• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 L EI Natural

szgabesz

Főkertész
Sziasztok!
Kislányom kérésére kénytelen vagyok indítani egy újabb akváriumot, ami EI Natural lesz. Ezen a vonalon nincs sok tapasztalatom, ezért szeretnék segítséget kérni. Szűrést egyáltalán nem terveztem. Két akvárium van itthon egy 10L-es téglalap alakú és egy 10L-es Dennerle kocka, melyik lenne megfelelőbb? Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb mért, de ez van itthon ;)Táptalajnak virágföldre gondoltam ill. van itthon komposzt is. Úgy tudom érdemes sterilizálni, meddig és hány fokon szükséges sütni? A virágföld fölé Dennerle Quartz dekorkavics kerülne. Találkoztam olyan megoldással is, hogy feltöltéskor az akváriumban a föld be van keverve vízzel, rá a kavics, feltöltés vízzel és víz leszív, ültetés és újra feltölt. Érdemes ezt követni vagy elég a megszokott módon?Ami nem tiszta még, hogy csapvízzel kell feltölteni vagy érdemes keverni RO-val? Valamint a vízcserék csapvíz vagy RO vagy a kettő keveréke? Növény téren ami rendelkezésre áll, Marsinelia, Parvula, Stau, Anubisa Nana ill. Pangolino, Microsorium Trident. Amit tervezek beszerezni HM, Rotala, Limnophilia, Sagittaria.
A világítással kapcsolatban szükséges világítani vagy megfelel ablak közelben is? Előre is köszönöm a segítséget
 
Sziasztok!
Kislányom kérésére kénytelen vagyok indítani egy újabb akváriumot, ami EI Natural lesz. Ezen a vonalon nincs sok tapasztalatom, ezért szeretnék segítséget kérni. Szűrést egyáltalán nem terveztem. Két akvárium van itthon egy 10L-es téglalap alakú és egy 10L-es Dennerle kocka, melyik lenne megfelelőbb? Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb mért, de ez van itthon ;)Táptalajnak virágföldre gondoltam ill. van itthon komposzt is. Úgy tudom érdemes sterilizálni, meddig és hány fokon szükséges sütni? A virágföld fölé Dennerle Quartz dekorkavics kerülne. Találkoztam olyan megoldással is, hogy feltöltéskor az akváriumban a föld be van keverve vízzel, rá a kavics, feltöltés vízzel és víz leszív, ültetés és újra feltölt. Érdemes ezt követni vagy elég a megszokott módon?Ami nem tiszta még, hogy csapvízzel kell feltölteni vagy érdemes keverni RO-val? Valamint a vízcserék csapvíz vagy RO vagy a kettő keveréke? Növény téren ami rendelkezésre áll, Marsinelia, Parvula, Stau, Anubisa Nana ill. Pangolino, Microsorium Trident. Amit tervezek beszerezni HM, Rotala, Limnophilia, Sagittaria.
A világítással kapcsolatban szükséges világítani vagy megfelel ablak közelben is? Előre is köszönöm a segítséget
Szia!

Én csapvizet javaslok, márha nem extrém kemény vagy szikes a csapvized, az ebben az esetben sem jó. Annyit tehetsz, ha nem akarod folyton a vízkövet kaparni az üvegről, hogy fele ro fel csapvizet keversz. Ezzel már nagyjából válaszoltam is a növényeket illető kérdésre is. Én egyébként olyan növényekkel próbálkoznék amik jobban alkalmazkodnak az el natural körülményekhez, bár az is igaz, hogy szinte bármilyen növény megél ezekben az akvákban is.
 
Sziasztok!
Kislányom kérésére kénytelen vagyok indítani egy újabb akváriumot, ami EI Natural lesz. Ezen a vonalon nincs sok tapasztalatom, ezért szeretnék segítséget kérni. Szűrést egyáltalán nem terveztem. Két akvárium van itthon egy 10L-es téglalap alakú és egy 10L-es Dennerle kocka, melyik lenne megfelelőbb? Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb mért, de ez van itthon ;)Táptalajnak virágföldre gondoltam ill. van itthon komposzt is. Úgy tudom érdemes sterilizálni, meddig és hány fokon szükséges sütni? A virágföld fölé Dennerle Quartz dekorkavics kerülne. Találkoztam olyan megoldással is, hogy feltöltéskor az akváriumban a föld be van keverve vízzel, rá a kavics, feltöltés vízzel és víz leszív, ültetés és újra feltölt. Érdemes ezt követni vagy elég a megszokott módon?Ami nem tiszta még, hogy csapvízzel kell feltölteni vagy érdemes keverni RO-val? Valamint a vízcserék csapvíz vagy RO vagy a kettő keveréke? Növény téren ami rendelkezésre áll, Marsinelia, Parvula, Stau, Anubisa Nana ill. Pangolino, Microsorium Trident. Amit tervezek beszerezni HM, Rotala, Limnophilia, Sagittaria.
A világítással kapcsolatban szükséges világítani vagy megfelel ablak közelben is? Előre is köszönöm a segítséget
Kukkants bele a river bank pico naplóba
 
A földet azért érdemes átáztatni, hogy az összes buborék kijöjjön belőle. Én alacsony 80 fokos hőmérsékleten sütőben sterilizáltam pár órán keresztül. Hasznos keverni a talajba a sterilizáció után egy kevés agyagos akvàrium talajt, hogy kevésbé tömörödjön. Alulra mindenképpen tegyél porrá zúzott aktív szenet, vagy hasmenés elleni orvosi szenet a kapszula nélkül. Ne felejts el baci kultúrát tenni a földre, mielőtt betakarod.
 
A földet azért érdemes átáztatni, hogy az összes buborék kijöjjön belőle. Én alacsony 80 fokos hőmérsékleten sütőben sterilizáltam pár órán keresztül. Hasznos keverni a talajba a sterilizáció után egy kevés agyagos akvàrium talajt, hogy kevésbé tömörödjön. Alulra mindenképpen tegyél porrá zúzott aktív szenet, vagy hasmenés elleni orvosi szenet a kapszula nélkül. Ne felejts el baci kultúrát tenni a földre, mielőtt betakarod.
Köszönöm az instrukciókat! Van még itthon Tropica növénytáp talajom, érdemes esetleg azzal bekeverni, agyagos talajom nincs már sajnos. Bacikultúra csak folyékony állapotú van, az is megteszi?
 
Szia!

Én csapvizet javaslok, márha nem extrém kemény vagy szikes a csapvized, az ebben az esetben sem jó. Annyit tehetsz, ha nem akarod folyton a vízkövet kaparni az üvegről, hogy fele ro fel csapvizet keversz. Ezzel már nagyjából válaszoltam is a növényeket illető kérdésre is. Én egyébként olyan növényekkel próbálkoznék amik jobban alkalmazkodnak az el natural körülményekhez, bár az is igaz, hogy szinte bármilyen növény megél ezekben az akvákban is.
Ami biztos, hogy a KH 17, azt nemrég mértem kíváncsiságból, korábban GH-t is mértem az, ha jól emlékszem 20 fölött volt.
 
Köszönöm az instrukciókat! Van még itthon Tropica növénytáp talajom, érdemes esetleg azzal bekeverni, agyagos talajom nincs már sajnos. Bacikultúra csak folyékony állapotú van, az is megteszi?
Növénytáptalaj nem kell. Ha nincs agyagos talajod, akkor egy minimális kavicsot keverj a földbe. Nem kell sok, csak annyi, hogy kevésbé tömörödjön. Folyékony bacikultúra tökéletes. Én a vizet úgy csinálnám, hogy 4/5 ro vizet visszasóznék 6 GH-ra és 1/5 csapvizet tennék hozzá.
 
Én hátul nagyon magasra építettem a talajt, ott már külön zsákokba raktam a külön rétegeket hogy ne legyenek nagy anaerob részek. Minél feljebb került annál több kavics került bele, a végén szűrőanyagot használtam, vékony kavicsréteg majd az amazonia.
Aktív szenet nem használtam, ahol olvastam róla ott nem javasolták, nem tudom mi előnye vagy hátránya lehet(?). Tőzeget viszont igen, mint legalsó réteg, erről is megosztóak a vélemények, nekem (eddig) semmi problémám nem volt vele. Néhányan még ajánlanak osmocote-ot, nekem nem sikerült beszereznem.
 
Indítás: 2020.03.26.
Száraz adatok:
Akvárium:
20x20x25 Dennerle10 liter
Világítás: LED 3,6W
Szűrő: nincs
Fűtés: nincs
Hűtés: nincs
CO2: nincs
Táptalaj: Bio virágföld
Talaj: Dennerle nano garnéla aljzat
Tápozás: nincs
Dekor: nincs
Háttér: fekete fólia
Növények:
Marsilea hirsuta
Eleocharis parvula
Bacopa caroliniana
Staurogyne repens
Rotala SP green
Limnophila sessiliflora
Ludwigia spec. super red

A feltöltés 2 cm virágföld (sterilizálva), 2-3 cm apró kavics, 50-50% csapvíz és lágyvíz keveréke. A föld kapott baktérium kultúrát. Ültetés után a növények még kicsit rendezetlenek.
Mire érdemes beállítani a világítás időtartamát?
D7A6984A-3126-4ED0-82DB-C1FD61B21929.jpeg
 
Indítás: 2020.03.26.
Száraz adatok:
Akvárium:
20x20x25 Dennerle10 liter
Világítás: LED 3,6W
Szűrő: nincs
Fűtés: nincs
Hűtés: nincs
CO2: nincs
Táptalaj: Bio virágföld
Talaj: Dennerle nano garnéla aljzat
Tápozás: nincs
Dekor: nincs
Háttér: fekete fólia
Növények:
Marsilea hirsuta
Eleocharis parvula
Bacopa caroliniana
Staurogyne repens
Rotala SP green
Limnophila sessiliflora
Ludwigia spec. super red

A feltöltés 2 cm virágföld (sterilizálva), 2-3 cm apró kavics, 50-50% csapvíz és lágyvíz keveréke. A föld kapott baktérium kultúrát. Ültetés után a növények még kicsit rendezetlenek.
Mire érdemes beállítani a világítás időtartamát?
View attachment 89650
Szerintem 7 órával kezdj és nyugodtan vidd fel 9-re. Kicsit aggódom a kavics vastagsága miatt. Jobb lett volna 4 cm.
A kis tulajdonos mennyire elégedett a művel?:)
 
Szerintem 7 órával kezdj és nyugodtan vidd fel 9-re. Kicsit aggódom a kavics vastagsága miatt. Jobb lett volna 4 cm.
A kis tulajdonos mennyire elégedett a művel?:)
Átlagban 3 cm is megvan. Az létezeik, hogy a ludwiga már most bubizik?
Eleinte kell a heti 2 vízcsere?
A kis tulajdonosnak nagyon tetszik, már rakná bele a csigáját, amit egy befőttes üvegben nevelget, meg garnélákat szeretne látni benne. :)
 
Szia

Szerintem 8 órával kezdjél és ha zöldül vegyél belőle vissza. Csigákat rakhatsz bele már most is. Nem kell vizet cserélni csak ha már opálosodik. Eleinte úgyis hamar lesz zavar. 1 db békatutajt rakhatnál a tetejére az jó kontroll növény
 
Szia

Szerintem 8 órával kezdjél és ha zöldül vegyél belőle vissza. Csigákat rakhatsz bele már most is. Nem kell vizet cserélni csak ha már opálosodik. Eleinte úgyis hamar lesz zavar. 1 db békatutajt rakhatnál a tetejére az jó kontroll növény
Békatutajt vagy kagylótutajt szeretnék, csak eddig nem sikerült szereznem.
 
Átlagban 3 cm is megvan. Az létezeik, hogy a ludwiga
Eleinte kell a heti 2 vízcsere?
A kis tulajdonosnak nagyon tetszik, már rakná bele a csigáját, amit egy befőttes üvegben nevelget, meg garnélákat szeretne látni benne. :)
:) DW előnye a co2.
szerintem akkor cserélj egy kevés vizet, ha nagy bajt látnál. Én eleinte hetente cseréltem egy keveset, aztán már csak havonta. Csiga mehet bele. Rákok szerintem pár nap múlva. Szórd meg rendesen neocaridinával. 10-15 ideális.
úszónövénynek salviniát, vagy azt a piros gyökerűt ajánlom, aminek soha nem jut eszembe a neve
 
Back
Oldal tetejére