívül az egyik csoki gurámim úgy gondolta hogy "emers" életmódba kezd, ami részben sikerült is, mert szépen megkeményedett a laminált lapom :( sajnáltam. Hasonló képpen járt egy amano is, és persze hogy a legnagyobb. Ezeket a szomorú dolgokat leszámítva az élővilág rendben. Tervezek még néhány vörös neonhalat beszerezni, valamint 2-3 csokigurámit is. A növények - leszámítva hogy egy-két tő Buce a eléggé ecsetes - jó kondiban vannak, a korábban észlelt levélcsavarodás már nem tapasztalható, úgyhogy alakulnak a dolgok, csak még ezt a ronda ecsetet kell lenyomnom.

És itt egy nem túl magas minőségű és nem nagy szakértelemmel elkészített videó, amely az akvárium minden hibáját és szépségét röviden bemutatja :)
 
Sikerült bevásárolnom víztesztekből, mert már nem hagyott nyugodni ez az ecset dolog. A szűrőt is visszább vettem kicsit,de nem sokat változott a szitu... pedig a sünik is dolgoznak, látszik, mert kb mindent lekajálnak a dragonokról az ecseten kívül :) táp visszább véve.. nem nagy a flow, és mégis.

Jbl csepptesztel a következőket mértem:

Gh6
Kh4
Tds 277ppm
Ph6,5
No3 40ppm
No2 <0,01
No4 <0,05
Po4 0,4ppm
Fe 0,1ppm
K 15ppm körül.. de ezzel a tesztel még barátkozom.. még holnap erre rámérek vízcsere előtt. Aztán újra megmérek mindent szerintem.

Még jelenleg a dolog feldolgozás alatt van, sajnos nem vagyok képbe a helyes arányokkal, de már rajta vagyok az ügyön

De ha valami kivetni valót találtok, ne tartsátok magatokban :)

Köszi ✌️
 
Sikerült bevásárolnom víztesztekből, mert már nem hagyott nyugodni ez az ecset dolog. A szűrőt is visszább vettem kicsit,de nem sokat változott a szitu... pedig a sünik is dolgoznak, látszik, mert kb mindent lekajálnak a dragonokról az ecseten kívül :) táp visszább véve.. nem nagy a flow, és mégis.

Jbl csepptesztel a következőket mértem:

Gh6
Kh4
Tds 277ppm
Ph6,5
No3 40ppm
No2 <0,01
No4 <0,05
Po4 0,4ppm
Fe 0,1ppm
K 15ppm körül.. de ezzel a tesztel még barátkozom.. még holnap erre rámérek vízcsere előtt. Aztán újra megmérek mindent szerintem.

Még jelenleg a dolog feldolgozás alatt van, sajnos nem vagyok képbe a helyes arányokkal, de már rajta vagyok az ügyön

De ha valami kivetni valót találtok, ne tartsátok magatokban :)

Köszi ✌️

Az NO3-mon érdemes lenne csökkenteni, a 40 ppm a határ, amit a lények még viselnek, ebből 20 körüli bőven elég lenne.
PO4 nagyon kevés, ehhez a nitrát értékhez meg pláne. Az optimális arány NO3 : PO4 - 10:1. Érdemes lenne plusz foszfátot adagolni és legalább 1 ppm-re emelni a szintet.
A Fe 0,1-es érték is picit kevés szerintem, az is nyugodtan mehet 0,3-04-ig.
 
Már egy jó ideje nem posztoltam, de az élet nem állt meg természetesen az akváriumnál. Az előzőekben említett módosítások elvégzése után sem látok javulást az ecset ügyben, sőt, itt ott az üvegen is megjelent.. de ami még ennél is bosszantóbb, hogy már a stau is kezd ilyen lenni. Pedig azóta egyébként vissza vettem a a szűrő teljesítményét, hogy ne legyen nagy a flow.

- A zöld porom az meg lett magyarázva az alacsony PO4 szinttel, valamint az alacsony Fe is okozhat némi galibát. Viszont a K bőven 15ppm felett, és azt gondolom, hogy itt talán antagonizmusról lehet szó, mert az alacsony PO4 szint miatt talán a K-ból sem vesz fel annyit, de cserébe az alga szépen nő tőle. Néhány deformált levelet látok a Ludwigia repensen, és jobban az új levelek ilyenek. Nem nagy mértékben, de jelen van a dolog. Javítsatok ki ha rosszul gondolom!

-Arra lennék kíváncsi még, hogy az Amazoni talaj meddig veszi ki a PO4-et a vízből? Mert EL tápozás mellett nem tudom, hogy mi okozhat ilyen alacsony szintet. Élővilág is van bőséggel, és már 6 hónapja pöfög az akvárium

-Plusz PO4 illetve Fe adagolást fogok tolni a jelenlegi El tápozás mellé, mérve a paramétereket, nehogy ez is túlszaladjon. Ha nem lesz változás, akkor H2O2-s kezelést, és újra átgondolok az életem :D

-A magas nitrát szintet pedig majd igyekszem sűrűbb vízcserével, meg kevesebb kajáltatással megoldani.. Bár így is csak 2 naponta etetek, és nem sokat.

Mivel még nem csináltam ilyet, de sokat olvasgattam róla, és egészen osztja a véleményeket. Van, akinél bevált, van akinek 1-2 hala/garnélája elpusztult tőle. Nektek mik a tapasztalaitok?

köszi hogy belestél!

Pacsi
 
Ilyen szép felvezetés után azért komolyan elgondolkodtam ezen H2O2-os történeten... :D

Ha már vegyszert akarsz ragadni, szerintem ecset ellen a carbo hatásosabb, mint a H2O2, de ha nem ragaszkodsz a vegyszerezéshez, nálam a legnagyobb ecsetalga fighter az ezüst fonalalgázó volt. Nem kicsit voltal algásak a növények kezdetben a Crimsonban, kb. 2 hónap alaltt lelegelték - persze a flow-n is változtattam.
 
Ha már vegyszert akarsz ragadni, szerintem ecset ellen a carbo hatásosabb, mint a H2O2, de ha nem ragaszkodsz a vegyszerezéshez, nálam a legnagyobb ecsetalga fighter az ezüst fonalalgázó volt. Nem kicsit voltal algásak a növények kezdetben a Crimsonban, kb. 2 hónap alaltt lelegelték - persze a flow-n is változtattam.

Igen, talán az lesz az utolsó. A következő kísérlet, a flow irányának a megváltoztatása lesz, bár kicsit macerás a béna csövezésem miatt. Aztán jön a tápkiegészítés, aztán pedig a várakozás. És ha nem segít talán akkor jön a varázslat.

A halacska amit ajánlottál, valamiért nem a kedvencem, és talán nem is illene bele az összképbe, amit elterveztem. De ha minden kötél szakad, akkor talán :) Egyébként a black molly is egész jó az ecsetelésben azt olvastam itt-ott?! Talán Luigiék birtokában volt néhány erre szakosodott halacska?! Bár mondjuk az sem a kedvenc nálam :D
 
Nos. Fordítottam a flow irányán, ki vettem a skimmert, és most várom a csodát. Meglátjuk, bár amilyen szerencsés vagyok, nem fog segíteni.

Viszont van egy jó hír, úton van végre a nagynyomású szett, talán az majd nagyobb hatással lesz az algaproblémára, mert én azt gondolom, hogy a citromos rendszer állandó ingadozása is benne van a dologban. Sok esetben írják a fonalas algák megjelenése nagyban a co2 nem megfelelő eloszlása és ingadozása (is) okozhatja.

A skimmer, pedig az utóbbi időben már szinte teljesen felesleges volt, hisz mostanában nem is képződött hártya a felszínen, szinte csak a növénymaradványok összeterelgetésében volt nagy szerepe, de azt majd megoldom hálóval.

Aztán a növények Is kicsit átrendeződtek. Egy cimbora új akvárium indít, ami főként mohás lesz, aztán a kis fissi sapkák nagy része elvándoroltak hozzá. Egyébként valószínű, hogy soha többé nem fogok gyep mellett ilyen mohát tartani, mert nem jó combo.. Valamint a stem növények is durván meg lettek nyírva, és az összes pogo egy helyre került.

Fotó most nem lesz, mert nem vagyunk szépek
 
Sajnos az ünnepek alatt nem volt túl sok időm fórumozni, de természetesen az akváriumokkal azért foglalkoztam, amennyire időm engedte. A rutin műveletek mellett, rendeztem a növényeket, igyekeztem ezeket úgy csinálni, hogy a dragonok még hangsúlyosabbá váljanak, tehát miden növényt eltávolítottam a kövekről. Ezen felül a parvulát és a cubát megnyírtam, és ennek nyomait-maradványait hosszú napokig szedegettem a felszínről.. hát nem volt egyszerű.. :)

Amint az előzőekben említettem, folyamatban van egy nagynyomású szett beüzemelése, igazából minden megvan, csak a 2kg-os palackot kellene cserélni, illetve tölteni. Erre az ünnepek alatt sajnos nem volt még kapacitás, de igyekszem elintézni a jövő héten, bár most szerencsére az utóbbi időben a kis citromsavas rendszerem igen csak ki tett magáért, szépen egyenletesen ment a reakció, de azért már nagyon várom, hogy az új rendszer pöfögjön az akvárium alatt. Alga van... főként a köveken, néhol elég brutális mértékben, és még mindig az ecsetalgától szenvedek. Hetekig járattam az akváriumot fordított flow iránnyal, mindenféle változás nélkül, a tápozásból és a fényből is vissza vettem, de semmi eredmény. Néha azt látom, hogy kezdenek kifehéredni a szálak, jelenleg is ez a szitu, de az alga mennyisége nem csökken sosem számottevően.

Valamint úgy gondolom, hogy szakítok a TF család tápjaival, mert nem tartom kizártnak, hogy a csúnya algásodásomnak némi köze van ehhez. GA-s mic +mac tápocat fogok használni, excellel. remélem a nagynyomású rendszer, valamint az új tápok használata javít valamit a helyzeten.

Egy csúnya telefonos kép, tájékoztató jelleggel :)

és BÚÉK :)

IMG_1965.jpg
 
Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy ennek a scape-nek ez a vége, jobban szebbet, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy igazán iwagumi-t már nem fogok és nem is akarok ebből az elrendezésből varázsolni. Ez az akvárium volt az első, ahol nagyobb technikával és növénytömeggel dolgoztam, sokat tanultam belőle úgy gondolom. A napló folytatódik, csak az elrendezés lesz más, a főszereplők, a dragonok továbbra is nagy - vagy inkább még nagyobb - hangsúlyt kapnak majd.

Már van egy alap ötlet az elrendezésre, szépen apránként elkezdem beszerezni a szükséges dolgokat, például szükség lesz még néhány kg kőre, új talajra, táptalajra, növényekre. A tevékenységeimet az elképzeléseket, a növényválasztást, mindent dokumentálni fogok, úgy ahogy azt a PRL Tanknál is tettem, mert sok mindenben segítettetek, terelgettetek, és így elkerültem azt, hogy bármi meggondolatlan dolgot tegyek.

A scape-ről annyit, hogy 2 fajta fedőtalajt szeretnék használni, amazonia light-ot, valamint egy másikat, ami nagyon elüt tőle színben, mégis passzol az egészhez, természetesen jól elhatárolva egymástól. Tervezek bal oldarra egy dombot, ez lenne a hangsúlyos rész, itt kapnak majd helyet a kövek zömében, és az a domb pedig el lesz határolva, ugyan csak kövekkel egy másik, teljesen sík elrendezésű talajtól, és ebbe a részben túl sok mindent nem is tervezek ültetni. A dombot és az egyenes részt egy hosszan kinyúló szikla fogja összekötni, ezzel egy kis barlangot képezve...

Jobban nem is megyek bele a dologba, mert nyilván így kicsit nehéz elképzelni a dolgot... folytatás később :)
 
Back
Oldal tetejére