• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

Semmi izgalmas és ez jó :) madj hétfőn/kedden kicsit rendbe szedem. de igazából tök tiszta, csak már dzsungeles középen :)
A najas guadalupensist osztottam néhányszor a "nem metszek" időszakban is. Ha így folytatja valamit csinálnom kell mert nem akar még beindulni a nanom. ahova majd átkerül a HM-mel együtt :) és teret ad valami szép középtéri növénynek.
Nyáron amúgy nehéz képet csinálni... most látom az ablak is becsillant... bocs.
Az anubias elég megfontoltan készül a virágzásra ( megfontoltabban mint Géza a 240-esre :D ). remélem lesz azért belőle valami.
IMG_20210619_202446.jpg

Terem a saláta úgyhogy kapnak rendszeresen. még nem unják :D Most 8 amanot számoltam meg, ezen felül még 2-3 van elvileg.
IMG_20210619_171554.jpg
Lehet hogy már nem veszek több amanot, inkább neocaridiniát. hadd szaporodjanak.
Ezek is szaporodnának ha rajtuk múlna. a legtöbb nőstény és mindig van legalább 2 petés.
 
Gratulálok, szépen alakul az akváriumod. Egy kicsit már dzsungeles lett :) Tudom, én javasoltam, hogy engedd nagyobbra a növényeket. Most már egy kicsit megnyesném az ambuliát, mert eltakarja a fényt például a ludwigiától. Kezd rózsaszínű lenni a rosanerwig csúcsa, gondolom az új lámpa miatt. Szépek a színei is, nagyon tetszenek az zöld árnyalatai.
 
Gratulálok, szépen alakul az akváriumod. Egy kicsit már dzsungeles lett :) Tudom, én javasoltam, hogy engedd nagyobbra a növényeket. Most már egy kicsit megnyesném az ambuliát, mert eltakarja a fényt például a ludwigiától. Kezd rózsaszínű lenni a rosanerwig csúcsa, gondolom az új lámpa miatt. Szépek a színei is, nagyon tetszenek az zöld árnyalatai.
Köszi :) A képek nem mindig jól sikerülnek, meg sokszor nem mutatják a hibákat. De most tényleg jól alakul :) kicsit jól is esett kevesebbet metszeni, majd 1-2 napon belül bepótlom.
Az úszónövények is jobb hogy kiköthettek. A Phyllanthus fluitanst néha lerántja a lily, azóta kevésbé szapora. Csodálkozva néztem is, hogy nálad az a legszaporább :) Vagy a többi úszót jobban ritkítod? Én igen, de még így sem nyer...
A rosanerwiget jól kiszúrtad :) nekem is tetszik. Egyébként a vas is kicsit magasabb az elmúlt 2 héten, úgyhogy nem tudom, hogy csak a fény vagy a kettő együtt okozta a színét :)
 
Köszi :) A képek nem mindig jól sikerülnek, meg sokszor nem mutatják a hibákat. De most tényleg jól alakul :) kicsit jól is esett kevesebbet metszeni, majd 1-2 napon belül bepótlom.
A metszést csak óvatosan, hogy maradjon növény :)
Az úszónövények is jobb hogy kiköthettek. A Phyllanthus fluitanst néha lerántja a lily, azóta kevésbé szapora. Csodálkozva néztem is, hogy nálad az a legszaporább :) Vagy a többi úszót jobban ritkítod? Én igen, de még így sem nyer...
Ez nem tudatos dolog. Ebből volt kevesebb, ezért egy darabig nem ritkítottam. Most már nagyon beindult.
A rosanerwiget jól kiszúrtad :) nekem is tetszik. Egyébként a vas is kicsit magasabb az elmúlt 2 héten, úgyhogy nem tudom, hogy csak a fény vagy a kettő együtt okozta a színét :)
Szerintem mindkét tényezőnek köszönhető. Vas nélkül nem pirosodik.
 
A múlt heti vízcsere óta adtam bele napi 2,5 ml Dennerle all in one csodatápot, ami kb a javasolt mennyiség. Kíváncsi voltam, így tartja-e valamennyire a tápszintet, mert kevesebb időm volt rá mostanában. Meg a napi tápozás ugye jobb.
Hétfőn cserétem vizet, ma mértem. Nem igazán volt érezhető a hatása. minden ugyanúgy beesett...
NO3: 15 PO4: 0,4 K: 15 Fe: 0,05
ezután ment bele:
5ml Profito
5ml Ferro
10ml / 0,5ppm Fosfo

ki kéne számolnom már valami tápozást, hogy kevesebb méréssel is ellegyek, mert nagyon nincs időm/kedvem mérni.
mondjuk napi 2ml Profito, 2ml fosfo, kétnaponta 1ml Ferro . azt hiszem ezzel nagyot nem hibázhatok, megpróbálom. mondjuk ilyen kis adagokat nehezebb pontosan kimérni...
 
A múlt heti vízcsere óta adtam bele napi 2,5 ml Dennerle all in one csodatápot, ami kb a javasolt mennyiség. Kíváncsi voltam, így tartja-e valamennyire a tápszintet, mert kevesebb időm volt rá mostanában. Meg a napi tápozás ugye jobb.
Hétfőn cserétem vizet, ma mértem. Nem igazán volt érezhető a hatása. minden ugyanúgy beesett...
NO3: 15 PO4: 0,4 K: 15 Fe: 0,05
ezután ment bele:
5ml Profito
5ml Ferro
10ml / 0,5ppm Fosfo

ki kéne számolnom már valami tápozást, hogy kevesebb méréssel is ellegyek, mert nagyon nincs időm/kedvem mérni.
mondjuk napi 2ml Profito, 2ml fosfo, kétnaponta 1ml Ferro . azt hiszem ezzel nagyot nem hibázhatok, megpróbálom. mondjuk ilyen kis adagokat nehezebb pontosan kimérni...
Easy-life fecskendő. 5ml-es, 1ml kb másfél centi,nehéz hibázni.
 
Na most tápozás után beopálosodott kicsit a víz. valahol olvastam, hogy a vastól van ilyen. de nem emlékszem, hogy baj-e :D remélem megtalálom, vagy valaki pontosabban emlékszik mint én...

Gyógyszertárban lehet kapni 10 ml-es fecskendőt, 0,5-tel skálázva. Én ezzel szoktam adagolni.
Ha fogy a flakonból a folyadék, akkor CO2 csövet szoktam toldásnak használni, pont rászorul.
Igen, ez jó lesz, meg talán van is itthon. A cső jó ötlet, nem jutott eszembe. köszi :)
Easy-life fecskendő. 5ml-es, 1ml kb másfél centi,nehéz hibázni.
Na ez így mégjobb, majd veszek ilyet :)
 
Gyogyszertarban is kapsz 5 milis fecsit. Plusz ha van RO csoved atfurhatod a kupakokat, beleragasztva a csovet es abba pont ugy beleillik a fecsi, hogy megforditva le tudsz szivni es nem folyik mellette. A kupakot megtarthatod es atteheted ha veszel uj tapot. Ebben a bejegyzesben latod az akva mellett a megoldast.
 
Utoljára módosított:
Gyogyszertarban is kapsz 5 milis fecsit. Plusz ha van RO csoved atfurhatod a kupakokat, beleragasztva a csovet es abba pont ugy beleillik a fecsi, hogy megforditva le tudsz szivni es nem folyik mellette. A kupakot megtarthatod es atteheted ha veszel uj tapot. Ebben a bejegyzesben latod az akva mellett a megoldast.
Kapsz, csak annak nem a dugattyúszáron van az osztásjelölése, hanem (a hengeren) ahol pont nem látszik szipuzásnál :),
valmint extra vékony is. Én maradok az Easy-life-nál.
 
Nem igaz. Olyat nem ajanlanek, Easy life fecsi 200ft ez 20... most csak kopottat talaltam.View attachment 150903
Így látszik, csak ha bedugod a táposba, akkor nem. :) :) De persze, hogy ez is jó amúgy, meg tetszik a ragasztott kreatív megoldás is, csak én Easyt használok, az vékonyabb és annak a tömőcéjén, :) :) ami ennek itt kék, van a jelölés.
De lehet, hogy a Tied mégiscsak jobb, majd még a nejem megneszeli, hogy szórom a pénzt, aztán tőle is kapok. :)
 
Utoljára módosított:
Ezt nagyon összehoztad. Ilyen sokféle növénnyel is teljesen természetes hatása van. Nagyobbnak tűnik 110-esnél.
Köszi :) Egyébként ezeknek a felét is a leendő nanoba szántam. csak félek hogy megtetszenek ott ahol vannak :D
Meg hát ők is hightechből jöttek, remélem átállnak fájdalommentesen. @B_Tamás tól jött részleg jobb oldalt elől szerencsére köszöni jól van. :)

Néhány szál rotala vége már kezd normálisan kinézni. Ami még a bajom, hogy van vagy 8-10 szál hygrophila polisperma rosanervig ami nem is látszik mert nagyon rövid és nem annyira nő. eltörtek, vagy túlmetszettem....
A Ludwigia repens red rubin szintén. nem 1 hanem 4 legalább szál van... talán felérnek a fa mögé lassan :)
 
Köszi :) Egyébként ezeknek a felét is a leendő nanoba szántam. csak félek hogy megtetszenek ott ahol vannak :D
Meg hát ők is hightechből jöttek, remélem átállnak fájdalommentesen. @B_Tamás tól jött részleg jobb oldalt elől szerencsére köszöni jól van. :)

Néhány szál rotala vége már kezd normálisan kinézni. Ami még a bajom, hogy van vagy 8-10 szál hygrophila polisperma rosanervig ami nem is látszik mert nagyon rövid és nem annyira nő. eltörtek, vagy túlmetszettem....
A Ludwigia repens red rubin szintén. nem 1 hanem 4 legalább szál van... talán felérnek a fa mögé lassan :)
Viszont pont a Rosanervig-en látszik, hogy mostanában kedvező változás volt az akvában, a felső levelek sokkal szebbek,
mint az azt megelőzőek.
 
Back
Oldal tetejére