• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

112 liter low tech -> high tech

Woctrax said:
kocsa said:
Szia!
Szerintem kicsi lesz a 112l-es akváriumod. Nálam (szintén 112l) teljesen felnött az akvárium tetejéig, hatalmas levelei voltak. Teljesen le fogják árnyékolni az akváriumodat. Szerintem próbáld meg inkább a nagyobb akváriumodban.

Szia Kocsa!

Ezt mindkét növényre érted vagy csak az egyikükre? Mintha GA oldalán azt olvastam volna, hogy van köztük valamennyi méretkülönbség, de igaz, ami igaz, mindkettő szép nagy és terebélyes lesz egyszer.
A nagyban úgyis erőteljesen irtom Cryptocoryne aponogetifolia-t - a 120 centis levelei már elég zavaróak - majd azok helyére jók lesznek.


Echinokban az a jó, hogy még egy 5-600 literes akváriumot is képesek kinőni nálam rosea és barthii volt 120 liter körüli akiban
rosea kb 40*40*50 es helyet szeretett volna barthii inkább 50*50*60 körüli területet foglalt persze ennyi hely egyiknek se volt szóval hamar kikerültek
ezt sima JBL táptalaj és low tech fény mellett érték el én inkább a nagyobb akiba raknám őket
 
ezt sima JBL táptalaj és low tech fény mellett érték el én inkább a nagyobb akiba raknám őket

Nálam épp ezek a feltételek a kicsiben jelenleg, ezeket hallva tartósan tuti nem lesznek ott, viszont az egyik növény elég kicsike még, a nagyban tuti nem jutna fényhez középtájon, ezért azt úgy érzem fejlődni ide kell tennem még az elején a kicsibe. Remélem nálam is hasonlóan fogják szeretni a helyet mint nálad Scooby! ;)
 
A jelenlegi lakók:

2 Sziámi ormányos márna - Crossocheilus siamensis
6 Kékpajzsos páncélosharcsa - Corydoras aeneus
7 Csíkos baltahasú lazac - Carnegiella strigata
20 Neonhal - Paracheirodon innesi
20 Red Cherry garnéla - Neocaridina heteropoda
2 Törpe gurámi - Colisa lalia (ők a legújabbak és valószínű az utolsó beköltözők)
+ Maláj tornyoscsigák
+Növendék Ancistrusok kb. 30 db 2cm-esek (amíg felnőnek) ;)

Amint tudok teszek fel képet a mostani állapotokról.
 
Jelenleg ilyen az aki - bár a kép kissé sötét lett, nem adja vissza az igazi élményt.

1zegn07.jpg
 
A kisebb akváriumomról is készítettem néhány képet szűrőépítés közben:

20kzzhw.jpg


http://i40.tinypic.com/vngo3l.jpg


z63cm.jpg


http://i42.tinypic.com/2py3o0p.jpg

A háttérben már látszik a szűrő képe szinte üresen és a CO2 reaktor. ;)
Megj: a kép etetés idején készült, ezért van elöl ennyi red cherry. :lol:

Ehhez kapcsolódik egy kérdésem: Ha valaki tud olyan helyet, ahol valamilyen szép egyszínű fóliát lehet venni, amit a két akvárium közé csúsztathatok kérem szóljon. Előny, ha az anyag nem ázik el az első csepp víztől!!
Illetve színekre kérnék javaslatot, milyen illik egy növényes felé haladó akvárium mögé, ami szépen kiemeli az akit??
 
Barkács boltok. Sztatikus fólia ha tejüveg szerűt akarsz, vagy fekete fólia ha sötétet.
 
inadsz said:
Barkács boltok. Sztatikus fólia ha tejüveg szerűt akarsz, vagy fekete fólia ha sötétet.

Ohh remek, köszi, bepróbálok egyet mindenképp! Eddig sárga fal volt mögötte, ez így most nagyon zavaró. Addig is keresek mintákat a neten, hogy melyik mutat jobban.
 
A világos aljzat miatt szürkéset vagy kékeset javasolnék, de ha a fekete ragasztást nézem akkor sötétet. :)
Sokat segítettem tudom, ha nem zavar a fekete csík hátul akkor szerintem szürkés. Nézd meg Mária akiját viewtopic.php?f=11&t=2052&start=40 nekem az a szín nagyon tetszik.

üdv: l
 
lagen said:
A világos aljzat miatt szürkéset vagy kékeset javasolnék, de ha a fekete ragasztást nézem akkor sötétet. :)
Sokat segítettem tudom, ha nem zavar a fekete csík hátul akkor szerintem szürkés. Nézd meg Mária akiját viewtopic.php?f=11&t=2052&start=40 nekem az a szín nagyon tetszik.

üdv: l

Húúú! Ilyen kell!!! Épp beszélgetek vele vezérelhető led világítás ügyben erre is rákérdezek. :) Szép világos tőle az akija.
 
Köszi a példát. :)
Az a fólia egyébként fehér,csak a fehéregyensúly miatt kékes.Nincs ráragasztva az akira,hanem a világítás tartó konzoljaira van kifeszítve,illetve ragasztva.Öntapadós áttetsző fólia.
 
tibicuk said:
Köszi a példát. :)
Az a fólia egyébként fehér,csak a fehéregyensúly miatt kékes.Nincs ráragasztva az akira,hanem a világítás tartó konzoljaira van kifeszítve,illetve ragasztva.Öntapadós áttetsző fólia.

Kérlek írd meg te holvetted ezt, illetve lehet-e ilyent neten rendelni, ha igen milyen néven keressem. Előre is köszi! :thumbup:
 
Kicsit kertészkedtem az akimban és közben csináltam egy érdekes tesztet is.

Kikötöttem a CO2 reaktort a körből, és most csak üresben hajtom a Hydor szivattyút. Az eredmény megdöbbentő: a neonkhalak szinte pörögnek, alig bírnak alakalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Az áramlás több mint 2x akkora lehet, mint a JBL CP e700 szűrőm esetében volt. Most látom, hogy nagyon megérte a csere, pedig azon a szűrőn nem volt alapban sem CO2 reaktor, akkor még kerámia difit használtam ;) .

Másik az volt, hogy keresztben belenéztem az akiba, és egy morzsaszemnyi koszt sem láttam pörögni a vízben, kíváncsi leszek milyen lesz, mikor a szűrés beérik, azaz eléri a maximális teljesítményét. :mrgreen:
 
Woctrax said:
tibicuk said:
Köszi a példát. :)
Az a fólia egyébként fehér,csak a fehéregyensúly miatt kékes.Nincs ráragasztva az akira,hanem a világítás tartó konzoljaira van kifeszítve,illetve ragasztva.Öntapadós áttetsző fólia.

Kérlek írd meg te holvetted ezt, illetve lehet-e ilyent neten rendelni, ha igen milyen néven keressem. Előre is köszi! :thumbup:

Hobbi művész boltban vetten.Szerintem nemcsak ott kapni.Ez a bolt egyben festék bolt is,falfesték,zománc festék ilyesmi.
Ilyen helyen érdemes keresgélni. Így feltekerve árulják őket.
http://vimacolor.hu/bolti/tobbi/p1000209.jpg
 
Egy kis stílusváltáson megy át az akváriumom, gondoltam teszek fel egy átmeneti képet.

33mqsmf.jpg



Innen még kiszedek jónéhány régebbi növényt, a közepétől indítom a kompozíciót.

Sőt, Amasonia lesz alatta, szét lesz ez még robbantva nemsokára. ;)
 
Szia!
A poszter engem is megviccelt :D
Először azt hittem, hogy egy nagy kárász úszkál a medencédben ;)
 
Azt a kárászt én is néztem rendesen :lol:
Aztán végiggondolva rájöttem, ha az a kárász az akiba lenne, akkor növények aligha lennének.
Ráadásul a fénykép felbontása sem az igazi, de majdnem bevettem.
Nem tudsz egy valamivel jobb felbontású képet lőni :?: Poszter nélkül :?:
 
Fogok készíteni, azért írtam, hogy ez köztes állapot, rendezés alatt áll.

Igen, a halas poszter most nem jön ki, mert beázott közé...

Jelenleg volt egy kis túlfolyásom, így tegnap bútorokat mentettem ki a közeléből. :(
 
Back
Oldal tetejére