• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

El is felejtettem írni, a múlt heti cserénél egy versenycsigám emers lett megint. másnap reggel kb 30cm-re az akvától találtam meg a parkettán. este még tuti nem ott volt.
Olyan gyorsan dobtam vissza, hogy a rászáradt békalencse is rajta maradt.. egy amano segített neki :D mindegy, azóta jó van :)
IMG_20210717_145847.jpg

Ma kellett volna vizet cserélnem, de nem volt időm végül. Viszont mértem:
NO3: 15 PO4: 1,8 K: 15+ Fe: 0,1-0,2
Kicsit felvitte a 2hr APT3 Complete a foszfátot. Vagy emiatt még ne aggódjak? Meglátjuk jövő héten?
A micro így ránézésre és mérésre is kevés. Pedig vasat is adtam hozzá, napi 1ml Ferrot.
Amúgy a növények jól néznek ki, szép minden. Az alga teljesen megszűnt. kicsit kevésbé vörösek a levelek, de ez érthető az alacsonyabb vas miatt.
 
El is felejtettem írni, a múlt heti cserénél egy versenycsigám emers lett megint. másnap reggel kb 30cm-re az akvától találtam meg a parkettán. este még tuti nem ott volt.
Olyan gyorsan dobtam vissza, hogy a rászáradt békalencse is rajta maradt.. egy amano segített neki :D mindegy, azóta jó van :)
View attachment 152142

Ma kellett volna vizet cserélnem, de nem volt időm végül. Viszont mértem:
NO3: 15 PO4: 1,8 K: 15+ Fe: 0,1-0,2
Kicsit felvitte a 2hr APT3 Complete a foszfátot. Vagy emiatt még ne aggódjak? Meglátjuk jövő héten?
A micro így ránézésre és mérésre is kevés. Pedig vasat is adtam hozzá, napi 1ml Ferrot.
Amúgy a növények jól néznek ki, szép minden. Az alga teljesen megszűnt. kicsit kevésbé vörösek a levelek, de ez érthető az alacsonyabb vas miatt.
Szerintem nem kevés a micro. 0.1-0.2 vas szint ideális.
 
Szerintem nem kevés a micro. 0.1-0.2 vas szint ideális.
Igen ebben igazad van, de a 0,1-0,2 úgy jött össze, hogy plussz vasat adtam a complete táp mellé.
Azt gondoltam, hogy egy micro túlsúlyos tápnál inkább a vas fog jobban emelkedni a többihez képest. de nem így lett, mert a foszfát :)
Plussz vasat csak azért adok hozzá, mert nekem egy kicsit magasabb 0,2 felett vaszint mellett jobban tetszttek a színek.
 
Holnap lesz vízcsre, ma mértem, mit hozott a konyhára a 2hr APT Complete:
NO3: ~20 (15..30, de inkább 15 felé)
PO4: 2
K: 20
Fe: 0,3 - hála a plussz vasnak. a 2hr-nek ehhez semmi köze
mátol Seachem Flourish Iron lesz, mert az Easy Life ferro mindig ködösített ha a többi táp mellé öntöttem be. valószínűleg vegyítve nem stabil.
Napi 2ml 2hr APT Complete megy bele stabilan (ajánlott 3ml helyett) + vas, semmi más.

Szóval úgy látom az arányok jók, viszont a macro értékek felső határ közeliek. Mit gondoltok, jó lesz ez így nekem?
 
Ezt csak a növények tudják majd megmondani...
Igaz, ezt nem is írtam. a növények jól vannak, szépen fejlődnek. Már amennyire ilyen kis egyszerű low techben elvárható tőlük :)
Alga láthatóan kevesebb, nincs vagy alig. Amióta ezt a tápot használom 2db kisebb agancs algát láttam, de el is tűntek pár nap alatt. Előtte sem volt algatelep, de volt 1-2 rosszabb hét, azért is váltottam tápot, hátha...
Fényképezni nem igazán sikerül most, mert sok a külső fény nappal...
Azért is kérdeztem, mert magasabb nitráttal nem akarnék játszani, már a halak miatt sem. rajtuk én nehezebben veszem észre szerintem ha baj van.
 
Igaz, ezt nem is írtam. a növények jól vannak, szépen fejlődnek. Már amennyire ilyen kis egyszerű low techben elvárható tőlük :)
Alga láthatóan kevesebb, nincs vagy alig. Amióta ezt a tápot használom 2db kisebb agancs algát láttam, de el is tűntek pár nap alatt. Előtte sem volt algatelep, de volt 1-2 rosszabb hét, azért is váltottam tápot, hátha...
Fényképezni nem igazán sikerül most, mert sok a külső fény nappal...
Azért is kérdeztem, mert magasabb nitráttal nem akarnék játszani, már a halak miatt sem. rajtuk én nehezebben veszem észre szerintem ha baj van.
A halaknak 20-as nitrát szint már erősen határeset. A növények viszont ettől nőnek. Nehéz úgy belőni, hogy mindenkinek jó legyen :)
 
Igen, pont ez a bajom :D és már kezdem úgy érezni, hogy túl sokat variálok a tápozással :D
Ez (is) lehet szép ebben a hobbiban. Nap, mint nap feltalálni a spanyolviaszt. Az egyik GA videóban fejtegették, hogy hányféle embertípus, hányféle módon viszonyul a kérdéshez. Kiderült belőle, hogy hogy én (mi) a 4. (legalsó) kategáriába vagyunk sorolva, mert nem a járt utat járjuk végig újra és újra...
 
Ide is kerültek @mmccannon Marytől és @LANguSzTa Dávidtól kapott növények:
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia palustris Super red
Myriophyllum aquaticum
Rotala rotundifolia
Pogostemon helferi

Egész jól bírják már egy hete. remélem megmaradnak tudom nem mind célzottan low tech, de megpróbáljuk :)
A Bacopák és a Ludwigia repens le lett fejezve, de megvannak még. áldozatokat kellett hozni a garnis nanoért :D

Kipucolva, kicsit átrendezve, kicsit túlmetszve, most így néz ki.
IMG_20210731_170521.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210728_103918.jpg
    IMG_20210728_103918.jpg
    318.5 KB · Megtekintések: 19
  • IMG_20210728_124936.jpg
    IMG_20210728_124936.jpg
    269.8 KB · Megtekintések: 17
Ide is kerültek @mmccannon Marytől és @LANguSzTa Dávidtól kapott növények:
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia palustris Super red
Myriophyllum aquaticum
Rotala rotundifolia
Pogostemon helferi

Egész jól bírják már egy hete. remélem megmaradnak tudom nem mind célzottan low tech, de megpróbáljuk :)
A Bacopák és a Ludwigia repens le lett fejezve, de megvannak még. áldozatokat kellett hozni a garnis nanoért :D

Kipucolva, kicsit átrendezve, kicsit túlmetszve, most így néz ki.
View attachment 152572
A növényeid nagyon szépek, irigylésre méltó. 👍
Viszont (bár nem indítottál róla szavazást :) és nem is értek hozzá) de az előtérben elhelyezett színes kavicsok eléggé vonzzák a figyelmet (a gyönyörű növények kárára).
 
A növényeid nagyon szépek, irigylésre méltó. 👍
Viszont (bár nem indítottál róla szavazást :) és nem is értek hozzá) de az előtérben elhelyezett színes kavicsok eléggé vonzzák a figyelmet (a gyönyörű növények kárára).
Köszönöm az elismerést és a kritikát is :) Néhány kavics azért maradt, mert csupaszon nekem zavaróan sterilnek, unalmasnak tűnik az előtér. És jelenleg nincs jobb ötletem :D De igazad van abszolút.
Még mindig nem tértem el az eredeti célomtól. ezzel az üveggel a fő célom az állatok és növények minél jobb gondozásának tanulása.

Engem a karcos üveg zavar a legjobban, de azt a legnehezebb cserélni :D Az majd egy jóval későbbi projekt lesz.
De azért gondolkodom milyen lenne álmaim üvege. Azért is töprengtem el @cs_z_ üvegén, hogy ha ezt is így tele lehet pakolni akkor mindent :D
@Rudi50 szintén szép dúsan beültetett nagy halasának az arányai tetszenek, meg akkora még kényelmesen el is férne ennek a helyén. (tényleg, rég láttunk róla képet ;) )
Egy 60x60x60-as kocka is érdekes lehet ha eltalálja az ember a jó berendezést hozzá :)

Ezeknél nagyobb üveg karbantartása valószínűleg már nagyobb munka mint amit vállalnék.
Szóval így ezeken szoktam álmodozni, de pár évig még nem esnék neki. Addig még bőven van mit tanulnom. Anyagi szempontból meg pont elég ez meg a kis garnis.
 
Köszönöm az elismerést és a kritikát is :) Néhány kavics azért maradt, mert csupaszon nekem zavaróan sterilnek, unalmasnak tűnik az előtér. És jelenleg nincs jobb ötletem :D De igazad van abszolút.
Még mindig nem tértem el az eredeti célomtól. ezzel az üveggel a fő célom az állatok és növények minél jobb gondozásának tanulása.

Engem a karcos üveg zavar a legjobban, de azt a legnehezebb cserélni :D Az majd egy jóval későbbi projekt lesz.
De azért gondolkodom milyen lenne álmaim üvege. Azért is töprengtem el @cs_z_ üvegén, hogy ha ezt is így tele lehet pakolni akkor mindent :D
@Rudi50 szintén szép dúsan beültetett nagy halasának az arányai tetszenek, meg akkora még kényelmesen el is férne ennek a helyén. (tényleg, rég láttunk róla képet ;) )
Egy 60x60x60-as kocka is érdekes lehet ha eltalálja az ember a jó berendezést hozzá :)

Ezeknél nagyobb üveg karbantartása valószínűleg már nagyobb munka mint amit vállalnék.
Szóval így ezeken szoktam álmodozni, de pár évig még nem esnék neki. Addig még bőven van mit tanulnom. Anyagi szempontból meg pont elég ez meg a kis garnis.
Szépen alakul az akváriumod. Látszik, hogy ráéreztél a dologra :) Arányok tekintetében nehéz előre megmondani, mi fog majd tetszeni. Szerintem bármilyen méretűt be lehet szépen rendezni.
Teszek majd fel képet az enyémről is. Most nem valami szép, mert kevés időm volt rá :)
 
Beköltözött 5 db Zebra almacsiga - Asolene Pixi. Ahogy bepottyantak az amanok letámadták őket (gondolom takarítás céljából. semmi vadulás. minden csigával ezt csinálják amikor visszadobom a szárazról).
Úgyhogy egy ideig inkább elkülönítettem őket, így is sokkosak lehettek. szép lassan magukhoz tértek. aztán alámerültek mindannyian a kavicsban :D azóta már normálisan csúszkálnak :D
ilyen kényes csigákat még nem szoktattam be... Eddig szimpatikusak :) algát esznek elvileg mint minden rendes csiga, és kb akkorák mint a versenycsiga. egyik képen látszik egy süncsiga mellett.
 

Attachments

  • IMG_20210803_194854.jpg
    IMG_20210803_194854.jpg
    231.9 KB · Megtekintések: 15
  • IMG_20210803_163057.jpg
    IMG_20210803_163057.jpg
    273.9 KB · Megtekintések: 13
  • IMG_20210803_162726.jpg
    IMG_20210803_162726.jpg
    278.3 KB · Megtekintések: 14
  • IMG_20210803_155058.jpg
    IMG_20210803_155058.jpg
    253.9 KB · Megtekintések: 13
  • IMG_20210803_123640.jpg
    IMG_20210803_123640.jpg
    329.5 KB · Megtekintések: 29
Jó fejek ezek a csigák és tényleg algáznak, a növényeket nem nagyon eszik. de azért egy kicsi igen 🤣
A Limnobium laevigatum-ot eléggé megrágta az egyik. aztán oda is petézett. legalábbis másra nem tudok gondolni, valószínűleg ő volt.
A többi a HM alját túrja főleg. egyébként az tényleg jó mert csak lusta módon a tetejét nyírtam. ilyenkor elég sok elhalt rész marad alul, ami addig nem kapott fényt.
Úgyhogy egyelőre ideiglenes a letelepedési engedélyük. Ha bármelyik hygrophilát megrágják akkor kicsúsznak :D Azért bizakodó vagyok, mert az algát is eszik szépen. szerintem jók lesznek.
Egyébként arra számítottam, hogy vevők lesznek majd az etetésre, de nem. pont annyira nem érdekli őket mint a verseny- és süncsigákat. A postakürt csigák bezzeg csúsznak a kajára :D

A HM-ben találtam még pete szerűt... ez lehet a furcata kalászhalaké? ezt egyelőre otthagytam. mit csináljak velük? :)
A feltételezett csigapetéket külön üvegbe raktam, egyelőre szűrő nélkül. szerintetek mit csináljak velük? rakjam vissza a nagyba? szűrjem a vizüket? rakjam őket a kis garnisba? tanácstalan vagyok na :D

IMG_20210804_123129.jpgIMG_20210804_184000.jpgIMG_20210807_191253_1.jpg
 
A HM-ben találtam még pete szerűt... ez lehet a furcata kalászhalaké? ezt egyelőre otthagytam. mit csináljak velük? :)
Elképzelhető, hogy ikra. Megpróbálhatod átrakni némi növénnyel együtt a garnélásba. Jó eséllyel fel lehet nevelni őket.

A feltételezett csigapetéket külön üvegbe raktam, egyelőre szűrő nélkül. szerintetek mit csináljak velük? rakjam vissza a nagyba? szűrjem a vizüket? rakjam őket a kis garnisba? tanácstalan vagyok na :D
Én visszaraknám a nagyba. Sokkal jobb helyük van, mint egy kis üvegben. A kis csigák elég szívósak, nincs szükségük gondozásra :)
 
Elképzelhető, hogy ikra. Megpróbálhatod átrakni némi növénnyel együtt a garnélásba. Jó eséllyel fel lehet nevelni őket.
Én visszaraknám a nagyba. Sokkal jobb helyük van, mint egy kis üvegben. A kis csigák elég szívósak, nincs szükségük gondozásra :)
Köszi! Egyértelműen meggyőztél :)
Egyébként nem is kell nekem 30-40 spixi csiga... :D csak olvastam róluk, hogy előfordul a kannibalizmus. mert ők nem kizárólag növényevők. állítólag a hydrákat is megeszik :)
 
Ezek a zebra almacsigák már kicsit idegesítően rágják a növényeket... most felidegesítettek, mert pár napig nem voltunk itthon és elég gyanús a mostani állapot.
A HM szinte elfogyott. a pogostemon helferi új hajtásai tövig rágva, egy hygrophila végét is mintha valaki lecsípte volna. és az anubiason is gyanúsak a lukak...
Holnap igyekszek képekkel is szemléltetni, bár nem tudom számít-e.
Mérek is egyet. de ennyire nem lehet rossz a táparány... mármint, hogy ezek a hajtások bomlottak volna és ők csak a bomló részeket ennék. szerintem eszik a növényeket konkrétan. az meg nekem nem jó.
Hajlok afelé, hogy menniük kell, hiába néznek ki jó fejnek, nem azok.
 
Back
Oldal tetejére