• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 100Literes mostohagyerek

nemjo

Legenda
A nagyobb növényes-társas akváriumom.
Előző életemből - még a lányom előtti időből származó társas akvárium, amit tudatlanságom okán dzsungellé hanyagoltam - aztán 3 napja újjáépítettem.

Adatok:

- kb 100L sima üveg
- 18W T8 egy csöves Grolux
- épített, kb 15 literes oldalpolcos szűrő 700l/h Hydor pumpával hajtva, 1/3-ra visszafolytva.
(szűrőanyag Mátrix/Siporax/szivacs/ fekete mech golyók)
- talaj: használt Manado - alatta Akvabasis

Növények:
- Anubias Petite @Luigi13 -éktól
- Buchephalandra @eMZé -től
- régi maradék Anubias Barteri Nana
- maradék Cryptocorina-k

Lakók:
- vörös Loricaria
- otocinclus
- 8 db zöld neon
- pár partizán vörös neocardinia

kb...
 
előtte:

akv ZvIMGP7458.jpg

Az igazsághoz tartozik, hogy nem a lakásunkban, hanem a régi szobámban van, hetente ált. egyszer láttam.
Valamiért kb 2 éve rákattantam a gyári - műanyag tetőre - és vettem egy dupla csövest. Fél év alat bedurvult a növényzet és gyakorlatilag benőtte a teljes medencét.
Visszacseréltem a régi 18w-s T8-at és ugyan ritkult valamit, de tűrhetetlenül nézett ki.
És igen, vízköves, elhanyagolt, randa volt szegény ...
 
Persze nyilván tudom, hogy nem 100-as a cucc, még alakítok rajta belülről + a világítást is korszerűsítem majd, de egyenlőre ez is előrelépés volt ...
 
Köszi - és a növényeket is, de láttam pl. nálatok (de akár eMZé-t is írhattam volna) hogy merre kellene indulni és hova kellene eljutni, szóval ez azokhoz képest egy nagyon középszerű akvárium ....
 
Szupi lesz! Az oldalpolcos szűrődről is lőhetnél pár képet.
Rém egyszerű cucc, szemből a bal oldalában van a befolyó cső (22-es akril) középen a szűrőanyag, a jobb oldalán pedig a pumpa egy 13-as Lilly vel.
Korábban esőztető cső volt, de nem tudtam szépen elvezetni és úgy tűnik a kis Lilly is elég ...Akv Zv szűrő P7652.jpg

ebbe került még 1 L Mátrix.
 
Én még beraknék 3 nagyobb ágat hogy kevésbé legyen hansúlyos a dzsungel. Apropó dzsungel, nem semmi növénymennyiség indításhoz képest.
 
Én még beraknék 3 nagyobb ágat hogy kevésbé legyen hansúlyos a dzsungel. Apropó dzsungel, nem semmi növénymennyiség indításhoz képest.

Jó, jó - de ebben te is minimum bűnrészes vagy!
:)
Ágakat keresek még, bár az eredeti terv az volt, hogy valami háttérnövény jön bele, de nem találtam valisneriát, csak a spiralist, az pedig fölfeküdne a víz tetejére.
Valahol a gyep nélküli holland és a lávaköves anubiasos között terveztem, aztán ez lett ...
Szóval még megy a vacila, a tanácsokat köszi!
 
a víz letisztult, egy buce levált a redmoor-ról és felúszott, van egy kis pontalga (vagy csak kapkodva tisztítottam a frontüveget)
A Fluorish Glue-val egyre kevésbé vagyok megelégedve :( (vagy user error itt is)

Jött 2 vörös loricaria, 4 oto és a cap lopez.
A zöld neonok felébredtek a társaságtól, megtelt élettel az akvárium.
Ma megvolt az első - 15% - os vízcsere RO val.

Lőttem pár kéet csípőből, ha legyőzöm a lustaságomat és előkotrom a gépet akkor csatolok is.
 
@eMZé te hova tennél?
A bal oldal hátul egész jól, azon nem biztos, hogy változtatnék. Esetleg a V alakól kiállhatna még egy ág.
Bal középen viszont az Anubiasból és a Buceból kikunkorodhatna egy-egy rövidebb ág.
A jobb oldal viszont problémás. Az egy hosszú ág sajnos balról jön, így ha bármit raksz jobbra, az rögtön keresztezni fogja. Az meg nem természetes. Ha az enyém lenne, én biztosan levágnám tőből és átfordítanám, illetve átraknám jobbra úgy, hogy balra nézzen. Persze magában nem állna meg, de jobbra mindenképpen raknék valami ágas bogast amihez hozzá lehetne kötni gyors kötözővel.
 
A bal oldal hátul egész jól, azon nem biztos, hogy változtatnék. Esetleg a V alakól kiállhatna még egy ág.
Bal középen viszont az Anubiasból és a Buceból kikunkorodhatna egy-egy rövidebb ág.
A jobb oldal viszont problémás. Az egy hosszú ág sajnos balról jön, így ha bármit raksz jobbra, az rögtön keresztezni fogja. Az meg nem természetes. Ha az enyém lenne, én biztosan levágnám tőből és átfordítanám, illetve átraknám jobbra úgy, hogy balra nézzen. Persze magában nem állna meg, de jobbra mindenképpen raknék valami ágas bogast amihez hozzá lehetne kötni gyors kötözővel.


Hm.
A fa azért került így, mert a hátsó oldala teljesen lapos, majdhogynem fölfekszik az akvárium hátsó falára.
Nekem adta magát, hogy így tegyem be, amikor megfordítottam akkor nagyon bénán nézett ki.
Szétszedni mostanában nem lesz időm (az akvárium nem a lakásunkban, hanem apám házában van, hetente kb 1x tudok ránézni)
szóval lehet, hogy átnevezem Quasimodo-ra vagy valami hasonlóra és hagyom így :(

Köszönöm szépen, hogy leírtad, sokat tanultam ebből is, jövök neked eggyel!
 
Szia!

Jó kis aki lett ebből. Igazam van hogy nem fordítottál különösebb tervezést hogy mi hol lesz az akváriumban, csak nagyjából pakoltad a dolgokat? :)
Jó látni hogy másnak is van Loricaria-ája :) Szép kis hal.

várjuk a fejleményeket!!
 
Szia!
Kb. tudtam, hogy mit - hova szeretnék, de az egészre, az előző szétkapásával együtt sajnos korlátozott időm volt.
Mivel a lakók már részben adottak voltak, nem tudtam elhalasztani a visszatelepítést, egy hetet nem biztos, hogy kibírtak volna a vödörben ...
Persze lehetséges, hogy összedobáltnak tűnik, a végén már nagyon szorított az idő, csúsztam is több mint egy órát vele ...
A loricariák nagy kedvencek, nagyon bírom őket, most hárman vannak a 100L-ben 9 zöld neonnal, 4 oto val 2 citrom garnélával és 2 amanoval.
 
Back
Oldal tetejére