• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 112l Dragon

Jó lesz ez, tetszik. Eddig nem láttam a naplód. Ezt a nyári időszakot ki kell böjtölni sajnos. A flow igazítása segíthet az ecseten. Az aljzatot tényleg nem sajnáltad a frontnál, de hogy nem egyenes az nem baj, sőt. A szoba sarka felé emelkedik, fordítva már furcsán hatna ...

Egy kicsit (sokkal) nagyobb szűrőt elbírna ez a méret, így egy kicsit jobban kell figyelned a dolgokra.
Türelmetlen lehetsz, csak ne add fel :)
 
Jó lesz ez, tetszik. Eddig nem láttam a naplód. Ezt a nyári időszakot ki kell böjtölni sajnos. A flow igazítása segíthet az ecseten. Az aljzatot tényleg nem sajnáltad a frontnál, de hogy nem egyenes az nem baj, sőt. A szoba sarka felé emelkedik, fordítva már furcsán hatna ...

Egy kicsit (sokkal) nagyobb szűrőt elbírna ez a méret, így egy kicsit jobban kell figyelned a dolgokra.
Türelmetlen lehetsz, csak ne add fel :)

Igen, az ajzatot azért emeltem, mert túl “alacsony” volt a scape, aztán próbáltam így megoldani. Bár ez az elrendezés akkor ütne igazán, ha kb elől fele olyan vastag a talaj, és hátrafelé is emelkedne... de hát, most már így marad egyenlőre. Legközelebb okosabban..

A szűrés marad még egy darabig, a módosításokat elvégzem, aztán ha egyszer rendesen bejön a mix, lesz egy másik :)

És köszi a tanácsokat !
 
Kis helyzetjelentés!

Ismét jó néhány változásról, illetve tervről tudok beszámolni az akváriummal kapcsolatban. Kezdeném a szűréssel. A szűrőközeg szépen fokozatosan lecserélődik, ugyan is az eddig használt jbl micromec szépen lassan lecserélődik. Az alsó tálcában jelenleg eheim mech és egy kis micromec van, a kövi tálcában egy kis matrix valamint perlon és egy 100ml-es Seachem Purigen. Minap @Zuzmi jóvoltából hozzá jutottam némi bioriohoz, amit szépen bele is teszek a 2071-es be. Ezek után a következő lesz a szűrőanyagok elrendezése: Előszűrő szivacs -> Eheim mech - > Matrix trop -> Perlon -> Biorio -> Perlon -> Seachem Purigen. így azt hiszem rendben lesz a szűrőközeg.. bár már gondolkodom egy nagyobb teljesítményű szűrő beszerzésén, amibe több szűrőanyag is fér.. de egyenlőre ez még várat magára. Ahogy azt már az előzőekben említettem, a szívóágat ketté osztom, mát úton is van az üveg szívócsonk, amit ugyan csak el fogok látni garnélavédővel.

Bővült a garnélák és a halak száma is. Három csoki gurámi, 6 törpe szívó harcsa, 4 amano, 4 pinokkió garnéla, és rengeteg blue carbon / blue rilly lakja az akváriiumot. A növényállomány is is gyarapodott, egy kis rotala-val, egy tő Hygrophila corymbosa-val, amit még további tövekkel bővitek a háttérben, Valamint a gyengélkedő és egyébként nem tetsző Quadricostatus -t rotala bonsaii-al és Ludwigia Palustris-sal szeretnék helyettesíteni. Egyébként a növények szépen nőnek, különösebb hiánytüneteket nem látok rajtuk, viszont az ecsetalgával és némi pontalgával még mindig hadilábon állok. Szerencsére a szakáll illetve a fonalalgám már szinte teljesen eltűnt. Szóval még mindig csak azt tudom mondani, hogy alakulunk.. mint púpos gyerek a prés alatt, de valahogy a problémák / hiánytünetek / algaproblémák lekűzdése sokkal lassabban meg, mint jó néhány tagnak a fórumon. De hát ez van.

Egy gyenge minőségű kép, a jelenlegi helyzetről :)

01AA98C7-66B1-41AB-A94E-3313BA63EED8.JPG
 
Az előzőekben említett szűrőközeg átalakítás megtörtént a hétvégén. Hihetetlen, hogy mennyit nőtt a hatásfok. Nyilván, ehhez az is hozzájárult hogy a szívóág a nyomó mellé került, így az úszó apró szmötyik is etűntek a vízből. Igazad volt @Szabó Henrik, ez így van jól, köszi a segítséget! Abban, hogy a víz szépen visszaforduljon, azért rásegítettem a skimerrel is.. így teljes a gyönyör. Szóval, a szűrőanyagok sorrendje a következő immár: szivacs->némi eheim mech-> matrix ( kb 1-1,5 l ) -> perlon -> biorio ( kb 1-1,5 l ) -> perlon -> 100ml Seachem Purigen. A purigent lassan regenerálnom kell.. kb 1-2 hónapja lehet bent, de már elég szép barna színe van. Még nem csináltam ilyet, de asszem a hypo-s megoldást fogom választani.

Aztán a növényzetet is átalakítottam kicsit, sajnos a Quadricostatus nem jött be, ahogy azt már az előzőekben említettem, nem is fejlődött rendesen, valahogy nem is illet a képbe.. Színfokozási szándékkal Ludwigia repens rubin, rengeteg pogo - amit ezúton is köszönök @mmccannon -nak, egyenlőre jól vannak :) remélem így is marad :)

Hamarosan jövök néhány friss képpel, valamint lehet hogy megválok a fekete háttértől.. valahogy nem az igazi..

És egy kérdés... szerintetek a 2071-es előszűrő szivacsa helyettesíthető valami más, esetleg bio szűrőanyaggal? Vagy hagyjak némi szivacsalapú előszűrést?

Pacsi!
 
Az előzőekben említett szűrőközeg átalakítás megtörtént a hétvégén. Hihetetlen, hogy mennyit nőtt a hatásfok. Nyilván, ehhez az is hozzájárult hogy a szívóág a nyomó mellé került, így az úszó apró szmötyik is etűntek a vízből. Igazad volt @Szabó Henrik, ez így van jól, köszi a segítséget! Abban, hogy a víz szépen visszaforduljon, azért rásegítettem a skimerrel is.. így teljes a gyönyör. Szóval, a szűrőanyagok sorrendje a következő immár: szivacs->némi eheim mech-> matrix ( kb 1-1,5 l ) -> perlon -> biorio ( kb 1-1,5 l ) -> perlon -> 100ml Seachem Purigen. A purigent lassan regenerálnom kell.. kb 1-2 hónapja lehet bent, de már elég szép barna színe van. Még nem csináltam ilyet, de asszem a hypo-s megoldást fogom választani.

Aztán a növényzetet is átalakítottam kicsit, sajnos a Quadricostatus nem jött be, ahogy azt már az előzőekben említettem, nem is fejlődött rendesen, valahogy nem is illet a képbe.. Színfokozási szándékkal Ludwigia repens rubin, rengeteg pogo - amit ezúton is köszönök @mmccannon -nak, egyenlőre jól vannak :) remélem így is marad :)

Hamarosan jövök néhány friss képpel, valamint lehet hogy megválok a fekete háttértől.. valahogy nem az igazi..

És egy kérdés... szerintetek a 2071-es előszűrő szivacsa helyettesíthető valami más, esetleg bio szűrőanyaggal? Vagy hagyjak némi szivacsalapú előszűrést?

Pacsi!
(y)
 
Attól indulhatott be ennyire, hogy a skim átkerült a másik oldalra!

Amúgy dettó! Ahogy@Trappista alkotása is akkor nyűgözött le a legjobban, amikor csak a kő volt és a gyep, erre ugyanúgy igaz.
Elsőként a dragon tetején lévő sipkát venném le.:whistle:
 
Hát, eredetileg az volt a cél... mármint hogy gyep, és a dragonok. De mivel ez az első komolyabb technikával felszerelt akváriumom, először van gyepem, először látom azt a növényeken, hogy szépen nőnek, hogy bubiznak.. először van co2 az aksiban... Szóval, értem én, hogy iwagumi stylus, de nekem ez így tetszik.. Majd ha "kiéltem magam" a növények próbálgatása után, lesz elég tapasztalatom, igyekszem majd letisztultabban összerakni egy másik scape-et. Egyébként, a kis fissi sapka le fog kerülni a kőről, csak épp ott növesztem egy másik projekthez, valamint én azért úgy gondolom, hogy ebben a felállásban is elég hangsúlyosak a dragonok. De ez az én véleményem, nyilván lehet ezt máshogy is látni.

Válaszolva a kérdésedre @Szabó Henrik igen, sokat kell velük pepecselni. Már az akváriumba helyezés előtt is egy egészen jó kis meló volt kimosni belőlük az agyagot.. aztán mivel sok "éles" perem van, az ecset alga egyik kedvenc élőhelye szerintem :D amit amúgy kín szenvedés eltüntetni róla, de már dolgozom az ügyön...
 
Hát, eredetileg az volt a cél... mármint hogy gyep, és a dragonok. De mivel ez az első komolyabb technikával felszerelt akváriumom, először van gyepem, először látom azt a növényeken, hogy szépen nőnek, hogy bubiznak.. először van co2 az aksiban... Szóval, értem én, hogy iwagumi stylus, de nekem ez így tetszik.. Majd ha "kiéltem magam" a növények próbálgatása után, lesz elég tapasztalatom, igyekszem majd letisztultabban összerakni egy másik scape-et. Egyébként, a kis fissi sapka le fog kerülni a kőről, csak épp ott növesztem egy másik projekthez, valamint én azért úgy gondolom, hogy ebben a felállásban is elég hangsúlyosak a dragonok. De ez az én véleményem, nyilván lehet ezt máshogy is látni.

Válaszolva a kérdésedre @Szabó Henrik igen, sokat kell velük pepecselni. Már az akváriumba helyezés előtt is egy egészen jó kis meló volt kimosni belőlük az agyagot.. aztán mivel sok "éles" perem van, az ecset alga egyik kedvenc élőhelye szerintem :D amit amúgy kín szenvedés eltüntetni róla, de már dolgozom az ügyön...
Ettol feltem.... Mar fazok a kovesektol az ecset miatt.
 
Sziasztok!

Jönne egy kis segítségkérés. Némi alga problémám lenne, és szeretném megtudni hogy mi az oka. Leírom az akva paramétereit, hogy ne kelljen vissza olvasni;

Szűrés: eheim 2071 matrix biorio és Seachem Purigen töltettel. Lily pipe a nyomón + egy skimmer 0-24be.

Világítás: 4m 20w 5630-as hideg fehér smd led, valamint 1 m 5050-es piros smd LED, napi 9 órában.

Talaj: ada amazonia, táptalaj aquabasic plus

Tápozás: tf macro napi 6ml tf plater heti 3x4ml liqui carbo napi 3ml. Ez kb olyan 80-90l vízre. Kicsi túl van tolva asszem...

Citromsavas co2 0-24be( eléggé ingadozik ), és bent van egy doki is.

A Dragonokon durván elszaporodott az ecset, valamint némi pont illetve szerintem némi zöld porom is van az üvegen. A növények szépen nőnek, megy a bubiparty, de néhány új levél kissé deformált, meg van tekeredve.

Foszfor illetve kálium hiányra gyanakodnék, és nem tudom hogy az ecsetet mi válthatta ki. Sajnos ph és keménységmérő csepptesztjeim vannak csak, a többire még nem volt keret.

A talajt a vízcserék alkalmával porszívózom, de azért látni itt-ott felhamozódva egy kis mulmot a talaj mélyebb rétegeiben.

Heti 1x cserélek full RO vízzel 20l-t, ph 6,5 kh 4 GH 8. 23 fok stabilan.

Nem tudom mi maradhatott ki. Köszönöm a segítséget előre is!

Egy kép a csúnyaságról
621A4125-A4A9-44AC-92A9-B6F836BD83DF.jpeg
 
Sziasztok!

Jönne egy kis segítségkérés. Némi alga problémám lenne, és szeretném megtudni hogy mi az oka. Leírom az akva paramétereit, hogy ne kelljen vissza olvasni;

Szűrés: eheim 2071 matrix biorio és Seachem Purigen töltettel. Lily pipe a nyomón + egy skimmer 0-24be.

Világítás: 4m 20w 5630-as hideg fehér smd led, valamint 1 m 5050-es piros smd LED, napi 9 órában.

Talaj: ada amazonia, táptalaj aquabasic plus

Tápozás: tf macro napi 6ml tf plater heti 3x4ml liqui carbo napi 3ml. Ez kb olyan 80-90l vízre. Kicsi túl van tolva asszem...

Citromsavas co2 0-24be( eléggé ingadozik ), és bent van egy doki is.

A Dragonokon durván elszaporodott az ecset, valamint némi pont illetve szerintem némi zöld porom is van az üvegen. A növények szépen nőnek, megy a bubiparty, de néhány új levél kissé deformált, meg van tekeredve.

Foszfor illetve kálium hiányra gyanakodnék, és nem tudom hogy az ecsetet mi válthatta ki. Sajnos ph és keménységmérő csepptesztjeim vannak csak, a többire még nem volt keret.

A talajt a vízcserék alkalmával porszívózom, de azért látni itt-ott felhamozódva egy kis mulmot a talaj mélyebb rétegeiben.

Heti 1x cserélek full RO vízzel 20l-t, ph 6,5 kh 4 GH 8. 23 fok stabilan.

Nem tudom mi maradhatott ki. Köszönöm a segítséget előre is!

Egy kép a csúnyaságról
View attachment 64642
mikor volt szürötalkarításod? az a "eléggé ingadozik" co2 nem valami bíztató!!
 
Sziasztok!

Jönne egy kis segítségkérés. Némi alga problémám lenne, és szeretném megtudni hogy mi az oka. Leírom az akva paramétereit, hogy ne kelljen vissza olvasni;

Szűrés: eheim 2071 matrix biorio és Seachem Purigen töltettel. Lily pipe a nyomón + egy skimmer 0-24be.

Világítás: 4m 20w 5630-as hideg fehér smd led, valamint 1 m 5050-es piros smd LED, napi 9 órában.

Talaj: ada amazonia, táptalaj aquabasic plus

Tápozás: tf macro napi 6ml tf plater heti 3x4ml liqui carbo napi 3ml. Ez kb olyan 80-90l vízre. Kicsi túl van tolva asszem...

Citromsavas co2 0-24be( eléggé ingadozik ), és bent van egy doki is.

A Dragonokon durván elszaporodott az ecset, valamint némi pont illetve szerintem némi zöld porom is van az üvegen. A növények szépen nőnek, megy a bubiparty, de néhány új levél kissé deformált, meg van tekeredve.

Foszfor illetve kálium hiányra gyanakodnék, és nem tudom hogy az ecsetet mi válthatta ki. Sajnos ph és keménységmérő csepptesztjeim vannak csak, a többire még nem volt keret.

A talajt a vízcserék alkalmával porszívózom, de azért látni itt-ott felhamozódva egy kis mulmot a talaj mélyebb rétegeiben.

Heti 1x cserélek full RO vízzel 20l-t, ph 6,5 kh 4 GH 8. 23 fok stabilan.

Nem tudom mi maradhatott ki. Köszönöm a segítséget előre is!

Egy kép a csúnyaságról
View attachment 64642

A tápozáshoz nem értek nagyon. De süncsigát bele, jó sokat! Néhány nap alatt eltűntettek minden ecsetet nálam is, pedig nem volt kevés...
 
Sziasztok!

Jönne egy kis segítségkérés. Némi alga problémám lenne, és szeretném megtudni hogy mi az oka. Leírom az akva paramétereit, hogy ne kelljen vissza olvasni;

Szűrés: eheim 2071 matrix biorio és Seachem Purigen töltettel. Lily pipe a nyomón + egy skimmer 0-24be.

Világítás: 4m 20w 5630-as hideg fehér smd led, valamint 1 m 5050-es piros smd LED, napi 9 órában.

Talaj: ada amazonia, táptalaj aquabasic plus

Tápozás: tf macro napi 6ml tf plater heti 3x4ml liqui carbo napi 3ml. Ez kb olyan 80-90l vízre. Kicsi túl van tolva asszem...

Citromsavas co2 0-24be( eléggé ingadozik ), és bent van egy doki is.

A Dragonokon durván elszaporodott az ecset, valamint némi pont illetve szerintem némi zöld porom is van az üvegen. A növények szépen nőnek, megy a bubiparty, de néhány új levél kissé deformált, meg van tekeredve.

Foszfor illetve kálium hiányra gyanakodnék, és nem tudom hogy az ecsetet mi válthatta ki. Sajnos ph és keménységmérő csepptesztjeim vannak csak, a többire még nem volt keret.

A talajt a vízcserék alkalmával porszívózom, de azért látni itt-ott felhamozódva egy kis mulmot a talaj mélyebb rétegeiben.

Heti 1x cserélek full RO vízzel 20l-t, ph 6,5 kh 4 GH 8. 23 fok stabilan.

Nem tudom mi maradhatott ki. Köszönöm a segítséget előre is!

Egy kép a csúnyaságról
View attachment 64642
Szia.
Én is tf tápot használok a 112 literesbe.
A flakonokra 1ml-es adagoló pumpát tettem. A Planterből-zöld cimkés- adom a hetit 11ml, egyszerre, nem lebontva napokra.
Viszont a másik az nem macro ? hanem micro-sárga címkés. Abból 2 ml kellene naponta, de én csak vízcserekor szoktam adni, mert sok halam van. Nálam ebben az akváriumban nincs co2.
20181002_155125.jpg

A Süncsiga nagyon jó ötlet.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Jönne egy kis segítségkérés. Némi alga problémám lenne, és szeretném megtudni hogy mi az oka. Leírom az akva paramétereit, hogy ne kelljen vissza olvasni;

Szűrés: eheim 2071 matrix biorio és Seachem Purigen töltettel. Lily pipe a nyomón + egy skimmer 0-24be.

Világítás: 4m 20w 5630-as hideg fehér smd led, valamint 1 m 5050-es piros smd LED, napi 9 órában.

Talaj: ada amazonia, táptalaj aquabasic plus

Tápozás: tf macro napi 6ml tf plater heti 3x4ml liqui carbo napi 3ml. Ez kb olyan 80-90l vízre. Kicsi túl van tolva asszem...

Citromsavas co2 0-24be( eléggé ingadozik ), és bent van egy doki is.

A Dragonokon durván elszaporodott az ecset, valamint némi pont illetve szerintem némi zöld porom is van az üvegen. A növények szépen nőnek, megy a bubiparty, de néhány új levél kissé deformált, meg van tekeredve.

Foszfor illetve kálium hiányra gyanakodnék, és nem tudom hogy az ecsetet mi válthatta ki. Sajnos ph és keménységmérő csepptesztjeim vannak csak, a többire még nem volt keret.

A talajt a vízcserék alkalmával porszívózom, de azért látni itt-ott felhamozódva egy kis mulmot a talaj mélyebb rétegeiben.

Heti 1x cserélek full RO vízzel 20l-t, ph 6,5 kh 4 GH 8. 23 fok stabilan.

Nem tudom mi maradhatott ki. Köszönöm a segítséget előre is!

Egy kép a csúnyaságról
View attachment 64642
Egy ok a sok közűl, az hogy hozzá nyúltál a szűrő közeghez, meg túl sok a fény idő. Nem tudom mennyire van vissza véve a fény ereje, de akkor is soknak tartom a időt. A ecsetedés meg attól is lehet, a nem megfelelő áramlat elosztás vagy túl erős. Egy próbát megér, hogy visszaveszed a fény időt 7 órára, és ha lilyt használsz, folysd le egy kicsit a szűrőt.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot! A világítási időt csökkentem a jövő hét elejétől először 8, majd az azt követő héten 7 órára. A szűrő teljesítményéből nem veszek visszább egyenlőre, mert azért azt látom hogy a biorio kezdi lefolytatni, úgyhogy az egyenlőre marad. A tápozást újra gondolom, mert lehet, hogy tényleg túl van tolva, és néhány sün csigát is beszerzek!

Köszi mégegyszer mindenkinek!!
 
Ha ezt ténylegesen így üzemelteted, lehet egyik oka az ecsetnek.
Nálam időkapcsolón van a skimmer, 6 óránként kapcsol 5 percre.

Igen, így üzemel. Full teljesítményen ( 300l/h ). Igazából borzasztóan tartok attól, hogy nem fordul meg a víz rendesen, hogy lesznek/vannak pangó részek. Ezért meg 0-24ben, hogy kicsit feltúrbózza a keringést. Igazából a növényeken nem látom, hogy nagyon vinné őket a flow. De majd csinálok tesztüzemeket, hogy bizonyos időközönként kapcsol jön be.
 
Back
Oldal tetejére