• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

mondjuk napi 2ml Profito, 2ml fosfo, kétnaponta 1ml Ferro . azt hiszem ezzel nagyot nem hibázhatok, megpróbálom. mondjuk ilyen kis adagokat nehezebb pontosan kimérni...
Kicsit eltértem ettől, mert utána számoltam. napi tápozás: 2,5ml Profito, 2,5ml Fosfo, 1ml Ferro, (meg 2ml Carbo de az mindig is volt).
Így már jobban tartotta a szintet: NO3: 5..15 PO4: 0,8 K: 15 Fe: 0,3
A NO3 és a K betonstabil, mindig ennyi. Többi is kb jó, ez most el lett találva úgy látom. :)

Viszont megmértem a csapvizet is megint: NO3: 3..5 PO4: 0 Ez kb semmi. Ez alapján simán csinálhatnám az EI szerint napi GA mic+mac és egyszerűbb dolgom lenne.
De valamiért mégis csak sok nitrát termelődik nálam, foszfát meg nem. Stabilan 15 közeli nitrátom van amióta megy ez az akva. ennyi nem a csapvízből jön. Fogalmam sincs miért, szerintem nincs sok halam.
Mindegy, akkor maradok az elején leírtaknál, az legalább már ki van számolva és látszik a pozitív hatása is.
 
Kicsit eltértem ettől, mert utána számoltam. napi tápozás: 2,5ml Profito, 2,5ml Fosfo, 1ml Ferro, (meg 2ml Carbo de az mindig is volt).
Így már jobban tartotta a szintet: NO3: 5..15 PO4: 0,8 K: 15 Fe: 0,3
A NO3 és a K betonstabil, mindig ennyi. Többi is kb jó, ez most el lett találva úgy látom. :)

Viszont megmértem a csapvizet is megint: NO3: 3..5 PO4: 0 Ez kb semmi. Ez alapján simán csinálhatnám az EI szerint napi GA mic+mac és egyszerűbb dolgom lenne.
De valamiért mégis csak sok nitrát termelődik nálam, foszfát meg nem. Stabilan 15 közeli nitrátom van amióta megy ez az akva. ennyi nem a csapvízből jön. Fogalmam sincs miért, szerintem nincs sok halam.
Mindegy, akkor maradok az elején leírtaknál, az legalább már ki van számolva és látszik a pozitív hatása is.
15-20 körüli nitrát szint még rendben van. Valahol olvastam, hogy a foszfát a növényi anyagokat tartalmazó haltápokkal kerül a vízbe. Ha esetleg rosszul emlékszem, majd kijavítanak a kollégák :)
 
Közben nem csak az anubias maga virágzik, de az alga is rajta. Eddig érdemben még sosem volt algám... Kb egy hete kezdte, de ma éreztem azt hogy ez már durva. főleg mert agancs alga is van.
Már az előző képen is látszik a zöld pont alga. itt pedig egy agancs:
IMG_20210630_164634.jpg
és egy kis szakáll vagy valami más szőrös.
IMG_20210630_164409.jpg

Meg valami érdekes pete az üvegen a pontalgák között :D

IMG_20210630_164528.jpg

Mérés: NO3: 5 (de ezt milyen nehéz megállapítani.. nem 3 és nem is 15 az tuti)
PO4: 0,4
K: 10..15
Fe: 0,1 volt de microt meg vasat adtam neki utána.
Fosfot így inkább nem adtam hozzá ma.


Az algásodást így annyira nem értem ezek alapján. Nem hiszem, hogy túl sok lett a fény. Nem metszettem, megint dzsungel van.
Hőmérséklet nem lehet baj, mert van klímánk az emeleten. így itt lent 26 fokos a levegő és a víz is.
Lehet hogy kéne nitrátot is adni már...? rendes macro táp?

Még egy dolog eszembe jutott. lehet hogy tele van dzsuvával megint az előszűrő... de az okozhat algát? mondjuk ha lecsökkent az áramlás gondolom igen...
megnézem holnap. De nem kéne azt azért ilyen gyakran piszkálni.

Maradék 4 cory jól van. meg mindenki más is. és valamelyik nap megszámoltam 10 amanot is, úgyhogy kb mindenki megvan és számon van tartva. :D
Merülő tápot áztatom és visszább vettem. Salátát sem kapnak most, hátha ráfanyalodnak az algára...
 
Tegnap metszettem, hogy kapjanak több fényt a növények, és legyen hol úszniuk a halaknak :D
IMG_20210701_192225.jpg

Alga nem sokat javult. Fecskendezek rá karbot, hátha az segít kicsit. Méricskélem még a nitrátot, és lehet hogy váltok mic-mac-ra ha alacsonyan marad. úgyis mindjárt elfogy a profito.

Itt egy szép ingyencsiga, ha jól látom ürüléket fogyaszt épp. És mellette egy hydra, rég láttam már ilyet az akvámban.
IMG_20210701_174612.jpg
 
Semmi változás. A tápozás stabil, a növények nőnek, alga visszavonult. Kb pont úgy néz ki most kb mint az előző képen, úgyhogy most csak csigákat fotóztam :D
Érdekes, hogy mindegyiknek látszik a költözés a házán. Egy kis vékony vonal. viszont kettőnek is utána teljesen megváltozott a mintája.
 

Attachments

  • IMG_20210712_155203.jpg
    IMG_20210712_155203.jpg
    323.6 KB · Megtekintések: 13
  • IMG_20210712_154802.jpg
    IMG_20210712_154802.jpg
    230.9 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_20210712_154645.jpg
    IMG_20210712_154645.jpg
    257.8 KB · Megtekintések: 15
Na az algajelentést visszavonom, azért van még... Viszont ma megjött az új tápom: 2hr APT3 Complete
A leírás és az értékek alapján pont nekem találták ki. Heti 30% vízcsere javasolt mellette, ahogy mindig is csináltam. Jó, néha 8-9 nap egy hét nálam :D
Ugyan van benne egy kis nitrát is, de arányaiban sok PO4, K. Pont ahogy eddig adagoltam. A vas kicsit kevés benne, azt valószínűleg nem hagyhatom el mellette azért.
Viszont a javasolt mennyiség 3ml/100l/nap kicsit soknak tűnik, az összetétel alapján. Lehet hogy kezdetnek 2ml elég lesz, aztán meglátjuk. :)
 
Na az algajelentést visszavonom, azért van még... Viszont ma megjött az új tápom: 2hr APT3 Complete
A leírás és az értékek alapján pont nekem találták ki. Heti 30% vízcsere javasolt mellette, ahogy mindig is csináltam. Jó, néha 8-9 nap egy hét nálam :D
Ugyan van benne egy kis nitrát is, de arányaiban sok PO4, K. Pont ahogy eddig adagoltam. A vas kicsit kevés benne, azt valószínűleg nem hagyhatom el mellette azért.
Viszont a javasolt mennyiség 3ml/100l/nap kicsit soknak tűnik, az összetétel alapján. Lehet hogy kezdetnek 2ml elég lesz, aztán meglátjuk. :)
Én is pont ezt rendeltem az induló 50litereshez. Akik használják csak szuperlatívuszokban beszéltek róla. Kíváncsi vagyok Te mit mondasz majd. Nekem még kb 2-3hét van indulásig, addig figyelemmel kísérem ;)
 
Én is pont ezt rendeltem az induló 50litereshez. Akik használják csak szuperlatívuszokban beszéltek róla. Kíváncsi vagyok Te mit mondasz majd. Nekem még kb 2-3hét van indulásig, addig figyelemmel kísérem ;)
Nekem is indul egy épp, csak kisebb :) én nem adok annyira most a scape-re, inkább növény mániás vagyok. úgyhogy majd nedvesen mutatom be egyből. :D csak kicsit lassan megy a beszerzés mert rossz az autóm...
Azért is rendeltem be bátran ezt, ha ehhez nem lenne jó, mert magas lesz a nitrát, akkor a garnélás kicsihez tuti jó.
nálam atp zero van maximálisan elégedett vagyok vele. Amennyiben a complete is ennyire jó, nem fogtok csalódni!
Ebben bízom én is. pár hónapja jött csak be és mindenki csak jót ír róla, ahogy te is :)
A zero mondjuk kicsit megtévesztő, mert abban több a vas mint a complete-ben, de majd én is hozzácsalok egy kicsit. azt viszont nem értem, hogy macro nélkül hogy tud egyensúlyt tartani... nekem még így sem sikerül :D
 
Majd elfelejtettem írni, tegnap óta többet teszek a pandacsapat, meg mindenki egészsége érdekében. Kapnak fagyasztottat. A mai kocka tubifex volt. :)
Egy kocka elég is nekik, viszont a tubi nagy a kalászhalaknak, úgyhogy kaptak egy nagyon kevés szárazat a vízfelszínen.
A tegnapi valami nagyon világos volt, az elég kis darabokra bomlott. az jó volt mindenkinek. nem tudom mi lehet mert van benne 6-8 féle kocka :D és csak egy lista van rajta, hogy mik vannak benne.
IMG_20210713_171351.jpg
 
Majd elfelejtettem írni, tegnap óta többet teszek a pandacsapat, meg mindenki egészsége érdekében. Kapnak fagyasztottat. A mai kocka tubifex volt. :)
Egy kocka elég is nekik, viszont a tubi nagy a kalászhalaknak, úgyhogy kaptak egy nagyon kevés szárazat a vízfelszínen.
A tegnapi valami nagyon világos volt, az elég kis darabokra bomlott. az jó volt mindenkinek. nem tudom mi lehet mert van benne 6-8 féle kocka :D és csak egy lista van rajta, hogy mik vannak benne.
View attachment 151868
Szerintem ez vörös szúnyoglárva. Nagyon jó táplálék, de nem szabad sokat adni belőle. Fő a változatosság. A fagyasztott tubifex nálam nem vált be, a halak sem nagyon ették. Ezeket javasolnám még: cyclops, artemia, fehér és fekete szúnyoglárva, mysis.
 
Szerintem ez vörös szúnyoglárva. Nagyon jó táplálék, de nem szabad sokat adni belőle. Fő a változatosság. A fagyasztott tubifex nálam nem vált be, a halak sem nagyon ették. Ezeket javasolnám még: cyclops, artemia, fehér és fekete szúnyoglárva, mysis.
Nahát igazad van, ez vörös szúnyoglárva. jó már nem láttam ilyet vagy 10 éve :)
Akkor aránylag jót válaszottam, ezek vannak benne: vörös és fehér szúnyoglárva, kagylóhús, cyclop, mysis, artémia.
 
Ígéretes ez az új táp. Bár még nem mértem, de nagyjából eltűnt az alga és szépen fejlődnek a növények.
A Hygrophila costata angustifolia átkerült a Hygrophila polisperma rosanervig mellé, a rotala helyére (a rotala ment a nanoba). Elkezdtem elől kicsit üríteni a terepet, jövő héten a jobb oldalt is kezelésbe veszem jobban.
A kislányom szerint így "olyan kis rendes lett" az akvárium :D
IMG_20210720_164556.jpg
Etetés ügyben nagyon nagyon bejön mindenkinek a fagyasztott. Azért néha bedobok egy áztatott merülő tápot, ha úgy látom nem hullott le semmi. Akkor persze megy a civakodás :D
IMG_20210720_191729.jpg
 
Back
Oldal tetejére