• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 110L családi

Eredmény >>> még többféle növény, mert 3x ekkorába, azért még "ez" is belefér, meg "az" is... :)
Tapasztalatból mondom. (bruttó 310 liter). ;)
A szekrényelmélegem szerint, ha sok cuccod van, nem megoldás rá a több szekrény, mert úgyis megint tele lesz minden, s megint nem fér el semmi. Úgyhogy egyetértek elektrorudival. :) Ha meg neked így tetszik, akkor így a legjobb, nem kell stílusokhoz alkalmazkodni. :)
 
Pont az a lényeg, hogy nagyobb akváriumba többféle növény és állat fér. A változatosság mindig gyönyörködtet. Én sem vagyok a puritán egyszerűség és a katonás rend híve :)
Jó, ez is benne van, nem is tudnám tagadni :D de azért majd meghúzunk egy határt. :)
Eredmény >>> még többféle növény, mert 3x ekkorába, azért még "ez" is belefér, meg "az" is... :)
Tapasztalatból mondom. (bruttó 310 liter). ;)
Köszi a megerősítést akkor nagyjából jól lőttem be a méretet :D
A szekrényelmélegem szerint, ha sok cuccod van, nem megoldás rá a több szekrény, mert úgyis megint tele lesz minden, s megint nem fér el semmi. Úgyhogy egyetértek elektrorudival. :) Ha meg neked így tetszik, akkor így a legjobb, nem kell stílusokhoz alkalmazkodni. :)
Ez igaz, mi is így vagyunk ezzel :) de nagyobb szekrény az nem tetszene, nagyobb akvárium meg igen :D
Viszont az is benne van minden átrendezésben, hogy az ember racionalizálja a dolgait. Lehet hogy nekem sem kell mindhárom akváriumba mondjuk lobelia mini igazából.
 
Neve nincs még annak a Tetra néninek?
Dehogy nincs neki, kislányom elnevezte, nem sokkal azután, hogy befogadtuk. ő Hutyi. több mint 3 éves lehet, utolsó egyed a rajból. Társakat azért sem kap mert nem egy garnélabiztos fajta, meg hajlamosak a gyengébb fajtársakat szekálni...
pedig hányszor nyaggattak már vele :) Amúgy szépek, láttam nálad is :)
 
Dehogy nincs neki, kislányom elnevezte, nem sokkal azután, hogy befogadtuk. ő Hutyi. több mint 3 éves lehet, utolsó egyed a rajból. Társakat azért sem kap mert nem egy garnélabiztos fajta, meg hajlamosak a gyengébb fajtársakat szekálni...
pedig hányszor nyaggattak már vele :) Amúgy szépek, láttam nálad is :)
Igen, nekem ők a kedvenc halaim, szép a szoknyájuk. Nálam szaporodnak a garnélák mellettük is.
Mikor először voltam a Greenaquaban, akkor megvolt az a bazi nagy akváriumuk, amiben rengeteg (100 db tuti volt) fekete tetra volt pár vitorlással😍 az volt a legszebb akvárium, amit valaha láttam.
Remélem Hutyika még jó sokáig él ☺️ Hallottam már olyanról, amelyik állítólag 10 éves 😀😀
 
Igen, nekem ők a kedvenc halaim, szép a szoknyájuk. Nálam szaporodnak a garnélák mellettük is.
Mikor először voltam a Greenaquaban, akkor megvolt az a bazi nagy akváriumuk, amiben rengeteg (100 db tuti volt) fekete tetra volt pár vitorlással😍 az volt a legszebb akvárium, amit valaha láttam.
Remélem Hutyika még jó sokáig él ☺️ Hallottam már olyanról, amelyik állítólag 10 éves 😀😀
Köszönjük :) reméljük így lesz :) Azért ezt a fátyolfarkú változatot nem ajánlom senkinek, elég ferde lesz tőle a gerince, nem valami egészséges a mozgása. De ez nem új történet nála.
Aztán ha nagyobb üvegre cserélem, úgyis választhatnak még bele valamit a gyerekek is (bizonyos keretek között, pl sügeret nem). lehet hogy lesz még társa, ki tudja.
 
Tálalva a finom falat, te meg itt válogatsz??? Tisztára mint a gyerekeim...
IMG_20220201_163927.jpg
Az Anubiason lévőn kívül most sincs nagyon algám. Az üveget mondjuk pucolni kellene mert karácsony előtt volt utoljára. de látjátok azért átlátszik még.
Közepesen rosszakat mértem kb 1 hete: N:15, P:0,8, K:15+, Fe: 0. Utolsó cseppekkel teszteltem, szóval lehet hogy a JBL vas teszt már nem az igazi. olvastam ilyesmiket :)
Nincs most nagyon erőm módosítgatni a saját macromat. Múltkor segített az apt3 complete, úgyhogy megint beruháztam egyre. Ha az sem segít akkor majd az olló :D
 
Egy éves az akvárium :) 🎂

APT3 segített, az a kevés alga is megszűnt. Nem olcsó de egyszerű és hatásos.
Néha szüneteltetem 1-1 napra, nehogy túltolja a foszfátot. főleg ha ritkán cserélek vizet. most 1 hónapig ment csere nélkül.
Ha nem is igényesen, de vissza van vágva a növényzet. nekem tetszik :) Jófejek az állatoka is benne, egészségesek. :)
IMG_20220321_193438.jpg
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok segítséget, tanácsot és növényeket :) Jó volt veletek/tőletek megtanulni a növényes akvarizálás alapjait ezzel az üveggel. :) Visszaolvasva tényleg rengeteg segítséget kaptam minden egyszerű bajomra.
Nekem nagyon tetszik ez az egyszerű low tech vonal, sok szép növény megél így is nálam. Nem mondom, hogy soha nem fogok mást kipróbálni, de jelenleg csak egy nagyobb, karcmentesebb üveget szerettem volna.
Ezt a naplót le is zárnám, már teljesen elbontottam az akváriumot. Az állatok, növények jól vannak a tágasabb üvegben.
Zárásul egy pandacsapatos képet találtam, a költözés előtti napokból. :)
IMG_20220619_184054.jpg
 
Back
Oldal tetejére