• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

Versenycsiga

Főkertész
A habrosusok őrült jó fejek, imádni fogod őket.
Nálam a pygmikkel bandáznak együtt, baromi cukik.
Nagyon bírom őket :) inkább kisebb halakat szerettem volna tele rakni az üveget és hát össze is jött :D szeretem hogy mindenhol mozog valaki :)
Vödör szám osztogattam én is a kagylótutajt, azt hittem sosem tudom kiírtani, aztán mostanra meg valahogy egy szál sem maradt.o_O
Ha egyszer majd ritkítod őket, hogy jusson le fény az akva aljára, akkor vinnék belőle egy marékkal.
Cserébe adnék mini tripartitát vagy pinnatifidát.
Most kidobtam őket sajnos, meg amúgy is beteg vagyok. tanévkezdés óta kb folyamatosan. A corykért is öcsém ment el, szerencsére közel lakik :D én inkább nem mozdulok ki így.
de megejthetünk egy cserét legközelebb :)

Rudi50

Főkertész
Lassan egy hónapja vannak itt hárman. látszólag tök jól érzik magukat. körbenyalják a növényeket, az üvegen is tapadnak néha. esznek, még a fagyasztott kajára is mennek, pedig azt hittem vegák.
A nemeket nem tudom, mindig elfelejtek jobban utánuk olvasni... de az egyik kicsit másképp néz ki mint a másik kettő :D
Hirtelen ötlet volt, a GA-ba vittem a gyerekeket... A bemutatótermi akváriumokban kinézték maguknak az otokat... Végül megállapítottuk, hogy nem ide valók és gébeket vettünk :)
( az ancikról már korábban lebeszéltem őket. szeretjük meg minden, de elég egy anci nekünk :D )
Könnyű megkülönböztetni a nemeket. A nőstény nagyobbra nő és teltebb, vaskosabb.
Úgy látom, az úszónövények között a pistia egyeduralomra tör :) A többi növényed is szép, algamentes. Az aljzat is nagyon tiszta, nem látok mulmot.
Gyógyulj meg hamar!

Versenycsiga

Főkertész
Könnyű megkülönböztetni a nemeket. A nőstény nagyobbra nő és teltebb, vaskosabb.
Olvasgattam már, de nekem ez nem megy :D Lehet, hogy még kicsik? ha tippelnem kellene akkor a középső a fiú. de szerintem amikor jöttek a bal oldali is így nézett ki...
Mondjuk annyira nem számít, úgysem lesz sikeres szaporulat tengervíz nélkül. jól elvannak egymással az a lényeg.
IMG_20210926_152327.jpg
Úgy látom, az úszónövények között a pistia egyeduralomra tör :) A többi növényed is szép, algamentes. Az aljzat is nagyon tiszta, nem látok mulmot.
Gyógyulj meg hamar!
Köszönöm! Nem tudom mennyire az én érdemem ez, mert nem annyira erőltetem meg magam, főleg mulmozás terén. pl talajporszívózni sem szoktam. gondolkodtam rajta, hogy lassan ki kellene próbálni :)
A pistiának meg könnyű dolga van, mert a limnobium laevigatumot még mindig eszik a spixi csigák :D
A túlnőtt bacopák és ludwigiák kapcsán megemlíteném, hogy nemrég kaptak JBL kugeln-t, az nagyon jótt tett nekik. (most nincs kép róluk)
Akarok alájuk valami hosszúkásabb ültetőtálat mert abba a mécsestartóba nem jó ültetni. De nagyjából ennyi tervem van összesen. Megvalósult minden amit evvel a kavicsossal el szerettem volna érni. már csak nézegetni kell :)

Utoljára módosított:

Versenycsiga

Főkertész
Vizet cseréltem, megint majdnem 2 hét után. a mérés "sajnos" nem ösztönöz gyakoribb cserékre: NO3: 5+ PO4: 0,6 Fe: 0,1 Még 1-2 hét múlva mérek aztán hanyagolom a vegyészkedést megint egy időre.
Úgy tűnik most jobban eltaláltam a napi adagot. Macro: 0,2ppm NO3, 0,2ppm PO4, 1,2ppm K + 2ml GA mic + 1ml seachem vas. A microt vagy a vasat lehet hogy emelem.
Már porból keverem a macrot, beruháztam 0,01g pontos mérlegre is. Nem mondom, hogy odavagyok érte. legközelebb legalább 1L-t bekeverek és akkor legalább ritkábban kell :D

Rudi50

Főkertész
Olvasgattam már, de nekem ez nem megy :D Lehet, hogy még kicsik? ha tippelnem kellene akkor a középső a fiú. de szerintem amikor jöttek a bal oldali is így nézett ki...
Mondjuk annyira nem számít, úgysem lesz sikeres szaporulat tengervíz nélkül. jól elvannak egymással az a lényeg.
View attachment 155281

Köszönöm! Nem tudom mennyire az én érdemem ez, mert nem annyira erőltetem meg magam, főleg mulmozás terén. pl talajporszívózni sem szoktam. gondolkodtam rajta, hogy lassan ki kellene próbálni :)
A pistiának meg könnyű dolga van, mert a limnobium laevigatumot még mindig eszik a spixi csigák :D
A túlnőtt bacopák és ludwigiák kapcsán megemlíteném, hogy nemrég kaptak JBL kugeln-t, az nagyon jótt tett nekik. (most nincs kép róluk)
Akarok alájuk valami hosszúkásabb ültetőtálat mert abba a mécsestartóba nem jó ültetni. De nagyjából ennyi tervem van összesen. Megvalósult minden amit evvel a kavicsossal el szerettem volna érni. már csak nézegetni kell :)
Csak most láttam ezt a hozzászólást :(
Elnéztem a kérdést, amit írtam az a páncélos harcsákra vonatkozik. A gébeknél úgy tudom, hogy a hím nagyobb testű és a domináns hím élénkebb színezetű. Ez alapján a jobb oldali egyértelműen hím. A másik kettő nőstény vagy alárendelt hím. Ahogy írod, ennek nincs gyakorlati jelentősége :)

Versenycsiga

Főkertész
Ez nagyon tetszik. Nálam a HM produkál hasonlót. Nem tudod, milyen hínár van középen a háttérben?
Myriophyllum aquaticum talán :) Annyi biztos hogy Myriophyllum és hogy @LANguSzTa Dávidtól kaptam. És jól érzi magát táptalaj nélkül is.
2-3 órára maradtak úszónövény nélkül és szinte mindenki bubizott. amúgy csak elszórtan szoktak néha néha.

Csak most láttam ezt a hozzászólást :(
Elnéztem a kérdést, amit írtam az a páncélos harcsákra vonatkozik. A gébeknél úgy tudom, hogy a hím nagyobb testű és a domináns hím élénkebb színezetű. Ez alapján a jobb oldali egyértelműen hím. A másik kettő nőstény vagy alárendelt hím. Ahogy írod, ennek nincs gyakorlati jelentősége :)
Tényleg még a cory pandáknál sem mértem fel a helyzetet... :) na majd ha a kislányom jön a kérdéseivel... a legjobb az volt, hogy a tetrának kellett megmondanom a nemét. mert napokig nem hagyott békén :D annak pedig tényleg mindegy mert ő egyedül marad most már :)

Rudi50

Főkertész
Myriophyllum aquaticum talán :) Annyi biztos hogy Myriophyllum és hogy @LANguSzTa Dávidtól kaptam. És jól érzi magát táptalaj nélkül is.
2-3 órára maradtak úszónövény nélkül és szinte mindenki bubizott. amúgy csak elszórtan szoktak néha néha.
Köszönöm. Én is kaptam tőle ilyet, de nem tudtam beazonosítani. Betettem a wabiba. Most már teljesen máshogy néz ki, mert átalakult :)

Tényleg még a cory pandáknál sem mértem fel a helyzetet... :) na majd ha a kislányom jön a kérdéseivel... a legjobb az volt, hogy a tetrának kellett megmondanom a nemét. mert napokig nem hagyott békén :D annak pedig tényleg mindegy mert ő egyedül marad most már :)
Pontylazacoknál a nőstény általában nagyobb testű és kevésbé színes. Az is jellemző, hogy a le nem rakott ikrák miatt duzzadt a hasuk. A tiéd szerintem hím.

Oldal tetejére