• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

100 literes tanuló növényesem

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Nos, mostanra határoztam úgy, hogy megmutatom életem első akváriumát, ami egyben növényes is.
9 hónap kellett hogy elég bátor legyek hozzá. Nem éppen stílusos akvárium, enyhén összevissza a növények
sincsenek a legjobban használva, de ahhoz képest hogy első és, hogy tanulásra szánt akvárium büszke vagyok rá.

Sok formája volt mire ezt az arcát megmutathatta. A technika is folyamatosan fejlődött a 9 hónap alatt, kb 600 l/h
Sachem külső szűrővel, 2x15 W T8-al és EasyCarboval kezdte életét, tehát se nem low se nem hi-tech nem volt hanem
valami egyveleg. 2-3 hónappal indítás után kapott élesztős CO2-t üveg diffúzoron át, majd nemsokára egy Eheim 2071 950 l/h-s
szűrőt a másik mellé. Pár hónapja az élesztőt leváltotta egy nagynyomású 5 kilós CO2 palack + a világítás is szép lassan emelkedett
és mára már 4x24 W T5 világít felette (1 W/l).

Adatok:

Vízcsere:
Heti 50-60% jó kemény csapvíz :D

Tápozás:
Green Aqua Micro+Macro, EasyCarbo és mostanában ADA Python Git
Az EasyCarbót hamarosan abbahagyom

Szűrés:
Eheim 2071 külső szűrő: 950 l/h SubstratPro, MechPro, esőztető
Sachem Maraton 800 l/h (igazából kb 600): SubstratPro, kerámia gyűrű, esőztető

Világítás:
4x24 W T5 (1 W/l) 6700 K fénycső egy lógatott lámpában 10-15 centire a vízfelszíntől
Napi 7 órát ég 15:00-22:00-ig

CO2:
Nagynyomású 5 kilós palack, 5-7 bubi/másodperc, üveg diffúzor
4 órával a lámpa előtt kapcsol be 11:00-kor és 21:00-ig megy.

Aljzat:
kisebb és nagyobb szemű sima homok keveréke amibe elszorva JBL Kugeln golyók
vannak lenyomva (nincs ezzel az aljzattal nagy gondom bár nyilván jobb lett volna táptalaj
meg növénytalaj)

Flora:
Hemianthus micrantemoides
Sagittaria teres
Cryptocoryne willisi
Cryptocoryne becketti
Hydrocotyle leucochephala
Bacopa monnieri
Bolbitis heduelotii
Hygrophila corymbosa var angustifolia
Aponogeton longiplumulosus
Vesicularia dubyana

Fauna:
Paracheirodon innesi (neon hal)
(Arany??) dánió
Otocinclus
Corydoras panda
Neocaridina denticulata sinensis (red cherry)
több féle Clithon csiga, főleg Clithon corona
Melanoides tuberculata (maláj toronycsiga)


nagyakv2.jpg
nagyakv3.jpg

nagyakv1.jpg
 
Tényleg elég össze vissza az aki, de a növények szép egészségesnek tűnnek, és mivel tanuló aki így ez fontosabb ;)
 
Köszi a választ!
inadsz said:
Tényleg elég össze vissza az aki, de a növények szép egészségesnek tűnnek
Hát igen de a növények tényleg nagyon egészségesek a valóságban is.

Egyébként most indítottam el második akimat egy 50 l-es "nano"-t, hamarosan szerintem nyitok neki is
egy topicot. Az már sokkal átgondoltobb, profibb aki és a növények is harmonizálnak benne. Na de erről
majd később.
 
Nagyon szép az akid!
Kár,hogy nem mutattad meg hamarabb!
Ha megfelelő lesz a technikám remélem az én
növényeim is ilyen egészségesek lesznek! :thumbup:
Szerintem nincs mit szégyelned rajta!

Jani.
 
Szia.
Nem rossz. Kicsit félresikerült az előtérben az üveg közelében növő magas növényzet.

Hogy csináljátok, hogy a vízből kinövő növények nem mennek tönkre? Nekem mindig elszáradnak. Gondolom a lámpa miatt ami túl közel van, vagy ilyesmi.
 
Nagyon szép az akid!
Kár,hogy nem mutattad meg hamarabb!
Ha megfelelő lesz a technikám remélem az én
növényeim is ilyen egészségesek lesznek!
Szerintem nincs mit szégyelned rajta!

Jani.
Köszi! :)

DomeSL said:
Nem rossz. Kicsit félresikerült az előtérben az üveg közelében növő magas növényzet.
Hát tudom, hogy ez rendhagyó, meg hogy levesz az aki térbeli mélységéből de nekem ez pont tetszik, engem inkább
a bal sarokban lévő crypto willisi zavar egyre jobban. A hydro a jobb hátsó és a bacopa a bal hátsó sarokban sem az igazi,
szerintem hamarosan azokat is a hygrophila váltja majd föl.

Hát igen az akiban koncepció hiány honol :D ez tényleg abból fakad, hogy sok féle növényt szerettem volna kipróbálni.
aViszont rengeteget tanultam a benne lévő növények viselkedéséről és arról hogy melyenek az igényeik. Innentől kezdve
tudom majd használni őket egy hatás eléréséhez. Adok még neki egy kis időt aztán kb fél éven belül szerintem átrendezem profi
módon a ti profi akváriumaitok alapján.

De legalább garnéla és csiga paradicsomot alkottam :D ezek az állatok hihetetlenül jól érzik magukat ilyen sűrű és koncepciótlan
helyeken :)
Hogy csináljátok, hogy a vízből kinövő növények nem mennek tönkre? Nekem mindig elszáradnak. Gondolom a lámpa miatt ami túl közel van, vagy ilyesmi.
Szerintem elsősorban növényfüggő a dolog. Úgy értem nálam három növény nő ki: bacopa monnieri, hydrocotyle leucocephala és hygrophila corymbosa angustifolia. Mindhárom
növény tulajdonsága, hogy tavak folyók mellett a sáros talajban is megél vagy hogy elsősorban csak a szára, gyökere van víz alatt (hygrophila), és a leveleket meg virágokat víz felett
hozza. Meg aztán néhény növény igényli legalább a párás levegőt víz felett. Láttam valahol egy képet amin egy gyönyörű akiból kinőttek a bolbitis heduelotii levelei pedig ilyet nem
szoktak tenni. Ha jól emlékszem az aki valami nagyon páradús helyen volt berendezve és ezért volt ez lehetséges.
 
viktorlantos said:
Írtad a Carbo-ról való leállást. Mi az oka? Kíváncsi vagyok mit gondolsz erről.
Igazából semmi bajom sincs a Carboval, sőt gyanakszom rá hogy a használata miatt úsztam meg nagyobb
algásodásokat, főleg élesztőzés melett. Én nem tapasztaltam hogy az akvárium lakóira bármi negatív hatása
lett volna pedig hosszú időn át 5 ml-t adtam per nap amellet, hogy elvileg 100 liternél max 4 ml ajánlott. Mondjuk lehet
hogy a sűrű növényzet miatt bírták még a csigák is, nem tudom de működött. Az EasyCarbo nagyon jó termék, de ez
nyilvánvaló, hisz ti is áruljátok a webshopban. Nem tudok rá rosszat mondani egyáltalán, nem is ezért szeretném legalább
egy időre szüneteltetni.

A szünet oka elsősorban pénzügyi, mivel diák vagyok és az akvárium nagy részét így is apám finanszírozza, megaztán volt szerencsém
megismerni a PythonGitet amiről nagyon, nagyon jó véleménnyel vagyok (szintén evidencia) és még EasyCarbót is venni a Python mellé...
hát nem megy.

A másik ok a kihívás. Mivel mióta elindult az aki azóta használom a Carbót, nincs viszonyítási alapom, hogy milyen is nélküle. Most már,
hogy van nagynyomású CO2 meg szeretném nézni megy-e így is a növényezés. Ha jól tudom a haladóbbak nem nagyon bajlódnak folyékony
szénnel, megtalálják az aki egyensúlyát kiegészítő szerek nélkül is. Meghát, nem tapasztalok negatív hatást a Carbó által, de még is csak
szintetikus vegyszer... Mindegy szóval meg fogom próbálni teljesen természetesen.
 
Köszi hogy válaszoltál. ;)

Teljesen érthető a dolog az anyagi és a megfigyelés része is. Egyébként a megfigyelés jó. Én is sokszor alkalmazom.
Korábban én is tartottam Carbo szünetet egy időben, kihagytam pár hónapot mielőtt újra kezdtem. Sokat lehet tanulni ezekből a dolgokból is.

Carbo nékül is van élet és akváriumot is lehet nevelni. Ez egy kis plussz amit előszeretettel alkalmazunk, hogy könnyebb legyen minden. Növényeink jobba formában legyenek.

A phyton git és az easy carbo azért kicsit más célt szolgál.
A phyton git leginkább cyano-ra jó, algaölő és segít a páfrány félék egészség megőrzésében.
Az Easy Carbo viszont elsősorban szén tápanyag algaölő tulajdonságokkal.

Köszi az infót mégegyszer :thumbup:
 
viktorlantos said:
A phyton git és az easy carbo azért kicsit más célt szolgál.
A phyton git leginkább cyano-ra jó, algaölő és segít a páfrány félék egészség megőrzésében.
Az Easy Carbo viszont elsősorban szén tápanyag algaölő tulajdonságokkal.
persze, nem is a carbo helyettesítésére szánom a python gitet. amióta használom a hygro abbahagyta a levélvesztést
amit addig előszeretettel csinált, felemelve az ammónium szintet. Nekem ezért a rohadásgátló tulajdonsága miatt
tetszik a python.
 
persze, nem is a carbo helyettesítésére szánom a python gitet. amióta használom a hygro abbahagyta a levélvesztést
amit addig előszeretettel csinált, felemelve az ammónium szintet. Nekem ezért a rohadásgátló tulajdonsága miatt
tetszik a python.
Jó ötlet köszi
 
Én nem érzem össze-visszának. Kicsit magas ott középen az előtéri növény, de amúgy nagyon díszlik?
Nekem a vízből kinövő növényeim mindig elszáradtak, az is jól néz ki!
 
Nos, mostanra határoztam úgy, hogy megmutatom életem első akváriumát, ami egyben növényes is.
9 hónap kellett hogy elég bátor legyek hozzá. Nem éppen stílusos akvárium, enyhén összevissza a növények
sincsenek a legjobban használva, de ahhoz képest hogy első és, hogy tanulásra szánt akvárium büszke vagyok rá.

Sok formája volt mire ezt az arcát megmutathatta. A technika is folyamatosan fejlődött a 9 hónap alatt, kb 600 l/h
Sachem külső szűrővel, 2x15 W T8-al és EasyCarboval kezdte életét, tehát se nem low se nem hi-tech nem volt hanem
valami egyveleg. 2-3 hónappal indítás után kapott élesztős CO2-t üveg diffúzoron át, majd nemsokára egy Eheim 2071 950 l/h-s
szűrőt a másik mellé. Pár hónapja az élesztőt leváltotta egy nagynyomású 5 kilós CO2 palack + a világítás is szép lassan emelkedett
és mára már 4x24 W T5 világít felette (1 W/l).

Adatok:

Vízcsere:
Heti 50-60% jó kemény csapvíz :D

Tápozás:
Green Aqua Micro+Macro, EasyCarbo és mostanában ADA Python Git
Az EasyCarbót hamarosan abbahagyom

Szűrés:
Eheim 2071 külső szűrő: 950 l/h SubstratPro, MechPro, esőztető
Sachem Maraton 800 l/h (igazából kb 600): SubstratPro, kerámia gyűrű, esőztető

Világítás:
4x24 W T5 (1 W/l) 6700 K fénycső egy lógatott lámpában 10-15 centire a vízfelszíntől
Napi 7 órát ég 15:00-22:00-ig

CO2:
Nagynyomású 5 kilós palack, 5-7 bubi/másodperc, üveg diffúzor
4 órával a lámpa előtt kapcsol be 11:00-kor és 21:00-ig megy.

Aljzat:
kisebb és nagyobb szemű sima homok keveréke amibe elszorva JBL Kugeln golyók
vannak lenyomva (nincs ezzel az aljzattal nagy gondom bár nyilván jobb lett volna táptalaj
meg növénytalaj)

Flora:
Hemianthus micrantemoides
Sagittaria teres
Cryptocoryne willisi
Cryptocoryne becketti
Hydrocotyle leucochephala
Bacopa monnieri
Bolbitis heduelotii
Hygrophila corymbosa var angustifolia
Aponogeton longiplumulosus
Vesicularia dubyana

Fauna:
Paracheirodon innesi (neon hal)
(Arany??) dánió
Otocinclus
Corydoras panda
Neocaridina denticulata sinensis (red cherry)
több féle Clithon csiga, főleg Clithon corona
Melanoides tuberculata (maláj toronycsiga)


nagyakv2.jpg
nagyakv3.jpg

nagyakv1.jpg
Szép növények. Mit tegyek hogy ne legyen az enyém algás?
 
Szép növények. Mit tegyek hogy ne legyen az enyém algás?

Kérlek ne szórd tele ilyen bejegyzésekkel a fórumot.
A regisztrációs korlátozás pont azért szól türelmi időszakról és hozzászólásról, hogy az ilyen jellegű hozzászólásokat mellőzzük.

Javaslom olvasd el az új felhasználóknak készített topikokat. Kerüld a tömeges egy két szavas beírást, mert ezeket moderálni fogjuk. https://akvakertesz.hu/search/7624951/

Képzeld el mi lenne ha az elmúlt néhány hét száz új regisztráltja hasonlóan járna el. Tele lenne szemetelve a fórum egy két szavas válaszokkal amiből lejön, hogy hozzászólások száma miatt írták csak be.

Pl a fenti kérdés önmagában teljesen értelmetlen. Van erre topik. Írj az akváriumodról. Írd le a problémát. Ez alapján tudunk segíteni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére