• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

Nálam egyszer az egyik süncsiga az akvárium tetején volt. Mondjuk szerintem nem szökni akart, inkább csak nem vette észre, hogy vége a víznek. :D
Nálam elvileg 8 süncsiga van, de még egyet sem láttam kijönni.
Szerintem mindegyik nerite/neritina csiga ki tud mászni, csak eltérő arányban. a süncsiga is simán kimászik, igaz @lamascsi ? :rolleyes:
Napokban gondoltam rá, megkérdezlek, hogy az ilyen-olyan postakürt-verseny stb csigák mennyire szökősek. De azt hiszem megkaptam a választ.
Igen, egyértelműen a versenycsiga nyeri a kimászó versenyt :D a postakürtöt egyébként jó szívvel merem ajánlani. eszik mindent ami nem kell egy akvába: alga, skim, elhullott levél, minden hulladék. és semmi élő állatot, növényt nem eszik.
A nagy postakürt csiga nagyot is ürít, viszont a neocaridinák érdekes módon lebontják azt is... úgyhogy legjobb párosítás szerintem, ahogy a kis akvámban is van.
 
Na elraktam télire ezeknek az éhenkórászoknak 200+ eperfa levelet :D felét főzve fagyasztva, felét szárítva. persze nem csak ezt fogják enni, de általában későn lombosodik az eperfánk...
most futottam bele, hogy 5db eperfa levelet 500 Forintért lehet venni. akkor én gazdag vagyok :ROFLMAO:
Vízcsere csúszik, amúgy minden szép és dzsungel. majd hétvégén, ha túlélem az ovis bölcsis beszoktatást :ROFLMAO:
Tudom kép nélkül nem szabad naplóbejegyzést írni, úgyhogy néhány etetőset bedobok :)
 

Attachments

  • IMG_20210904_164442.jpg
    IMG_20210904_164442.jpg
    230.5 KB · Megtekintések: 32
  • IMG_20210903_191136.jpg
    IMG_20210903_191136.jpg
    305.5 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_20210903_191052.jpg
    IMG_20210903_191052.jpg
    192.1 KB · Megtekintések: 30
Utoljára módosított:
Ma sem tettem rendbe, de legalább lefényképeztem :) A halak sokkal nyugisabbak ha dzsungel van, szerintem szeretik :) (vagy csak nincs annyi helyük úszni :D )
A kép kedvéért 100%-ra állítottam a világítást, mert amúgy már tök sötét az akva (amúgy 50%, hogy ne melegedjen túl a led). Azért remlém holnap vagy holnapután már jobb formában leszek és időm is lesz rá.
IMG_20210912_155433.jpg
 
Ma sem tettem rendbe, de legalább lefényképeztem :) A halak sokkal nyugisabbak ha dzsungel van, szerintem szeretik :) (vagy csak nincs annyi helyük úszni :D )
A kép kedvéért 100%-ra állítottam a világítást, mert amúgy már tök sötét az akva (amúgy 50%, hogy ne melegedjen túl a led). Azért remlém holnap vagy holnapután már jobb formában leszek és időm is lesz rá.
View attachment 154629
Az enyém is hasonlóan elburjánzott. A halak tényleg nyugodtabbak így, és a látvány is természetesebb :)
 
Az enyém is hasonlóan elburjánzott. A halak tényleg nyugodtabbak így, és a látvány is természetesebb :)
ebben igazad van :) de 2 hétnél tovább még nem merem hagyni. biztos, hogy nem lenne belőle baj, csak még nagyobb munka :)

Találtam egy maláj tornyos csigát is nemrég. Már egy ideje gyanús volt nekem, de teljesen előmászva még nem láttam. szerintem kimondottan jól néz ki :) csak még kicsi, szemmel nem látom ilyen jól.
IMG_20210902_175239.jpg
 
ebben igazad van :) de 2 hétnél tovább még nem merem hagyni. biztos, hogy nem lenne belőle baj, csak még nagyobb munka :)

Találtam egy maláj tornyos csigát is nemrég. Már egy ideje gyanús volt nekem, de teljesen előmászva még nem láttam. szerintem kimondottan jól néz ki :) csak még kicsi, szemmel nem látom ilyen jól.
View attachment 154631
Szépnek szép... Csak amikor hullámzik tőlük a talaj, mert benne vannak és nem kevesen... 🤔
 
Szépnek szép... Csak amikor hullámzik tőlük a talaj, mert benne vannak és nem kevesen... 🤔
Majd meglátjuk, kavicsosban nem lehet baj belőle :) a többi csiga sem olyan szapora nálam. Postakürtből is csak azért van most több mert a kicsiből ide importáltam ami nem kék. A törpe tányércsigák és hólyagcsigák meg eltűntek ebből az üvegből, eleinte pedig voltak.

Lazítják a talajt. Ez kimondottan hasznos :)
Én is így tudom. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy táptalajosban okozhatnak-e ezzel gondot?
 
Majd meglátjuk, kavicsosban nem lehet baj belőle :) a többi csiga sem olyan szapora nálam. Postakürtből is csak azért van most több mert a kicsiből ide importáltam ami nem kék. A törpe tányércsigák és hólyagcsigák meg eltűntek ebből az üvegből, eleinte pedig voltak.


Én is így tudom. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy táptalajosban okozhatnak-e ezzel gondot?
Szerintem nem fogják felkavarni a táptalajt. Nem csak a talajban élnek. Jópofa állatok, a nagy méretűek kimondottan szépek. Elevenszülők, gyorsan tudnak szaporodni, ha sok a felesleges táplálék.
 
Az első versenycsigámnak valószínűleg annyi, elfogyott a szerencséje. A feleségem találta meg egy bevásárló szatyorra tapadva, kb három napja. azóta ki sem bújt a házából, a fedele zárva. Szerintetek is vegyem ki most már, ugye?
 
Jobban bírják mint a cory-k?
Mennyi van belőle, milyen leosztásban (fiú/lány)?
Lassan egy hónapja vannak itt hárman. látszólag tök jól érzik magukat. körbenyalják a növényeket, az üvegen is tapadnak néha. esznek, még a fagyasztott kajára is mennek, pedig azt hittem vegák.
A nemeket nem tudom, mindig elfelejtek jobban utánuk olvasni... de az egyik kicsit másképp néz ki mint a másik kettő :D
Hirtelen ötlet volt, a GA-ba vittem a gyerekeket... A bemutatótermi akváriumokban kinézték maguknak az otokat... Végül megállapítottuk, hogy nem ide valók és gébeket vettünk :)
( az ancikról már korábban lebeszéltem őket. szeretjük meg minden, de elég egy anci nekünk :D )
 
8db Corydoras habrosussal bővültünk :) Azt hiszem most már teljes a brigád, nem kell ide semmi több. Van élet az üvegben :)
A megmaradt 3 cory panda nagyon jól van, nagyon csodálkoznék ha bajuk lenne. bízom benne, hogy ők megmaradnak és a habrosusok is.
Kicsit nehéz képeket csinálni róluk, de azért megpróbáltam. elég kicsik és mozgékonyak. tegnap elég stresszesek voltak, pedig lassan szoktattam be őket, ahogy szoktam.
(a képen látszik a szökött versenycsiga háza is. ki sem vettem, mert miután írtam róla, másnap reggelre teljesen üres lett...)
IMG_20210924_173051.jpg
Olyan hosszú mint, amilyen széles a panda :D (a bal oldali homályos kis csiga egy spixi baba)
IMG_20210925_193503.jpg
A metszést sem lehetett halogatni már :) megejtettem amíg áztak.
IMG_20210924_143020.jpg
 
A növények kicsit lukasodnak, foszlanak a levél végek. úgyhogy mértem vízcsere előtt (2 hete cseréltem, úgyhogy most 50% lett a csere):
NO3: <15 PO4: 0,4 K: >15 Fe: 0,2
Jelenlegi macro napi ppm: N: 0,6 P: 0,175 K: 1,26 + 2ml Green Aqua Micro + 1ml Seachem Iron.
A 2hr apt complete-tal sok volt a foszfát, most meg kevés :D Mondjuk az állatok jóval többen lettek és a növényeket is kevésbé metszem, sőt mostanában csak 2 hetente jut rá idő.
Úgyhogy ezalapján módosítok a tápon, mert ebből nagyobb baj is lehet.
 
A habrosusok őrült jó fejek, imádni fogod őket.
Nálam a pygmikkel bandáznak együtt, baromi cukik.

Vödör szám osztogattam én is a kagylótutajt, azt hittem sosem tudom kiírtani, aztán mostanra meg valahogy egy szál sem maradt.o_O
Ha egyszer majd ritkítod őket, hogy jusson le fény az akva aljára, akkor vinnék belőle egy marékkal.
Cserébe adnék mini tripartitát vagy pinnatifidát.
 
Back
Oldal tetejére