• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új ADA katalógus - The Book of ADA

viktorlantos

Alapító
Admin
The Book of ADA

Az ADA kiadta új katalógusát, ami egyenlőre csak Japán nyelven elérhető. Hamarosan jön az angol verzio is. Reményeink szerint mi is tudunk majd stokizni ebből a kiadásból.

Amiért különleges a mostani kiadás. Természetesen új fotók és okosságok az ADA műhelyéből, praktikus tanácsok az üzemeltetéshez, új ADA termékek. Az idei számtól összevonták a kiadványokat és így a Do!Aqua termékek is a katalógusban szerepelnek. Külön öröm, hogy lesz egy Wabi Kusa rész is ami csak ezzel a témával foglalkozik.

Egy két fotó erejéig belepillanthatunk az új kiadványba:

http://aguajourna.exblog.jp/12896597/

Növényfejeknek szerintem kihagyhatatlan lesz.
 
adabook2010.jpg


A katalógus angol változata a napokban készül el. Szerencsére épp most indul a szállítmányunk Japánból, így frissibe kapunk belőle mi is. :thumbup:
A szállítmány reményeink szerint október vége, november elejére érkezhet meg, ha a háborgó tenger is úgy akarja. ;)

A beérkezés utáni 3 hónapban minden rendeléshez ingyen adunk majd egy ilyen katalógust.
Így szeretnénk megköszönni hűséges vásárlóinknak, hogy a Green Aqua-t választották, választják vásárlásaikhoz.

Érdemes figyelni majd a topikot, mert itt fogjuk közölni, ha a katalógus már elérhető.

:angel: :thumbup:
 
Akkor várok október végégig a rendeléssel :) Ráér az aki átalakítása addig :D
ui: Köszönjük :)
 
Szerencsére az ADA is támogat bennünket a növényezés népszerűsítésében. Mondhatni nekik köszönhetjük, hogy most lesz mit odaadni. Úgyhogy innen is köszönöm a japán kapcsolatainknak. :clap: :thumbup:

Ezért is jó, hogy most már közvetlen tőlük kapjuk a jóságokat. :angel:

A többieknek pedig csak azt tudom mondani, hogy tényleg baba az anyag.

Hajózik a csomagunk reméljük a szomáliai mothafucka kalózok nem húzzák keresztül a számításainkat.
 
viktorlantos said:
Hajózik a csomagunk reméljük a szomáliai mothafucka kalózok nem húzzák keresztül a számításainkat.

Legfeljebb több afrikai induló lesz jövőre az IAPLC-n...
 
atti76 said:
Legfeljebb több afrikai induló lesz jövőre az IAPLC-n...

pff jah és gondolom stílusosan az időközben ellopott tankokkal és olajszállítókkal mennek majd a gálára :shock: :lol:
 
Egy kis kávézás közben épp a könyvet lapozgattam és elidőztem ennél a tápozási ábránál:

http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... otostream/

Több dolog is érdekes. Pl a full carbonos indítás, vagy az első hét utáni elhalt levelek lehalászása, levszívása csővel... az első héten minden napos vízcserék utána 2 naponta.
Az NA Carbont az első 1-2 hónap után váltja a bio közeg.

Viszont amit eddig nem láttam, hogy a CO2-t fokozatosan adagolják. Lehet volt csak elkerülte a figyelmem, de nekem nem rémlik.
Szóval az adott példánál 1 bubi / seccel indítanak. 3 hét környékén amikor a növények megindulnak 2 bubi / secet adagolnak. 2-3 hónapnál amikor rendesen besűrűsödik a növényzet megint emelik a CO2 beoldást 3 bubi / secre.

Természetesen ez az ADA filozófia, ADA talaj, ADA tápanyagok stb. De tanulságnak nem rossz, hogyan próbálják féken tartani az algát az első időszakban. Vagy éppen mennyire fontos a tudatos CO2 adagolás. Erről az utóbbi időben egyébként is többet írtunk. Pl a CO2 túladagolással algásodás is jött.... ésszerű szintre visszaállva pedig rendeződtek a dolgok és az alga is visszaszorult.

Aztán itt van, hogy hiába a táptalaj, 6 hónap múlva talajkapszulák használatát javasolja. Ezt a részét én is kipróbáltam korábban és valóban megfigyelhető a fejlődés. Persze csak olyan növényeknél ami talajban van. A microsorumot ez hidegen hagyja ;)

Ma is érdemes volt belepörgetnem. ;)
Cook kapitány a tengeren (a cuccainkkal hajózva) már biztosan kívülről fújja a bevált módszereket. :lol:
 
viktorlantos said:
Viszont amit eddig nem láttam, hogy a CO2-t fokozatosan adagolják. Lehet volt csak elkerülte a figyelmem, de nekem nem rémlik.
Szóval az adott példánál 1 bubi / seccel indítanak. 3 hét környékén amikor a növények megindulnak 2 bubi / secet adagolnak. 2-3 hónapnál amikor rendesen besűrűsödik a növényzet megint emelik a CO2 beoldást 3 bubi / secre.
Szerintem ez csak akkor működik ha alapból submers növényekkel indítunk.Mivel az emers növényeknek pont az elején kell a sok co2 amikor még emersek. :?
 
csoli said:
Szerintem ez csak akkor működik ha alapból submers növényekkel indítunk.Mivel az emers növényeknek pont az elején kell a sok co2 amikor még emersek.

Pont az ellenkezője. A víz felett nevelt növények első időszakban átalakulnak a víz alatti élethez. Eldobják leveleiket, gyökér fejlődik. Igazán drasztikus fejlődés később látható csak kb 1.5-2 hónap múlva. Ezekre az időszakokra kellene a teljes táp és co2 arzenál. Ezért mondják a fokozatos tápozást is. - ez az ő módszerük, mindenki máshogy csinálja.

peti44 said:
Remélem szóltok majd ha megérkeznek, mert már egy ideje tápozás nélkül megy az akvárium... :| ;)

Peti, november végén érkezik meg a csomi. De jelezni fogjuk ha befutott a raktárba.
 
viktorlantos said:
peti44 said:
Remélem szóltok majd ha megérkeznek, mert már egy ideje tápozás nélkül megy az akvárium... :| ;)
Peti, november végén érkezik meg a csomi. De jelezni fogjuk ha befutott a raktárba.
November vége? Azt hittem, hogy eleje. :| Lehet, hogy az már sok lenne táp nélkül... Köszi az infót!
 
viktorlantos said:
A katalógus csak hónap végén jön sajnos. A contest book az ami a napokban esedékes.

Akkor, ha jól értelmeztem, most nyugodtam rendeljem meg, ami kell, és a katalógushoz inkább a következő havi rendelésemet igazítsam.
Pedig már nagyon vártam! ;)
 
Korábban jeleztem igényemet a Contest book-ra.
Az még aktuális? Tudok majd vásárolni belőle?
 
patzu said:
Korábban jeleztem igényemet a Contest book-ra.
Az még aktuális? Tudok majd vásárolni belőle?

Persze, igazából már itt kellene lennie a csomagnak. Remélem ma vagy holnap megkapjuk.

Boooooo said:
Akkor, ha jól értelmeztem, most nyugodtam rendeljem meg, ami kell, és a katalógushoz inkább a következő havi rendelésemet igazítsam.
Pedig már nagyon vártam!

A book of ada a hajón jön a többi ada termékkel ezért a késői beérkezés :(
Hónap közepén köt ki a hajó remélhetőleg november utolsó hetében már itt lesz minden a raktárban.
 
Back
Oldal tetejére