• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

Úgy emlékszem azért kapott kiemelt szerepet, mert ő satnyul elsősorban. Én legalábbis így emlékszem, de tényleg a többi növényen nem látni
problémát? Amúgy szerintem a felszíni habot másféle só is eltüntette volna, akár a konyhasó is, ezt csak azért írom, mert nem a foszfáthiánytól
habzott szerintem. Ha tévednék, valaki javítson ki.
Hát az elején csatolt képeken szerintem még a hygrophilák is szenvednek, kivéve a rosanervig. És a Cryptocoryne wendtii brown is lukasodik, bár nem jól sikerült az a kép.
A többi szerintem jól van.
A felszíni hab kapcsán csak megállapítást tettem, mivel a kémiához tényleg nem értek. Köszönöm hogy pontosítod a dolgot, én nem is próbálok erről szakvéleményt alkotni.
Azóta sem jött vissza, és tényleg percek alatt eltűnt az adagolás után. Valamit megváltoztatott elég gyorsan.
 
Úgy emlékszem azért kapott kiemelt szerepet, mert ő satnyul elsősorban. Én legalábbis így emlékszem, de tényleg a többi növényen nem látni
problémát? Amúgy szerintem a felszíni habot másféle só is eltüntette volna, akár a konyhasó is, ezt csak azért írom, mert nem a foszfáthiánytól
habzott szerintem. Ha tévednék, valaki javítson ki.
"mert nem a foszfáthiánytól habzott szerintem."
Azért lehet, hogy mégis(?). :rolleyes:
Utólag belegondolva, pár hete hasonlóan jártam. Elkezdtem az akvárium vizét Sili-OUT2-vel kezelni. Állítólag, ez két dolgot szed ki a vízből: a szilikátot és a foszfátot. A foszfát valóban nulla lett, ellentétben a szilikáttal. :(
Eltudom képzeni, hogyha a foszfát szépen lassan kifogy a vízből, akkor a nővények szép lassan elsatnyulnak, kipusztulnak, a vízen nem lehet látni semmi különöset.
Ámde, ha pár óra alatt történik mindez, akkor a növények egyszerűen besokkolnak, lebomlanak a fehérjéik, vagy csak egyszerűen kibocsátják magukból és hab formájában a felszínre kerülnek. Nem lehetséges?
 
Utoljára módosított:
Habzás továbbra sincs. Sok a munka, legkorábban este 9kor fogok tudni mérni, de lehet hogy akkor inkább holnap. Úgyhogy beleöntöttem további 6ml fosfot.
 
Hát megmértem, bár éjjel nem olyan jó, de szerintem pontosan sikerült.
NO3: majdnem 30
PO4: 1 (2x mértem, 1x higítva)
Fe: 0,05 változatlanul
K: 6 - új teszt, eddig még nem mértem
szóval a K és micro is mehet bele bőven szerintem a foszfát mellett...
szerintem cserélek 30 L vizet holnap, hogy csökkenjen a nitrát kicsit. meg amúgy is hétvégén szoktam.
 
Délelőtt vízcsere, délután mérés volt. A cserevízzel 6ml Fosfot és normál adag 10ml Profitot adagoltam.
PO4: 0,8 - még így is leesett, hogy pótoltam, úgyhogy mérés után 0,3 ppmmel növeltem Fosfoval.
NO3: 15 - egész jó lett
K: 7
Fe: 0,1+
Úgyhogy alakul ez :) holnap vagy holnap után mérek meg fosfozok még. Aztán lehet hogy békén hagyohatom következő hétvégééig...
 
Délelőtt vízcsere, délután mérés volt. A cserevízzel 6ml Fosfot és normál adag 10ml Profitot adagoltam.
PO4: 0,8 - még így is leesett, hogy pótoltam, úgyhogy mérés után 0,3 ppmmel növeltem Fosfoval.
NO3: 15 - egész jó lett
K: 7
Fe: 0,1+
Úgyhogy alakul ez :) holnap vagy holnap után mérek meg fosfozok még. Aztán lehet hogy békén hagyohatom következő hétvégééig...
Úgy tünik, hasonlóan gondolkodunk. Nekem ma járt le az egy hetes "próba időszakom". Nem öntöttem bele semmit egy hétig. Csináltam egy mérést egy hete és most is. Így legalább tudom, miből mennyi fogy valójában, illetve mi az, ami nem fogy csak feltehetőleg halmozódik. Ezeket kell csökkenteni a részleges vízcsere alkalmával. Az lenne a legjobb, ha bele sem kerülne feleslegbe. Ezen még dolgoznom kell, de szerintem jó úton járok.

Azon is érdemes lehet elgondolkodni, hogy az automata tápadagolók nem két pumpásak (micro-macro) hanem (legalább) négy, Vajon miért?
 
Utoljára módosított:
Ma mértem 3 nappal a vízcsere, tápozás után.
NO3: 15
PO4: 1,2
Fe: 0,1
K: 8 - ebben vagy most vagy az előzőnél tévedtem, mert kálium az nem termelődik ha jól tudom
Jók maradtak az arányok. nem fogyott mérhetően a macro 3 nap alatt. a vas egy kicsit (talán). hétvégéig semmi tennivalóm úgy látszik. most semmi érdekeset nem tudok írni. :)
 
Ma mértem 3 nappal a vízcsere, tápozás után.
NO3: 15
PO4: 1,2
Fe: 0,1
K: 8 - ebben vagy most vagy az előzőnél tévedtem, mert kálium az nem termelődik ha jól tudom
Jók maradtak az arányok. nem fogyott mérhetően a macro 3 nap alatt. a vas egy kicsit (talán). hétvégéig semmi tennivalóm úgy látszik. most semmi érdekeset nem tudok írni. :)
Tettél bele KH2PO4-et. Nem? Tehát akár nőhetett is a K szintje. Rosszul gondolom?

Azon elmélkedek, hogy a vassal együtt fogy-e a többi mikro elem is? Azaz, mennyire lehet/érdemes a vas fogyásából következtetni az egyéb micro összetevők mennyiségére?
 
Tettél bele KH2PO4-et. Nem? Tehát akár nőhetett is a K szintje. Rosszul gondolom?
Profitot (micro + kálium) tettem bele, de azt még az előző mérés előtt. Azóta csak Fosfot (csak foszfát).
Azon elmélkedek, hogy a vassal együtt fogy-e a többi mikro elem is? Azaz, mennyire lehet/érdemes a vas fogyásából következtetni az egyéb micro összetevők mennyiségére?
Biztos nem egyenletesen fogy minden a vashoz mérten. De ennél több mérésre én nem vagyok hajlandó amíg nincs nagy baj. :)

Jól beállítom magamnak a Profito + Fosfo tápot és nyugodt leszek :) Nitrát hozzáadásra valószínűleg nem lesz szükségem amíg csapvizezek.
 
Profitot (micro + kálium) tettem bele, de azt még az előző mérés előtt. Azóta csak Fosfot (csak foszfát).

Biztos nem egyenletesen fogy minden a vashoz mérten. De ennél több mérésre én nem vagyok hajlandó amíg nincs nagy baj. :)

Jól beállítom magamnak a Profito + Fosfo tápot és nyugodt leszek :) Nitrát hozzáadásra valószínűleg nem lesz szükségem amíg csapvizezek.
Jó, jó, de a "foszfo" nem KH2PO4-ből van?
 
Takarításra nem volt idő, de metszettem kicsit, mert már összenőttek a stemek az úszónövényekkel. :)
Sikerült najas guadalupensi és mindenféle hygrophila tőszámot növelni. A Ludwigiát sikerült eltörnöm, úgyhogy osztottam azt is, bár még nem volt arasznyi. most alig látszanak a fa mögött.
Az összes lukacsos, rothadó leveleket levágtam, legyenek szívesek szebbeket növeszteni mostmár :)
A reineckii minit most úgy hagyom ahogy van, megállt a bomlása, de csupa luk minden levele. majd meglátom, amelyik növeszt új levelet megtartom.
A garnélák kaptak egy eperfalevelet, gondoltam biztos unják már a reineckii minit. de nem nagyon eszik. lehet hogy az a bajuk, hogy most mikróval csináltam...

A mai képek még magamhoz képest is gyengére sikerültek, de azért feltöltöm miről beszélek :D

Holnap takarítom még, mérek, tápozok, fényképezek. ééés beüzemelem az új (használt) szűrőmet :)
 

Attachments

  • IMG_20210522_203236.jpg
    IMG_20210522_203236.jpg
    342.4 KB · Megtekintések: 24
Na bekötöttem a szűrőt végre :) Szóval ez úgy történt, hogy elkezdett zavarni a belső szűrőm (Eheim pichup 160). Hetente kellett takarítani, talán kicsit alulméretezett volt ide már. És mert nem garnéla biztos és mindenkinél külsőt látok szinte :D
Úgyhogy adásztam itt az adok-veszek topicot, ha valaki olyat rak fel ami nekem jó és belefér, akkor megveszem. Hát nem egy OASE Biomaster Thermo 250 lett az? :D
IMG_20210523_150417.jpg
Most így nézünk ki :)
IMG_20210523_211623_1.jpg
 
Beszívó ág még ideiglenes, de célnak megfelel... majd lehet hogy skimmeres kellene, garnélavédelemmel. Csak az megint nem olcsó :D
IMG_20210523_183209.jpg
Nem akartam szivatni a halakat 2 szűrővel, úgyhogy a régi belső szűrő szivacsát beraktam a mátrix mellé. persze kapott egy kis indító bacit is, az nem árthat :)
 
Utoljára módosított:
Beszívó ág még ideiglenes, de célnak megfelel... majd lehet hogy skimmeres kellene, garnélavédelemmel. Csak az megint nem olcsó :D
View attachment 148920
Nem akartam szivatni a halakat 2 szűrővel, úgyhogy a régi belső szűrő szivacsát beraktam a mátrix mellé. persze kapott egy kis indító bacit is, az nem árthat :)
Ez a szivacs nagyon hamar el fog tömődni. Lehet kapni egészen durva szivacsból vékony hengert, ami a hengeres beszívórácsra ráhúzható.
 
Ez a szivacs nagyon hamar el fog tömődni. Lehet kapni egészen durva szivacsból vékony hengert, ami a hengeres beszívórácsra ráhúzható.
Köszönöm, szerintem egy ilyen ideiglenes v2 szivacsra beruházok. igazából most mindenáron össze akartam rakni már :D csövet is úgy legóztam össze, mert nem nagyon tart senki a környéken ilyet (hihetetlen... a GA meg már bezárt hosszúhétvégére mire odaértem volna.)
 
egy ilyen műanyag skimmer ára töredéke az üveg skimmer árának. praktikus, könnyen kezelhető, én nagyon szerettem. nehezen szántam rá magam arra, hogy lecseréljem... 😊
Á de jó, hogy írtál, köszi, ilyen kell nekem :D hogy eddig nem tudtam erről :)
És szerintetek, ennek az aljára ha rakok fémhálós/szivacsos védőt akkor ez már garnéla biztos lesz? vagy a tetejére is kell? (volt ilyen rozsdamentes "mesh" nekem valahol... csak tudnám hol...)
Tudom most még csak egy darab neocaridinám van, de olyan jól érzi magát... úszkál fel le... imád az úszónövényeken is csüngeni :D szóval várhatóan lesz több valamikor :D
 
Back
Oldal tetejére